Şimdi Ara

Yıl sonu kampanyaları ve 50 bin bütçeye Corolla Life ve Octavia Ambition arasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yıl sonu kampanyaları bu seneki kötü satışlardan dolayı bu aylarda başlar mı sizce?

Bir de Yeni Octavia Ambition 1.2 TSI ve Yeni Corolla 1.33 Life arasında tercih ne olmalı?
    Bu iki seçeneğin yanına Yeni Astra Sedan 1.6 Edition da eklenmeli mi?
    Üç araç da yaklaşık 50 bin civarı alınabiliyor. 50 bini de çok geçmek istemiyorum.
    LPG olayına da pek sıcak bakmıyorum. Az yakan benzinli, sessiz ve konforlu bir C segment araç düşünüyorum.

Benim şahsi fikirlerim Yeni Corolla dışı kadar iç tasarımı çekici değil ve 30 cc hacim yüzünden 1.6 vergisi var.
    Yeni Astra Sedan tasarım olarak herşeyi ile harika ancak 1.6 motorun tüketimi biraz yüksek gibi duruyor.
    Asıl gönlümde yatan aslan Yeni Octavia ancak Türkiye deki Skoda marka algısı gerçekten düşündürüyor.

Tercih sebepleriyle beraber bana fikir vericek şekilde yazarsanız sevinirim.
    Ayrıca Toyota, Opel ve Skoda daki Finans seçeneklerinden hangisi daha caziptir, yakında araç alan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 15 Eylül 2014; 19:56:26 >

• Corolla dışı güzel içi kötü(bana göre)
    Astra hem içi hem dışı güzel.Ağır kasa çok yakar.
    Skoda octavia hem dışı hem içi güzel az yakar.İkinci eli sıkıntı.

Ben olsam orj lpg'li honda derdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

Corolla dışı güzel içi kötü(bana göre)
    Astra hem içi hem dışı güzel.Ağır kasa çok yakar.
    Skoda octavia hem dışı hem içi güzel az yakar.İkinci eli sıkıntı.

Ben olsam orj lpg'li honda derdim.

Teşekkürler, fikirlerimiz aynı Hocam. Fakat kapalı garaj yüzünden LPG olayına pek sıcak bakmıyorum.
  • Bence corolla alıp jant ve sis farı ekletin ayrıca yeni jetta trendline 1.2 tsi modelini de düşünün derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

Bence corolla alıp jant ve sis farı ekletin ayrıca yeni jetta trendline 1.2 tsi modelini de düşünün derim.

Yusuf Bey uyarınız için teşekkürler. Jetta nın makyajlandığını yeni farkettim. Ne kadar makyaj operasyonu olsa da en azından olması gerektiği gibi güvenlik donanımları tüm donanımlarda aynı standart olmuş bu sefer. Yeni Jetta 1.2 TSI 105 PS 53800 diyor. Benim limitimi aşıyor gerçi ama yine de düşünülebilir. Teşekkürler...
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    LPG taktırılmayacaksa
    atmosferik motorlar hem yakıt hem de çekiş olarak sizi üzebilir(corolla 1.33)
    bence Octavia tercih edilebilir, fiyat AYNI ise makyajlı jetta da düşünülebilir.
    Skoda marka olarak değil,
    Octavia olarak marka değeri var bence.

• Bütçe aşımı göze alınarak yeni jetta trendline alınmalı bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Yıl sonu kampanyaları ve 50 bin bütçeye Corolla Life ve Octavia Ambition arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarinca

Toledo TSI

Hocam Toledo, Rapid, 301 veya Celysee gibi ara modeller düşünmüyorum.
    Bu modeller bana bizim gibi 3. dünya ülkeleri için özel olarak üretilmiş ara modeller gibi geliyor.
    Kaliteleri biraz daha iyi olsa da Linea veya Symbol den pek de farkları yok gibi.

Bir de foruma eklediğiniz resmi benim cevabımdaki gibi [simage] formatına alırsanız çok sevinirim, Saygılarımla.
    Teşekkürler...

Yıl sonu kampanyaları ve 50 bin bütçeye Corolla Life ve Octavia Ambition arasında

• Yanlis biliyor olabilirim ama, makyajli jettada yeni nesil 1,2 tsi motor kullanilmiyor,

Octavia ise mqb platformuyla uretildigi icin , yeni nesil az yakan motorlara sahip

• Skoda alır rahatıma bakardım ben olsam.

• Yıl sonu kampanyası olmaz, yıl sonu kakalaması olur.

• Ben corolla derim, saydığın diğer arabalar sanayiden çıkmaz. Corollada insanı şaşırtan hoş sürprizler var, mesela beklenmedik anlarda beklenmedik şekilde hızlanıyor, sanki gizli beygirler var gibi. Git al bin sür gez.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

LPG takılmayacaksa atmosferik motorlar hem yakıt hem de çekiş olarak sizi üzebilir(corolla 1.33)
    bence Octavia tercih edilebilir, fiyat AYNI ise makyajlı jetta da düşünülebilir. Skoda marka olarak değil, Octavia olarak marka değeri var bence.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Aslında benim gönlümde Octavia var ama 3-4 sene sonra satmaya kalksam Skoda olduğu için 2. eli üzecek.

Bu arada Jetta ile Octavia nın 1.2 TSI motorları aynı değilmiş.
    Octavia ile Golf teki motorlar aynı gibi, stop-startlı ve 16 valf.
    Yani 1.2 TSI alınacaksa Octavia dan yana karar vermek daha mantıklı sanki. Jetta fiyat olarak da 2 bin daha pahalı.

Diğer taraftan Yeni Corolla iyi satılıyor. Daha önceden kullanma imkanım oldu ve gerçekten çok sessiz ve konforlu bir araç.
    1.33 motor sadece hızlanmada biraz yavaş kalıyor, onun dışında aracı rahatça taşıyor.
    Tüketim olarak da geyet başarılı. Lpg ye de uyumlu olduğu için ben kendim takmasam da satarken avantajlı olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

Yanlis biliyor olabilirim ama, makyajli jettada yeni nesil 1,2 tsi motor kullanilmiyor,

Octavia ise mqb platformuyla uretildigi icin , yeni nesil az yakan motorlara sahip

Evet haklısınız Yeni Jetta da eski 8 valf motor devam ediyor. Octavia daki motor Golf ile aynı. 16 valf ve stop-start lı, tüketim ve performans olarak da daha iyi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Skoda alır rahatıma bakardım ben olsam.

Tercihim Octavia olursa düşük km li 2. el daha mantıklı gibi, 44-45 civarı denk gelirse diye pusuya yatıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazozvar

Yıl sonu kampanyası olmaz, yıl sonu kakalaması olur.

Fiyatlarda indirim olmasa da en azından vadeli satış kampanyaları olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazozvar

Ben corolla derim, saydığın diğer arabalar sanayiden çıkmaz. Corollada insanı şaşırtan hoş sürprizler var, mesela beklenmedik anlarda beklenmedik şekilde hızlanıyor, sanki gizli beygirler var gibi. Git al bin sür gez.

Toyota ya sorunsuzluk açısından bende güveniyorum. 1.33 Life daha önceden kullandım.
    Araç çok sessiz, motor sesi falan duymuyorsunuz. Belki bu yüzden de ilk kalkışta sanki araç yürümüyor izlenimi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 16 Eylül 2014; 11:14:22 >
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    SKODA ESKİ SKODA DEĞİL.
    her kasa da jetta-bora yerine octavia tercih ederim.
    bora yerine octavia1
    jetta yerine octavia A5 kasa
    yeni jetta yerine yeni octavia
    .
    zaten milletde bunu biliyor.
    vw grubunda a4 ve passatdan sonra en çok jetta ile birlikte octavia tutuluyor bence.
    eski toledo2 larda iyiydi ama bir toledo3 ve toledo4 ile düzeni bozdu.
    bence tüp takılmayacaksa 1.2 octavia mantıklı.
    zaten sıfır aldığınız bir aracı 8-10 satmamalısınız bence.
    3-4 yılda bir araç değiştire değiştire ömrünüz kıredi ödemekle mi geçecek.
    lpg takılma ihtimali varsa ki takılmaması için hiç bir neden yok, 1.33 corolla mantıklı.
    8 yıl lpg li ford fusion ve 3 yıllık lpg li avensis kullanıcısı olarak. sıralı sistemlerde sorun yok. 100 litre lpg ile 1200-1300 km yol gidersin.
    eski sıralı sistem olmayan lpg sistemlerini önermiyorum, pek kalmadı zaten: LPG li reno9 da kullanmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50
    Yeni Jetta yerine Yeni Octavia, zaten milletde bunu biliyor.
    Bence tüp takılmayacaksa 1.2 octavia mantıklı. Zaten sıfır aldığınız bir aracı 8-10 satmamalısınız bence.
    3-4 yılda bir araç değiştire değiştire ömrünüz kıredi ödemekle mi geçecek.
    Lpg takılma ihtimali varsa ki takılmaması için hiç bir neden yok, 1.33 corolla mantıklı.

Teşekkürler. Fikirlerinize katılıyorum, ama ne yazık ki mantıkla hareket edemiyoruz işte her zaman
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.