Şimdi Ara

Intel Edison: Pul büyüklüğünde sistem ile geliştiricilere yeni fırsatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in geliştiriciler için hazırladığı pul büyüklüğündeki Edison platformu, güçlü donanımsal altyapısı ve gelişmiş SDK'sı ile mucitlerden hobi meraklılarına, mühendislik işlerinden üniversite projelerine kadar geniş bir kitleye hitap ediyor. Detaylar videomuzda.

• ilk mesajı atayım vidyoya bakarım
    edison ampulcu edison değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kromatit -- 16 Eylül 2014; 2:03:40 >
  • Geliştirme yapacak adam x86 ile uğraşacağını sanmam. Hele 50 +60 = 110$ a fazla kaçarsa niye alsınlar ki.
    RAspberry pi daha seçilebilir geliyor bana.

• Kapitalizmin gözünü seveyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Geliştirme yapacak adam x86 ile uğraşacağını sanmam. Hele 50 +60 = 110$ a fazla kaçarsa niye alsınlar ki.
    RAspberry pi daha seçilebilir geliyor bana.

Merhaba, sanırım fiyatı yanlış anladınız.

Edison tek başına 50 dolar, temel genişleme kartı ile birlikte ikisi 60 dolar, eğer arduno kartı ile almak isterseniz ise ikisi 85 dolar. Yani 110 dolar gibi bir fiyat söz konusu değil.

Teşekkürler.
  • Bu tür geliştirme kitleri son zamanlarda yaygınlaştı bayağı, Nvidia Jetson TK1, Intel Edison, Microsoft'un da vardı bunun gibi bir kiti... Fakat Intel arkasına Arduino desteğini alarak en iyisi yapmış bu durumda

• Arduino Nano,Micro Ve Lilypad Varken Bu Fazla Pahalı Ve Gereksiz...

• Girişteki reklam sesi çok yüksek kısıyorum bu seferde sizin video sesi çok kısık geliyor. Videolarınızdaki sesi yükseltebilirmisiniz.

• ya kapat seçeneği koyun şu reklama ya da sesi kısık başlasın isteyen açsın

yakında üye olmayanlara da linkleri kapatırsınız, ezik forumlardan farkınız kalmaz

• 01:00'deki kızı gördüm, 15 saniye sonra Türk kızlarına benzeyen yanındaki kızı gördüm bir garip oldum :P

• Ne kadar güçlü olduğu çok önemli , rasberry pi bir çok noktada yetmiyor , beagle board larda pahalı kalıyor biraz rasberry nin yanında . Ardiuno desteğiyle beraber güzel bir sdk sunulursa ve güzel bir performans sergilerse bence fiyatı güzel. Onun dışında hala Ardiuno Tre'nin artık seri üretime geçilmesini bekliyoruz :( .İkisi yan yana gelince ne olacak bakalım.

Edit : Erdi Bey hangi kablosuz teknolojilere izin veriyor acaba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strahd_von_zarovich -- 16 Eylül 2014; 20:50:37 >
  • İlerde lazım olabilir
  • Boş işler bunlar intel.
    Eğer geliştiricilere yardım etmek istiyorsan ver adamlara Hasvelin yeni çıkan 8 çekirsekli işlemcilerini de millet seni adam sansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahner -- 16 Eylül 2014; 22:58:51 >
  • http://www.youtube.com/watch?v=SOESSCXGhFo

bunun gibi bişey yaptırabilir miyiz bu intele.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.