Şimdi Ara

32 bin TL civarı araç seçenekleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 32 bin civarı araba almayı düşünüyorum. Ama işin içinden bir türlü çıkamadım. Şuan 2004 palio var. Satıp üstüne para koyup bir araba almayı düşünüyorum. Ben özelliklerimi sıralayayım, bana uygun olanı tavsiye ederseniz sevinirim.
    1- Hergün marşa basıyorum. Günlük 10km yapıyorum, işe git-gel.
    2- Ayda bir 120km memlekete gidiyorum, virajlı yollarda 2 tane dağ çıkıp iniyorum. (Virajlarda paliodan bıktım, oturaklı ve virajları hissettirmeyen bir araba için yazdım)
    3. 30 yaşındayım, yaşıma uygun bir araç olması.
    4. Sanayiye pek uğratmayan, sağlam bir araba olması.
    5- Sanayiye uğratırsa da fazla uğratmayan ve fazla üzmeyen, (illa bakımı-parçası ucuz olsun demiyorum ama çok fazlada olmasın)

Şu modeller arasında kaldım:
    - Honda Civic: 1.6 V-tech 2005 sonraki kasası
    - Opel Astra 1.6 benzinli veya 1.3 dizel H kasa
    - Mitsubishi Lancer 1.6 invite
    - Volvo S40 1.6 D veya 1.6 benzinli 2005 sonraki kasası (bu günlerde bu arabaya odaklandım, dizeline)
    - BMW 3.16i 1999-2000-2001 modelleri

Bu Modeller arasında kaldım, bir tercih yapamıyorum. Arkadaşım Mitsubishi bayinnde çalışıyor, eğer yakın zamanda bir tercih edip araba alamazsam, sanırım lancer alıcam. Lütfen kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım....

• Bende de 2004 Palio vardı, ilk sahibiydim. 8.5 yıl severek ve sorunsuz bindim. 2012 yılında sıfır 2011 Lancer ile bayide takas ettim. Lancer'ımdan her indiğimde hala dönüp bir kere daha bakarım. Eğer çok sık araç değiştiren birisi değilseniz tavsiye ederim. Artılarını, eksilerini iyi araştırın, sonra pişman olmayın. Lancer ve benzerleri biraz gönül işi araçlar.
  • redstorm kullanıcısına yanıt
    Bende yaklaşık 6 senedir biniyorum palioya, lancer kullandım 2010 modelini, Bayideki arkadaşımda 2010-2014 arası 1.6 tavsiye ediyor. 2010 öncesi içeriye ses veriyor dedi. Aracın dışı mükkemmel, çizgileri çok hoşuma gidiyor, kullanımıda güzel, bagaj hacmi büyük ama içini beğendiğimi söyleyemem, direksiyonu biraz kaba ve güzel değil, cam kaldırma düğmelerinde ışık yok, yani kötüleyemem arabayı ama beğenmediğim taraflarıda var. Lancer alırsam uygun fiyata alıcam, servis ve yedek parçada da uygun fiyata yaptıracam, satarken değerinde satacam, bayideki arkadaşımın sayesinde, ama sırf bu yüzden de diğer modellerden vazgeçip lancer almak istemiyorum. Fikrini söylediğin ve tavsiyen için teşekkür ederim redstorm kardeş.
  • Aynı bütçeyle benzer bir arayışa sahibiz Mitsubishi Lancer 1.6 invite çok güzel ve donanımlı bir araç ama bu ara onunda fiyatı baya yükseldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Aynı bütçeyle benzer bir arayışa sahibiz Mitsubishi Lancer 1.6 invite çok güzel ve donanımlı bir araç ama bu ara onunda fiyatı baya yükseldi

Evet internette fiyatları yüksek ama piyasaya girince dediğim bütçede bulunabiliyor, ve de duyduğum-öğrendiğim 2010 öncesi modellerde içeriye gereğinden fazla ses alıyormuş bilgin olsun
  • Ben olsaydım 2006-2007 model 1.6 staylance paket seat Leon alırdım . yaptıgın kilometre çok değil görünüm ve Alman saglamlıgı bu arabada mevcut memnun kalırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ulu

Ben olsaydım 2006-2007 model 1.6 staylance paket seat Leon alırdım . yaptıgın kilometre çok değil görünüm ve Alman saglamlıgı bu arabada mevcut memnun kalırsın...

by_ulu kardeş, aslında leonu beğeniyorum ama, gerek çevrede gerek internette kullanıcı yorumlarında pek memnununa rastlamadım, o yüzden de pek sıcak bakmıyorum ama fikrin için teşekkür ederim.
  • Astra H veya 308 1.6 Dizel bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyaz biz CRUZE ye ne dersın :)
  • Lancer iyi tercih olur bence.
  • CRUZE a pek sıcak bakmıyorum ama fikrin için teşekkürler absolite
    Face Of Melinda zaten arkadaşım hergün başımın etini yiyiyor lancer diye :) sağol yinede
  • Yüksek performans beklentisi yoksa astra dizel güzeldir. Yakıt olarakta sakin kullanımda çok düşük tüketim verileri ortaya çıkar.
  • mehmet_2606 M kullanıcısına yanıt
    Hocam lancerin hangi modeli için ne fiyat veriyor arkadaşınız ? bayi indirimi varsa bizde gelelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Hocam lancerin hangi modeli için ne fiyat veriyor arkadaşınız ? bayi indirimi varsa bizde gelelim

:D Hocam 0 km değil tabi, Türkiye geneli bağlantılı olduğu için, 2. elleri biliyor, yani o fiyata zaten 2. elden başkası olmaz. Lancer 2010 ve üstü model için 32-33 binTL civarı. Tabi bu bana olacak fiyat :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_2606 -- 18 Eylül 2014; 13:38:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.