Şimdi Ara

Bu paranın kaynağı nerden geliyor ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
6
Favori
5.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş bekarım ailemle yaşıyorum Allah'a şükür iyide gelirim var araba almaya niyetlendim bi fiyatlara bakayım dedim zaten sıfır arabalar uçmuş en ucuzu 35 bin tl 15-20 bin tl lik bi araba almaya bile gözüm kesmiyor acaba altından kalkabilirmiyim diye ama sokağa bi çıkıyorum herkeste 40-50 bin tl lik araba en kötüsü 30 bin tl bu paranın kaynağı nerden geliyor arkadaş herkesmi zengin adam asgari ücret alıyo 30 bin tl lik arabaya biniyo ben çözemedim bu işi

• Nerden biliyosun belki adama annesinden babasından para kaldı tarla bağ kaldı satıp araba aldı.Tutturmuşlar asgari ücret alıyor 2 milyarlık telefon kullanıyor,yok asgari ücret alıyor 40 milyarlık arabaya biniyor.Bir evlilik kaç paraya maal oluyor 50 60 milyar.Bazıları hiç evlenmem diyor mesela krediyi çekiyor arabaya veriyor.
  • ben onu örnek verdim herkesemi anasında babasından kalıyor bi çık bakayım sokağa milyon tane pahalı araba var
  • Bende Izmir'de yeni cla, cls ve c180 bollugunu gorunce ayni soruyu soruyorum kendime.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah çok versin, sorun yok.

düzeltme: param yok diye ağlamadıkları sürece sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idemo -- 15 Eylül 2014; 14:28:19 >
  • bilumum ticaret işi yapıyorlardır.
    adam kullandığı sürece demek ki bir yerlerden para geliyor, para akışı durduğunda satar arabayı başka şeye bakar...
  • bazıları 3-5 yıl para biriktirip araba alıyor,

bazıları araba alıp 3-5 yıl parasını ödüyor.
  • 2 tane evimiz var. babam söz verdi. mühendislik fakültesini 3 veya daha az zamanda (dgs ile geçtim) bitir kirada olan evi satıp sana bir araba ve kalan parası ile de 1+1 veya 2+1 ev alacağım ve senin üstüne yapacağım diye.
    almak istediğim araba mazda 3 full+full 75000 tl.
    evin fiyatı şu anda 170000. okulun bitmesine şu anda 1.5 yıl var. muhtemelen daha da değerlenecek.

demek neymiş kaynak var ise alınabiliyor muş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 15 Eylül 2014; 15:18:01 >
  • krediyle alınıyor, cesaret işi biraz
  • Uyuşturucu kaçakçılığı ve kadın ticareti yapıyor herkes, haram onlar haram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 15 Eylül 2014; 15:22:15 >
  • calculus07 kullanıcısına yanıt
    yalnız değilsin bu konuda düşünürken kafayı yiyenler olarak yanındayız

yaklaşık bir ay önce benzer bir konu açmıştım, sonuç olarak fakir olduğumuza karar verdik
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Allah iyiliğini versin kardeş
  • baban fakirse yapacak birşey yoktur,
    kayınpederin fakirse bu tamamen senın suçundur.

bir musevi atasözü.
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    quote:

2 tane evimiz var. babam söz verdi. mühendislik fakültesini 3 veya daha az zamanda (dgs ile geçtim) bitir kirada olan evi satıp sana bir araba ve kalan parası ile de 1+1 veya 2+1 ev alacağım ve senin üstüne yapacağım diye.
    almak istediğim araba mazda 3 full+full 75000 tl.
    evin fiyatı şu anda 170000. okulun bitmesine şu anda 1.5 yıl var. muhtemelen daha da değerlenecek.

demek neymiş kaynak var ise alınabiliyor muş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus348 -- 15 Eylül 2014; 15:40:52 >

• Benim babam mesela kendisine emekli tazminatiyla aldi 52 bin felan almisti uzetine de biraz ekledi 60 a aldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 15 Eylül 2014; 15:44:24 >
  • Ucuz bir aracla basliyor ve elinize para gectikçe upgrade ediyorsunuz (model yukseltiyorsunuz) ortalama bir gelire sahipseniz genellikle 5-6 yildan sonra guncel bir araca sahip oluyorsunuz.

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    Hadi yine iyisin Kapmak üzeresin arabayı

• fazla kafa yormaya gerek yok garibanız kardeş
  • Sen bu paranın kaynağı nerden geliyor diye düşünürken birileri şuan nasıl daha fazla kazanırım diye kaymağı götürüyor. İşte aradaki fark bu.

• Kredi.
    Ülkenin iş gücü geleceğinin bankalara satılması diyelim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.