Şimdi Ara

18 kadromu 16 ile değiştirmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kron xc250 kullanıyorum. alırken önce 20 kadro aldım(boyum 1.70cm) satıcının yanlış yönlendirmesi ile. sonra baktım olmuyor aynı yerden değiştirdim 18 kadro aldım. nerdeyse 2 sene oldu ama hala kullanırken rahat edemedim, sanırım en baştan 16 almam lazımdı. nasıl değiştiririm bu kadroyu?

ya da en mantıklısı komple bisikleti mi değiştirmek ne dersiniz beyin fırtınasına ihtiyacım var

• Bildiğim kadarıyla değişmek mümkün değil. Kadro boyu kaynak bağlantısıyla oranlanıyor. Farklı bir yol var mı bilmiyorum ama. İlanla bu durumda büyük kadro arayan birini bulup değişim yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 15 Eylül 2014; 15:14:35 >
  • Roark kullanıcısına yanıt
    aslında sadece üzerinde kendi eklediğim ekipmanları değiştireceğim 16 lık bi kron xc250 lazım. lastikler, fren ve sele değişimi yaptım. bunları 16 kadroya taktık mı işlem tamam. ama bisikletçiye gidip desem adam satmaz bu şekilde. valla işin içinden çıkamadım.

komple satıp yol bisikleti mi alsam ne dersiniz? sırf asfalt kullanmıyorum, bir de zaten bu halde bile konfor kötü çukurlardan kötü yollardan dolayı, çoğunlukla kaldırımda gidiyorum
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    xc500 ve xc250 arasında kalmıştım ben de, 2014'de xc250 altus'a ve kilitlemeli maşaya geçtiği için xc250 satın aldım bende. Fakat bunun model ,ile bir bağlantısı yok. belki sele biraz daha rahat olanı ile değiştirilebilir.

Konfor konusunda haklısın, fakat mtb'lerde tek amotisör dolayısıyla kolları darbeden korusak da gövde maalesef sarsılıyor. Yol bisikletinde de durum aynı. Hatta yol bisikletinde çukur geri tepmesi daha kötü. Neticede engebeli yollar için mtb daha uygun. 16'ya çevirme işlemi kadro'da zor görünüyor. Yapana rastlamadım. Kaldırıma çıkıp engebeli yollarda geziyorsanız mtb'ye devam derim. Biraz daha konforlu sürüş için şehir bisikleti alabilirsiniz. silikon düz duruşlu sele biraz daha konforlu sürüş sunuyor.
    sele işini hallettim hocam. selle royal in en büyük modellerinden birini aldım, popom rahat yüzü gördü

benim sıkıntım şu, ellerim gidona sıfıra sıfır yetişiyor resmen ve el bırakıp sırtım dik vaziyette gidemiyorum. çocukken kullandığım dandik bisikletim bile bu konuda daha rahattı. ölçüler tutmayınca bisikletin kontrolü de zor oluyor, eskisi gibi kıvrak hareket edemiyorum ve bileklerim çok yoruluyor. ekipman olarak istediğim hale getirdim bisikleti ama şu kadroya çözüm uyduramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

sele işini hallettim hocam. selle royal in en büyük modellerinden birini aldım, popom rahat yüzü gördü

benim sıkıntım şu, ellerim gidona sıfıra sıfır yetişiyor resmen ve el bırakıp sırtım dik vaziyette gidemiyorum. çocukken kullandığım dandik bisikletim bile bu konuda daha rahattı. ölçüler tutmayınca bisikletin kontrolü de zor oluyor, eskisi gibi kıvrak hareket edemiyorum ve bileklerim çok yoruluyor. ekipman olarak istediğim hale getirdim bisikleti ama şu kadroya çözüm uyduramadım

Selenin altta ileri kaydırma seçeneği de vardır, onu ihmal etmeyin. Bir nebze ilaç olabilir. Onun dışında pek yapılabilecek bir şey yok. Olmadı elden çıkarıp yenisini almak gerek. 2014 modellerde olay bayağı gelişti.

sele en ilerde hocam sağol yine de uyardığın için. aslında aklımda biraz daha asfaltta rahat gidebilecek bisiklet almak var, zaten bunun üzerindeki lastikleri asfalt lastiği ile değiştirdim ama yolda hızımı arttırmak istiyorum. nasıl bir şey alabilirim aklınızda model var mı? hem kadro derdinden de kurtulmuş olurum
  • quote:

sele en ilerde hocam sağol yine de uyardığın için. aslında aklımda biraz daha asfaltta rahat gidebilecek bisiklet almak var, zaten bunun üzerindeki lastikleri asfalt lastiği ile değiştirdim ama yolda hızımı arttırmak istiyorum. nasıl bir şey alabilirim aklınızda model var mı? hem kadro derdinden de kurtulmuş olurum

maxxis detonator modeline göz at, oldukça iyiler. Ama bir mtb lastiği gibi dayanıklı olmalarını bekleme. Performans verir vakat diş kıtlığı nedeniyle daha hassastır. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 15 Eylül 2014; 17:03:57 >
    yok ben komple bisikleti değiştirmekten bahsetmiştim lastiğimi zaten değiştirdim continental var üzerinde oldukça memnunum

az önce de kron bisiklete mail attım, bakalım umarım yardımcı olurlar
  • 16'' kadro alıp bisiklet üzerindeki bütün ekipmanları yeni kadronuza taşıyabilirsiniz. Elinizde kalan 18'' kadroyu da satarsınız.

Hız arttırmak için;
    -Aynakol dişlilerini büyütebilirsiniz. Ek olarak ruble dişlilerini küçültebilirsiniz.

Veya direkmen 28 inç lastikli şehir bisikletine geçiş yapabilirsiniz. Carraro Sportive serisi veya Kron Tourer modellerine bakabilirsiniz.
  • Mythology kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yorum için. peki hocam iyi güzel de 18 ikinci el kadroyu nerde satıcam kim alır ki
  • quote:

teşekkürler yorum için. peki hocam iyi güzel de 18 ikinci el kadroyu nerde satıcam kim alır ki

elinde malzemesi olup uygun kadro arayanlar epey var. Bir kaç yere ilanla alıcısı çıkacaktır.
  • Ben 12 yaşındaki oğluma 2013 salcano astro 50 aldım, kadro boyu 16 inch. Benim boyum 173 . Bana acaip küçük geliyor.
    Alacağınız 16 kadro bisiklete bir binin öyle karar verin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Ben 12 yaşındaki oğluma 2013 salcano astro 50 aldım, kadro boyu 16 inch. Benim boyum 173 . Bana acaip küçük geliyor.
    Alacağınız 16 kadro bisiklete bir binin öyle karar verin derim.

denemek gerek açıkçası, ama bir türlü rahat edemediğim de bir gerçek. en fazla 200-300tl masraf yaparak yol-arazi arası daha hızlı bir bisiklet alabilir miyim? bu elimdekini çıkarmak da zor iş takas yapacak bir bisikletçi gerek. yol bisikletlerine bakıyorum fiyatları çok uçuk. bir de amortisörlü olmalı yoksa bizim buralarda öldürür beni titreşimden
  • quote:

Boy ortalaması sebebiyle en çok 18'' kadro boyu satılan bir coğrafyadayız. Kadronuz temiz ise ve makul fiyat isterseniz çok rahat satabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

quote:

Boy ortalaması sebebiyle en çok 18'' kadro boyu satılan bir coğrafyadayız. Kadronuz temiz ise ve makul fiyat isterseniz çok rahat satabilirsiniz.

Hocam yanlış anlamayın ama kadro nerde nasıl satılır? Sahibinden e baktım 3-5 tane ilan var o kadar, bisikletçiye versem muhtemelen ölü fiyat çeker artı değişim için işçilik parası alır bana tahminim 200tl ye patlar bu iş o paraya yeni bisiklet almak daha mantıklı değil mi?

Keşke 16 kadrosunu 18 yapmak isteyen xc250 li biri çıksa o süper olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

quote:

Hocam yanlış anlamayın ama kadro nerde nasıl satılır? Sahibinden e baktım 3-5 tane ilan var o kadar, bisikletçiye versem muhtemelen ölü fiyat çeker artı değişim için işçilik parası alır bana tahminim 200tl ye patlar bu iş o paraya yeni bisiklet almak daha mantıklı değil mi?

Keşke 16 kadrosunu 18 yapmak isteyen xc250 li biri çıksa o süper olurdu

Mevcut kadronuzdaki kompenantları yeni kadroya kendiniz taşıyabileceğiniz ihtimaliyla söylemiştim. Şayet böyle bir imkanınız yoksa ve tamamiyle bisikletçinin eline kaldıysanız masrafınız artacaktır.

Facebook üzerinde 2. el bisiklet ve parça satan gruplar mevcut.

• benim boyum 167 cm 16 kadro azıcık buyuk gibi sana tam olur bence 16 kadro kron senin dediğin gibi dik oturup kullanınca biraz rahat oluyor ama bunlar dağ bisikleti az öne eğiliyorsun sanırım bir yarış bisikleti kadar değil ama rahatlık için sanırım şehir bisikleti alacaksın gidon sanırım onlarda kullanıcıya daha yakın

18 kadromu 16 ile değiştirmek istiyorum

• elfen_lied kullanıcısına yanıt
    hocam ben hiç dik duramıyorum işte, sürekli gidonun üstünde ağırlığım sorun orda değişelim mi senin kadroyla, benimkisi turuncu hem çok güzel valla bak inandın di mi
  • quote:

hocam ben hiç dik duramıyorum işte, sürekli gidonun üstünde ağırlığım sorun orda değişelim mi senin kadroyla, benimkisi turuncu hem çok güzel valla bak inandın di mi

benim pisiklet satılık zaten satışa koydum bak buradan incele baya iyi modifiye oldu http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-kron-xc-250-modifiye-dag-bisikleti-hibrit-ozellikte-tekirdag-179594928/detay/

onun kadrosu beni pert eder aslında ben bisikletimden memnunumda işte yeni bir yol bisikleti alasım var ondan öylesine keyfe keder satışa koydum pazarlık payı vardır alacakların dikkatine

sana bir kadro buldum ama http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-tertemiz-kron-xc-3000-kadro-en-cok-tutulan-modellerden-biri.2011-175459265/detay

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.