Şimdi Ara

Bingöl Köylerine Öğretmen Uygun Araba Tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bingölde Öğretmenlik yapıyorum. Köyümün yolu 17 km Şehirler arası yol. 2 km köy yolu(Nisapeten iyi durumda asfaltı. Fakat rampası var.)

Bingöl diye bastırmamın sebebi bazı kışlar sert geçiyor. Yani karlı oluyor. Korkum ise köydeki rampadan. Kışın karda biraz zorlu oluyor. En azından köy minibüsleri bazen zorlanıyor.

Acil ihtiyacım var. Siz olsanız ne önerirsiniz?

Lpgli düşünüyorum. Otamatik ve manuel ayrımı düşünmedim.

Şimdiden teşekkürler.

Servis parasıda yıllık 2000. lirayı buluyor. Kişi başı.(toplamda en az 4 kişi oluruz)

Edit: Limiti Unutmuşuz. Açıkçası Köye gidip gelincek. Limit 15 bin gibi düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naim@gop -- 15 Eylül 2014; 14:26:41 >

• Biz connect kullaniyoruz ,köy yollarina baskasi dayanmiyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evoque alın.

Yahu limit bile vermemişsiniz, neyin tavsiyesini yapalım
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    Hocam 15 bin gibi düşündüm açıklamasınıda yazdım zaten. Birde ilk arabam olacak.
  • Dacia Duster 4x4 düşünebilirsiniz. Sadece dizeli var.
  • Toros :) ben de ingilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim köy yerine atanırsam toros almayı düşünüyorum eşek niyetine.

• quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Dacia Duster 4x4 düşünebilirsiniz. Sadece dizeli var.

Fiyat fazla. En azından ilk araba için.
  • Sayın öğretmenim 15,000 TL ile hafif ticarilere yönelmeniz daha iyi olur çünkü, dört kişinin bindiği taksinin altı yere bayağı yaklaşacağı için köy yolunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Aslında bütçeniz biraz daha yüksek olsa 4x4 bir vitara sizin ilacınız olurdu kar kış kıyamet dinlemez yolunu bulur gider... Kocaeli de bir ara tipi fırtınası çıkmıştı yollar da bir karıştan biraz fazla kar vardı aldım 4x4LH ye bastım gittim, yolda kalan taksi sahipleri bana ters ters bakıyordu...

• brodway tofaş clio palio siena marea
  • Lada niva ama işte çift kapı olması sıkıntı yaratabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • doblo
  • O paraya Lada Niva. O paraya alacağınız hafif ticari sıkıntılı olacaktır.
  • 16 18 bin civarı 1.3 punto alın dizel.
  • Siena.
  • Lada niva gider oralara o bütçe ile.
  • Bingöl de en çok tutulan araç Renault 19 europa.Tutulmasının sebebi o yollara uygun ve parçası rahat bulunuyor.99 modelini 11-12 bin civarı alabiirsiniz.

Megri megri daye megri :) İnsanları çok iyidir.Çocukluğumda bayramlarım hep orda geçmiştir.En mutlu olduğum zamanlardı.Kolay gelsin hocam

• Toros, connect, niva, eski 4x4 mitsubishi outlender

Edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetiner19 -- 15 Eylül 2014; 17:31:30 >
  • Hocam ben de 18km köy yolu için Lada Niva almıştım.Eşimle yolda kalmamak için.2000 modeli 11 000'e...
    Tavsiye edilen diğer araçlar da köye çıkar çoğu zaman. Ama sabah erken saatte , yokuş yukarı giderken durmak zorunda kalırsanız, bir daha kalkamaz ve zincire mahkum olursunuz.

Yoksa ben aynı köyde , lojmanda 5 yıl kaldım. Corolla kullanıyordum. Öğrendik kış şöförlüğünü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Hocam ben de 18km köy yolu için Lada Niva almıştım.Eşimle yolda kalmamak için.2000 modeli 11 000'e...
    Tavsiye edilen diğer araçlar da köye çıkar çoğu zaman. Ama sabah erken saatte , yokuş yukarı giderken durmak zorunda kalırsanız, bir daha kalkamaz ve zincire mahkum olursunuz.

Yoksa ben aynı köyde , lojmanda 5 yıl kaldım. Corolla kullanıyordum. Öğrendik kış şöförlüğünü.

Lada niva kafama baya yattı. Temizini 10-12 bin liraya bululabilirm. Lpg takılı olanlar ortalama çok yakar mı. Birde 4x4 lpg den çok etkilenir mi. Son olarak satarken zorlandınız mı hocam.
  • Hocam kangoo 1.5dci köy için ideal.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.