Şimdi Ara

Samsung amiral gemisi DSLR modeli NX1'i duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung amiral gemisi DSLR modeli NX1'i duyurdu

Görüntüleme sistemleri konusunda da önemli hamleler yapmaya devam eden Samsung, ilk 4K çeken dijital kamerasını resmiyete kavuşturdu.

28.2 MP çözünürlükte APS-C CMOS yığın sensöre sahip olan Samsung NX1, 3 inçlik Super AMOLED ekran ve 1366x768 piksel çözünürlükte elektronik vizör sunuyor. 205 adet faz algılama noktası barındıran yeni bir otomatik odaklama sistemi mevcutken, firma bu sistemin çerçevenin yüzde 90'ını kapsadığını belirtiyor. Ayrıca bu sistem sahnede nesnenin nereye hareket edeceğini tahmin ederek ona göre odaklanabiliyor. 

24 kare/saniye hızında Cinema 4K video kaydı veya 24 veya 30 kare/saniye hızında 4K bideo kaydı yapabilen kamera tam çözünürlükte 15 kare/saniye çoklu fotoğraf çekebiliyor. Kameranın ISO hassasiyeti 100-51200 arasında değişiyor. 

Cihazın otomatik odaklama ışığı 15 metreye ulaşacak şekilde optimize edilirken, magnezyum alaşımlı gövde suya ve toza dayanıklı. Üst kısımda ise LCD durum ekranı da mevcut. Bağlantı seçenekleri olarak 5. nesil WiFi ve Bluetooth 4.0 sunulmuş. 

Samsung NX1 gövde olarak 1499$ fiyat etiketi ile Ekim ortalarında satışa sunulacak. 4 eksenli OIS ve sınırlı odaklama sağlayan yeni bir 50-150mm f/2.8 lens de 1599$ seviyesinden gelecek ay piyasaya çıkacak.  

• Samsung adam oldu da DSLR mı yaptı
  • Yakında plastik beyinli samsung buna da android atar, uzun pozlama foto çekerken "dslr durduruldu, yanıt vermiyor" gibi hatalar verir...

• adamlar her sektörde, makina çok güzel duruyor
  • 28 mp olmasaymış daha güzel olurmuş. fiyatta baya uçmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 16 Eylül 2014; 20:27:09 >
  • tasarımda güzelmiş harbiden.
    Samsung amiral gemisi DSLR modeli NX1'i duyurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 16 Eylül 2014; 20:22:52 >
  • 4k da çektiği kare saniye hızı etkileyici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep diyorum Samsungun tasarım konusundaki tek eksiği telefonlarında. Elektrikli süpürgesine kadar tüm cihazları çok şık. Mesela klimalar müthiş gözüküyor. Kalitesi tartışılır tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

4k da çektiği kare saniye hızı etkileyici

sony 1 inçli algılayıcı video kamera yapıp ona bile 60p koymadı hemde 2000 dolar istedi eğer yanlış hatırlamıyorsam. SLR modellere bile 4k gelmedi henüz yanlış hatırlamıyorsam . samsungu pek de sevmiyorum kamera konusunda ama bu modeli çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

sony 1 inçli algılayıcı video kamera yapıp ona bile 60p koymadı hemde 2000 dolar istedi eğer yanlış hatırlamıyorsam. SLR modellere bile 4k gelmedi henüz yanlış hatırlamıyorsam . samsungu pek de sevmiyorum kamera konusunda ama bu modeli çok beğendim.

Samsung her zaman fiyatta rekabetçi olduğu için tüketicilere yarıyor bu olay, güzel ürün çıkarmışlar.

• quote:

Cep telefonları bile 30 kare 4K çekiyor.Pek etkileyici bir durum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 16 Eylül 2014; 22:52:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Bununla telefon lensini karşılaştırdınız ya allahta sizi güldürsün

• quote:

quote:

quote:

Bununla telefon lensini karşılaştırdınız ya allahta sizi güldürsün

Lensten ziyade görüntü işlemcisiyle alakalı bir durum diye biliyorum.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Hangi kamera?

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Hangi kamera?

google da baktım da çıkmadı. burda anasayfa haberiydi.ok eleştirildi. istersen ski anasayfa konuların bakabilirsin.

http://www.cinematography.com/index.php?showtopic=62032

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 16 Eylül 2014; 23:11:28 >
  • quote:

quote:

Bu cihazın çektiği Cinema 4K video ile telefonun çektiği 4K videoyu 4K bir ekranda izleyip aradaki farkı gördüğünüzde şok olabilirsiniz.

O değil de, gerçekten güzel bir cihaz olmuş. Özellikle Cinema 4K video olayı, 205 adet faz algılama noktasını (çerçevenin %90'ını kaplaması) ve suya & toza dayanıklı olmasına bayıldım.
  • Arkadas, Samsung devrim niteligindeki ozelliklerde bi alet cikarmis.

- Arka aydinlatmali ilk BSI APS-C sensorunu uretip kullanmis Samsung. Su ana kadar en buyuk olarak 1" sensorlerde kullanilmis BSI teknolojisi. Bu yuzden 28 MP, noise acisindan sikinti yaratmayacak gibi. Ayni zamanda yuksek cozunurluk isteyenler icin de bire bir.

- 205 cross-type noktali phase detection (209 contrast detection noktasi var ek olarak). Boyle mukemmel bir fokus sistemiyle, kocaman 28 MP dosyalarla, surekli fokus yaparak 15 fps cekim yapiyor. 15 MP fotolarla video cekilebilir saniyorum rahatca :) Canon'un 1D serisini bile tokatlayabilir :)

- 4K video'da ilk kez H.265 codec'ini uygulayan alet ayni zamanda. 1080p ve daha asagisinda ise baska aletler de kullanmis olabilir H.265'i onceden, ama dslr ve mirrorless segmentlerinde H.265 uygulayan bir alet duymadim hic. H.265 codec'i ile, H.264'te elde edilen video kalitesini, yari bitrate degerinde elde ediyorsunuz. Yani video dosya boyutlarinin yari yariya kuculmesi demek bu! Bunun disinda uncompressed halde video'lar hdmi'dan aktarilabiliyor. Ve onemli olarak, video cekerken, sensorun bir kismi degil, butun sensor kullaniliyor.

- Dokunmatik ekran ozelligini sonunda pro ozelliklerde bir alete getirmis oldu Samsung. Dokunmatik ekranin en onemli ozelligi, viewfinder kullanilmadigi zaman, hemen dokunarak fokus noktasini secip cekim yapabilmemiz. Farkli tus kombinasyonlariyla fokus noktasini tasimakla ugrastiktan sonra, istedigi kadar odaklama yetenegi iyi olsun. Zaman kaybi ve ugrastirici. Ozellikle acik diyafram degerlerinde onemli bu. Dokunmatik ekran bu yonden cok cok pratik. Kendini pro ilan eden kullanicilarin cogunun neden dokunmatige alerjileri var anlamiyorum, teknolojinin getirdigi hizli ve daha gelismis kullanim ozellikleri varken.

- Electronic viewfinder'in lag suresi 5ms imis. Yani lag yok denebilir. Ayrica burda 1366x768 piksel yazmis ekrem71, viewfinder cozunurlugu icin. Hayir, 2.36 milyon piksel cozunurlugu. Ve OLED ekran var viewfinder'da. 3" lik buyuk ekran ise super amoled. Dandik LCD'lere gule gule demisler nihayet :)

Diger ozellikleri saymaya gerek yok, DPreview'dan bakilabilir zira burda cok yuzeysel gecilmis haber. Guzel bir lens serisi, bataryayla beraber 550g agirligi, magnezyum alasimli govdesi, ve diger gelismis ozellikleriyle bu fiyata satilmasi umarim CaNikon'a biraz darbe vurur demek isterim (gerci muadili bir urun yok henuz CaNikon'da, yenilikten cok eski seyleri isitip koyuyorlar onumuze). Ama elinde bir suru lens yatirimi olan, ya da direkt beyni sadece CaNikon'a basan yasli insanlarimiz sayesinde pek sanmiyorum :)

Not: ekrem71, bu alet bir DSLR degil, mirrorles bir kameradir. Ya da genel olarak Interchangable Lens Camera (ILC) da diyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChangeOrBeCrushed -- 17 Eylül 2014; 2:30:36 >
  • panasonic gh4 varken dönüp yüzüne bakmam ben bu cihazın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kakarikikiri

panasonic gh4 varken dönüp yüzüne bakmam ben bu cihazın.

sensor boyutları farklı .ayrı sınıf.
  • Yukaridaki mesajimda pixel ve dot olayini karistirmisim. Nokta sayarken, her bir pikselin 3 alt pikselini de saydiklari icin, dot cozunurlugu daha fazla oluyor. Ama 1366x768 yine yanlis. 1024x768 piksel cozunurlugunde bakac, bu da 2.36 milyon nokta yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChangeOrBeCrushed -- 17 Eylül 2014; 2:20:56 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.