Şimdi Ara

Windows 9 etkinliği 30 Eylül’de düzenlenecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 9 etkinliği 30 Eylül’de düzenlenecek

Microsoft'un bekleneni veremeyen Windows 8/8.1 süresi sonrasında çalışmalarını hızlandırarak Windows 9 sürümünü hazırlamaya başladığı gündeme gelmişti. Elini biraz çabuk tutmak isteyen Microsoft bu ay sonunda sürümü resmi olarak tanıtacak. 

Microsoft, 30 Eylül'de yapılacak etkinlik için davetiyeleri dağıtmaya başladı. Etkinlik San Fransisco'da olacak. Etkinliğin mottosu ise Windows ve kurumlar için sıradakinin ne olacağına dair atıfta bulunuyor. 

Microsoft'un işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Joe Belfiore'nin ev sahibi olacağı etkinlikte Nisan 2014 için satışa sunulma tarihinin netleşmesi beklenirken, sürümün teknik önizlemesi de açık olarak kullanıcılara sunulacak. 

Windows 9 işletim sisteminde şimdiye kadar sızıdırılan bilgiler ışığında masaüstü,tablet ve mobil sürümlerin tek çatı altında toplanması ve ekrana göre ölçeklendirilmesi, masaüstü modunun sadece masaüstü cihazlarında çalışması, Başlat menüsünün daha modern bir şekilde geri gelmesi, sağ kısımdaki Charm menüsünü kaldırabilme, sağ alt kısımda bildirim merkezi gibi özellikler olması bekleniyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Microsoft-schedules-Windows-9-event-for-September-30th_id60726

• Windows 8.1 kullanıcıları için uygun bir fiyata sunmazlarsa yazıklar olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzgün bir şey olsa bari

• joe belfiore bu kadar başarızlığa rağmen neden hala kovulmuyor
    anlamak zor microsoft u

• Nisan 2015 olmasın o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 16 Eylül 2014; 15:46:47 >
  • microsoft windows 9 ile beraber artık ya tamam ya da devam diyecek

• Kutu kutu pense tasarımı ile devam edeceklerse bile arayüzü daha düzgün, daha kaliteli gözükecek şekilde yapsınlar. Telefondaki gibi bir arayüzü pc'e koymak olmuyor. Dokunmatik için optimize edilmiş bazı şeyleri mouse ile kullanmak tam işkence oluyor. Kullanılan renkler, tasarım gerçekten sıkıcı ve kalite olarak da biraz zayıf.

• Windows 8 gibi ilk çıktığında "bilgisayarı nasıl kapatacağız" diye kara kara düşündürtmesin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 16 Eylül 2014; 16:01:04 >
  • Windows 8 kullananlara güzel bir indirim yaparlar umarım.

• en başta yapmaları gerekeni şimdi yapıyorlar.. asıl windows7den sonraki işletim sistemi bu olmalıydı.. ki daha görmedik umarım bunu win9 çıktığında da aynı şeyleri söyleriz...

• Microsoft un windows sürümleri ile ilgili Başarılı ve başarısız sıralamasını bozmayacağını düşünerek windows 9 u sabırsızlıkla bekliyorum.

• Kesinlikle windows 9 başlat menüsü ve arayüzden şikayet eden kullanıcılar için çıkmış bir işletim sistemi olacak ufak tefek yamalar yapıp windows 9 diye satacaklar açıkçası windows 8.1 den 9a geçmeyi hiç düşünmüyorum.

• Nisan 2014 yanlış yazılmış.

• Doğru düzgün birşey olur inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedava olmazsa torentten indiririm boşuna mı win8li pc aldık(freedos bulamamıtım aslında 5 doları aşmassa alabilirm)

• Microsoft'un oluşmasını sağlağı Good-Bad teorisine göre güzel birşey gelecek. Bekliyorum.

• zorla win8 satılan insanları az bi miktar karşılığı win9a geçirirler umarım
  • Artık çoğu kişi mecburen w9 kullanacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 9 ile umarım Windows uygulamaları artık pencere içinde çalışabilir. Oyunlarda falan tam ekran sorun olmuyor ama hesap makinesi veya sözlük gibi basit bir programın tam ekran çalışması çok saçma oluyor.

• windows 9 çıkınca.. arayüz hariç hiçbir farkı olmayacak 8.1 ile ve win 8 i kötüleyen nefret eden insanlar.. "ooo bakın süper olmuş win 9 çok beğendik" diyecekler..

Halbuki tek fark arayüz olacak start menü o kadar :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.