Şimdi Ara

60bine kadar spor araç? VW Scirocco - Megane Coupe - İbiza Cupra

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Forumda bu konuyla ilgili başlıklar mevcut ama biraz eskimiş sanırım :) daha güncel modellerle yorumları alabilirsem sevinirim.

Şuanda 2011 Seat İbiza 1.2 TSI sahibiyim. Aracımı değiştimek istiyorum. Evliyim ama önümüzdeki 2-3yıl çocuk planlamıyorum. Çocuk olana kadar (coupe araçlarla çocuk nasıl olur bilmiyorum) spor araç hevesimi almak istiyorum.

Aslında aracımdan aşırı memnumum. Fakat eşimin de kullanabilmesi için otomatik-spor bir araç istiyorum. Fiyat sınırım 60-65.000 Şimdiye kadar aklımda olanlar:

VW Scirocco 1.4 TSI DSG 160Bg
    İbiza Cupra 1.4 TSI DSG 180Bg
    Megane Coupe GT-Line Dİzel EDC 110Bg

İbizadan memnun olduğum için cupraya sıcak bakıyorum. Fakat dış görünüşten dolayı Scirocco çok cezbediyor beni. Megane performans açısından geride kalsa da yakıt konusundaki üstünlüğü tartışılmaz. Fakat malzeme-motor-şanzuman kalitesi bende bir soru işareti?

Tecrübesi, bilgisi olanların yardımcı olmasını bekliyorum.

Teşekkürler.

• polo gti. hem 2 hem 4 kapı
  • 60 liraya scirocco nerde hocam 2. el mi bakıcaksınız
  • Polo GTI pek hoşuma gitmiyor. Alacak olursam daha gösterişli olan Cupra düşünürüm.

Hepsi için 2.el düşünüyorum evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

Polo GTI pek hoşuma gitmiyor. Alacak olursam daha gösterişli olan Cupra düşünürüm.

o bütçeye ikinci el vw scr. alacağınıza cuprayı sıfır alabilirsiniz. Şuan mevcut ibiza kullanıcısı iseniz ben olsam leon fr'a geçerdim. Spor, 140hp yeterli performans sağlar. Led far ve sunroof şuan standart oldu. İbizadan leon fr'a geçiş mantıklı geliyor bana. Bendede ibiza var cupra hayranı olsamda 60bin vermişken sıfır leon fr kafaya daha çok yatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

Polo GTI pek hoşuma gitmiyor. Alacak olursam daha gösterişli olan Cupra düşünürüm.

o bütçeye ikinci el vw scr. alacağınıza cuprayı sıfır alabilirsiniz. Şuan mevcut ibiza kullanıcısı iseniz ben olsam leon fr'a geçerdim. Spor, 140hp yeterli performans sağlar. Led far ve sunroof şuan standart oldu. İbizadan leon fr'a geçiş mantıklı geliyor bana. Bendede ibiza var cupra hayranı olsamda 60bin vermişken sıfır leon fr kafaya daha çok yatıyor.

Çok haklısınız fakat Leon fr otomatik vites yok malesef
    Bu bakımdan elemek zorunda kalıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cupra sahibiyim sorunuz varsa alabilirim . Polo Gti dis görünüşünden dolayı seçmedim . Ic tasarım olarak daha kaliteli ve daha donanımlı . Ancak dıştan Polo . 60 a 0 sunrooflu Cupra alabilirsiniz biraz bayi zorlayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 15 Eylül 2014; 17:52:47 >
  • hocam 2.el bocanegra,cupra
    polo gti,
    fabia rs de düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Cupra sahibiyim sorunuz varsa alabilirim . Polo Gti dis görünüşünden dolayı seçmedim . Ic tasarım olarak daha kaliteli ve daha donanımlı . Ancak dıştan Polo . 60 a 0 sunrooflu Cupra alabilirsiniz biraz bayi zorlayıp.

Ben de polo gti için aynı düşünüyorum. Valla çok sıfır takıntım yok. 5.000 aşağı olsun, 5.000km deki aracı tercih ederim. (Bilmiyorum hata mı yaparım)
    Cupra ile ilgili en çok merak ettim şey yakıt tüketimi. Şehiriçi çok can acıtıyor mu? Detaylı değerleri paylaşırsaniz sevinirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Cupra sahibiyim sorunuz varsa alabilirim . Polo Gti dis görünüşünden dolayı seçmedim . Ic tasarım olarak daha kaliteli ve daha donanımlı . Ancak dıştan Polo . 60 a 0 sunrooflu Cupra alabilirsiniz biraz bayi zorlayıp.

Ben de polo gti için aynı düşünüyorum. Valla çok sıfır takıntım yok. 5.000 aşağı olsun, 5.000km deki aracı tercih ederim. (Bilmiyorum hata mı yaparım)
    Cupra ile ilgili en çok merak ettim şey yakıt tüketimi. Şehiriçi çok can acıtıyor mu? Detaylı değerleri paylaşırsaniz sevinirim.

Dur kalk seklinde sehir ici trafik varsa acitiyor evet ama sakin kullanımda 5-6 yakalanır . Soyle ornek vereyim Sancaktepe den Fenerbahçe kalamis sahiline gittim mesela ortalama 7 ydi . Mesafe 25 km mı ne cogunda trafik vardı , 5-6 km lik cevreyolu - sahrayicedite kadar trafik yoktu . Aslında yanlis düşünmüyorsunuz ancak temiz olanlar 53-55 bin e zaten sıfırı 59500 . Ama 5-10 binde temiz bulursanız alın bence . Performans olarak 10 numara arac bastığınız zaman karşılığını veriyor . F1 vites ile kullanmak ayrı bir zevk . Bana gore dis tasarımı da 10 numara. Ancak cok performans takıntınız yoksa Megane alın dizel . Ben de biraz pişmanlık var ama onceki arac dizel oldugundan .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 15 Eylül 2014; 18:49:07 >
  • Yeni kasa 2014 polo gt
    Megane coupe dizel

Ben bunlar arasında kalırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Yeni kasa 2014 polo gt
    Megane coupe dizel

Ben bunlar arasında kalırdım.

Dostum tamam da Cupra soran adam az çok 4 kapı önemsemez . ARkadaş demiş çocuğum yok 2-3 sene için hevesini alsın zaten ileride istese de 2 kapılı araç alamayacak .

Polo Gt güzel ancak donanım ekleyince oda fırlıyor .
  • Polo gti nedir allah aşkına cupra yada leon fr. Rocco da olabilir temiz bulunabilirse. Butce biraz daha zorlanirsa m paket 1.16lar var 20-30 binde

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Ne kadar spor olursa olsun aklım ilk yakıta gidiyor. O yüzden ikisi arasında kaldım bende. Yoksa temiz scirocco güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Ne kadar spor olursa olsun aklım ilk yakıta gidiyor. O yüzden ikisi arasında kaldım bende. Yoksa temiz scirocco güzel olur.

Yakıta gidiyorsa hele önceki aracınız kokluyorsa bulaşmayın .

Otomatik zorunluluğu olunca ister istemez alınacak aracın fiyatı artıyor liste küçülüyor . Leon FR 150 Act Dsg gelecek ama daha var bir de bütçenin üstünde . O civara çıkıldıktan sonra ben Bmw 1.16i düşünürdüm arkadan itiş sonuçta .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 15 Eylül 2014; 19:22:24 >
  • ihzone89 kullanıcısına yanıt
    İmkanınız varsa bi test edin cupra diceksiniz eminim. Oturaklıdır falan demiyorum ama sert süspansiyonları çok iyi iş görüyo yapıştırıyo yola ve hafif olduğu için acaip esnek bi araba, yalnız çok km yapcaksanız ve yakıtı dert etcekseniz üzer, yaklaşmayın derim agresif kullanımda 15lt leri rahat gördüm. Çok kasarak 6-8lt arası tutturabilirsiniz ama insanın yapası gelmiyo

Şimdiden hayırlı olsun
  • Yorum yapan herkese teşekkür ederim.
    yılda 8.000 civarı km yaptığım için yakıta pek de acımam sanırım.
    arkadan itişin normal yollarda bana ne faydası olacak bilmiyorum.
    Tercihim cupra dan yana olacak büyük ihtimal. Ya da malum sitede fr donanımlı 1.4 150bg ibiza buldum. Fiyat dolayısıyla belki ona kayar, çocuk da olsa uzun süre onu kullanabilirim.

• quote:

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.
    yılda 8.000 civarı km yaptığım için yakıta pek de acımam sanırım.
    arkadan itişin normal yollarda bana ne faydası olacak bilmiyorum.
    Tercihim cupra dan yana olacak büyük ihtimal. Ya da malum sitede fr donanımlı 1.4 150bg ibiza buldum. Fiyat dolayısıyla belki ona kayar, çocuk da olsa uzun süre onu kullanabilirim.

Oda guzel tercih ancak normal ibizadan uğraşmazsanız bir farkı kalmıyor . Polo - Polo Gt gibi . Yine de ibiza Fr alınıp binilir guzel tercih olur . Ancak 2. El olunca Ön ledler falan olmuyor 0 FR alınca ekleniyordu sanırım .

Kişisel görüşüm , leon ve Ibiza da Led olaya farklı hava katıyor . Kişiden kişiye önemi değişir tabi .

Son kararınızı bekliyoruz bizi de bilgilendirin :)

• Önce şimdiki aracı satayım, en kısa zamanda karar verip alicam inşallah. Buraya da yazarım elbet :)
    O zamana kadar fikri olan arkadaşların görüşlerine her zaman açığız. Benimle aynı durumlarda olan kişilere de bir rehber olmuş olur bu konu

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-bankacidan-hatasiz-leon-sc-coupe-1.6-tdi-dsg-full-led-plus-17-jant-176156613/detay/
    Coupe + dizel + otomatik + 2013 = uygun tercih ?
    Not: ilan benim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.