Şimdi Ara

YAMAHA NS 777 mi JAMO S 628 HCS mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu iki sistem arasında kaldım. Yardımlarınız çok önemli. Kuleleri aynı zamanda stereo sistemde de kullanıcam. Sinema amfisi VSX-923.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler

• Tabiki S-628, iki kule karşılaştırılacak tipte değil zaten.
  • Teşekkürler. Neden öyle düşündünüz. Yamahanın kuleside baya heybetli duruyor.
  • forest1987 F kullanıcısına yanıt
    Bu iş heybetle olmaz. O yamaha'dan uzak durun.

Müzik de dinlenecekse kesinlikle Heco Victa serisini değerlendirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden yamaha Ns777 den uzak duruluyor bizahmet açıklarmısınız ?
  • Yorumlar çok ilginç acaba verilen tavsiyeler forumda ki duyumlara göre mi yapılıyor yoksa gerçekten bu iki hoparlör takımı dinlenerek mi yorum yapıldı. Forumda yamaha ya karşı zaten bir beğenmemezlik var. (Bu arada ben iyi ki forumu dinlemeyip yamaha almışım. Parlak çalar cızırdar vs vs vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

Yorumlar çok ilginç acaba verilen tavsiyeler forumda ki duyumlara göre mi yapılıyor yoksa gerçekten bu iki hoparlör takımı dinlenerek mi yorum yapıldı. Forumda yamaha ya karşı zaten bir beğenmemezlik var. (Bu arada ben iyi ki forumu dinlemeyip yamaha almışım. Parlak çalar cızırdar vs vs vs)

Güzel kardeşim 80lerden beri süre gelen adettir bizde ekolayzır ayarını "V" şeklinde yapıp dinlemek.Ondan sonra derlerki tizleri çok yüksek basları çok yüksek.
    Bende anlamıyorum bu marka fanlığı nedendir diye.

Teknik detaylara bakıldığında.
    Yamaha nın.Frequency Response 30 Hz - 35 kHz 250 W / 100 W
    Jamonun Frequency Response 37 Hz - 20 kHz 240 W/ 150 W

Tip olarak kullanıcı keyfine bağlı.....
  • Ben Hoparlörümden aşırı derecede memnunum NS-555 kullanmama rağmen stereo dinletide eq ayarı düzgün yapıldığında bass sesler oldukça doyurucu ve tizler şıkır şıkır çalıyor. Ne bir parlama nede cızırtı şeklinde bir distorsiyon olmuyor. Upgrade yapacak olsam hiç düşünmem NS-777 alırım. Pioneer avr ile oto mcacc yapıldığında zaten hoplar sinema için ayarlanıyor onu memory 1 e kaydediyorsunuz. Müzik için zevkinize göre ( benim tarzım da V şekline yakın ) eq ayarı yapıp bunuda Memory 2 ye müzik adıyla kaydedin keyfinize bakın. Yukarıda bir arkadaş bu 2 hoparlör zaten karşılaştırılmaz demiş doğru demiş jamo bu 5+1 seriyi marketler için çinde üretip rekabet amaçlı satıyor. Yamaha ise tek tek satılıyor.

YAMAHA NS 777 mi JAMO S 628 HCS mi ?

• Yamaha ve Heco'yu birebir aynı amfiler ile aynı yerde dinleme şansım oldu ve Heco'yu çok daha fazla beğenmiştim. Heco çok daha yumuşak, tatlı ve pürüzsüz bir ses veriyordu. Yamaha ise çok daha yapay ve tizleri rahatsız edici gelmişti. Bu sebeple kesinlikle Heco'yu öneririm ki şu an da Heco'yu kullanmaktayım. Yani boş beleş yorum yapmıyorum.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    iyide burada heco vs yamaha tartışılmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Yamaha ve Heco'yu birebir aynı amfiler ile aynı yerde dinleme şansım oldu ve Heco'yu çok daha fazla beğenmiştim. Heco çok daha yumuşak, tatlı ve pürüzsüz bir ses veriyordu. Yamaha ise çok daha yapay ve tizleri rahatsız edici gelmişti. Bu sebeple kesinlikle Heco'yu öneririm ki şu an da Heco'yu kullanmaktayım. Yani boş beleş yorum yapmıyorum.

Heco yu önerdiniz aynı zamanda yamaha dan uzak durun dediniz.
    Ben Ns777 yi yamaha nın 2xxx serisi amfisi ile dinledim gerçekten yorucu idi.Daha sonra onkyo ile dinledim gayet yumuşak geldi sesi bana.

Bu iş aynı büyük elektronik marketlere gidip te:Tek bir çoklayıcı ya bağlı 10larca televizyonlarda görüntü kalitesi aramak gibi.

forest1987
    Doğru olan yorum:Eğer imkanın varsa en çok dinlediğin Cd leri alıp iki hoparlörü de dinletiye gitmek tabi aynı şartlar oluşurmu orasını bilemem ama en doğrusu bu olur sizin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

Yukarıda bir arkadaş bu 2 hoparlör zaten karşılaştırılmaz demiş doğru demiş jamo bu 5+1 seriyi marketler için çinde üretip rekabet amaçlı satıyor. Yamaha ise tek tek satılıyor.

Bende anlamadım neden karşılaştırılamayacağını.....
  • Sayın feritergin bey

Evet burada Heco - Yamaha tartışmıyoruz ama bence her iki üründen de daha iyi olduğuna inandığım bir alternatif öneriyorum ki sanırım bunda da bir sorun yok.

Sayın Yazıcıoğlu

Yamaha, Dali, Wharfadale, Heco ve Pioneer marka hoparlörleri aynı mağazada aynı gün içinde Onkyo 509, Pioneer 520, Denon 1911 ve HK 3390 amfilerle denedim. HK'yı fiyatının yüksek olmasından ve stereo amfi olmasından dolayı elemiştim. Kalanlar arasından içlerinde en uyumlu çalan ikili Onkyo ve Heco olduğu için bu ikili de karar kıldım. Aynı şekilde yurtdışında da birkaç mağaza ziyaretimde oradaki insanlar da Heco'yu fiyat/performans olarak önermişlerdi.

• quote:

Sayın feritergin bey

Evet burada Heco - Yamaha tartışmıyoruz ama bence her iki üründen de daha iyi olduğuna inandığım bir alternatif öneriyorum ki sanırım bunda da bir sorun yok.

Sayın Yazıcıoğlu

Yamaha, Dali, Wharfadale, Heco ve Pioneer marka hoparlörleri aynı mağazada aynı gün içinde Onkyo 509, Pioneer 520, Denon 1911 ve HK 3390 amfilerle denedim. HK'yı fiyatının yüksek olmasından ve stereo amfi olmasından dolayı elemiştim. Kalanlar arasından içlerinde en uyumlu çalan ikili Onkyo ve Heco olduğu için bu ikili de karar kıldım. Aynı şekilde yurtdışında da birkaç mağaza ziyaretimde oradaki insanlar da Heco'yu fiyat/performans olarak önermişlerdi.

Peki yamaha uzak durun derecesinde kötümüydü ?

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Bana göre o derece kötüydü. Ama bu başkasının hoşuna gitmez gibi bir anlama gelmez. Yine de mümkün olduğunca alternatifler listesi hazırlayıp hepsini dinleyip karar vermek en doğrusu olur.

• quote:

Bana göre o derece kötüydü. Ama bu başkasının hoşuna gitmez gibi bir anlama gelmez. Yine de mümkün olduğunca alternatifler listesi hazırlayıp hepsini dinleyip karar vermek en doğrusu olur.

Yazdığınız amfilerin hiçbiri yamahanın hakkını verebilecek amfiler değilki hocam
    En babası 130watt 1khz de verebiliyo ki hk3990 ı hiç saymayın.

Nasıl dinleti yaptırıyorlar bilemiyorum....
    Valla daha güçlü amfi ile daha iyi bir sonuç verir miydi bilmiyorum ama hoparlörlerin tonlamasını hiç beğenmedim. Asıl sorun bu benim için.

• quote:

Valla daha güçlü amfi ile daha iyi bir sonuç verir miydi bilmiyorum ama hoparlörlerin tonlamasını hiç beğenmedim. Asıl sorun bu benim için.

Sorunda burda zaten amfi hoparlörü süremediğinde tizler ötmeye başlayacak tonlama diye birşey olmayacak ki.
    Dikkat ederseniz 777 de 2 tane 8 inch bass sürücüsü var.
    Hatırladığım kadarıyla Denon 1911 genel olarak Pioneer 921 ile denkti. Arkadaştaki 923'de 921'in selefi olduğuna göre Denon 1911'in süremediği hoparlörü Pioneer 923 de süremez. Düz mantıkla daha kolay sürebileceği hoparlör almak varken neden zorlanacağı hoparlör alsın ki? Yanlış mı düşünüyorum

• quote:

Hatırladığım kadarıyla Denon 1911 genel olarak Pioneer 921 ile denkti. Arkadaştaki 923'de 921'in selefi olduğuna göre Denon 1911'in süremediği hoparlörü Pioneer 923 de süremez. Düz mantıkla daha kolay sürebileceği hoparlör almak varken neden zorlanacağı hoparlör alsın ki? Yanlış mı düşünüyorum

Yorumlarınız tavsiye olarak doğru ama eleştiri yanlış olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.