Şimdi Ara

Boğaziçi mat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Boğaziçi matematik bölümü okudum mezun oldum diyelim ne yapabilirim ne olabilirim? Ya da mesela adam Türkiye 55. Si olmuş ODTÜ matematiği seçmiş sebebi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• matematik ogretmeni ya da borsaci ve ya ekonomiyle alakali alanlarda calisabilir

• Bu kadar mı yani? Koskoca Boğaziçi bitirip bunlar mı olunuyor

• Borsacı olupta iyi iş yaparsan hayal edemeyeceğin kadar çok para var. Ekonomist olursan üniversitenin de etkisiyle iyi bir holdingde falan çalışırsın tabi bunlar için inek gibi çalışıp Boğaziçi'ne girmek yetmiyor çok Zeki olacaksın... Öğretmenlik çöp

• Analist olur parayı kırarsın.

• dereceyapıcakinsan D kullanıcısına yanıt
    onlar genelde akademik ilerliyor
  • Kendini geliştirip John nash gibi bir adam da olabilirsin tabi yüksek zeka lazım

• Graviton G kullanıcısına yanıt
    Sonra hic varolmayan bir oda arkadasina anlatirsin herseyi

• iste koskoca bogazici diye diye buyutuyorsunuz bu isi.

analist de olsan, holdingde de calissan isin maximum risk tasir yanlis bir ongorude muthis para kaybedebilirsin. kaybedersen suclu sensin kazanirsan holding birligi kazandi olur.

turkiyede temel bilimler fos. bunun baska aciklamasi yok. koskoca bogazici dedigin sana tek bir fayda saglar oda okulun adi olur ortalaman 3,5 ustu ise yurt disina cikma ihtimalin artar ordan yurursun. ama 3,5 ortalama sadece calismayla olacak is degil
  • Başka seçenek yok mu matematik mühendisi ya da bir şirkette yönetici olma ihtimalim yok mudur

• Up up up

• Ya senin potansiyelini bilemeyiz ki,kafan acayip basarsa oku tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani tamamıyla benim kendimi geliştirmeme mi bağlı? yönetici olabilme ihtimalim de var mıdır ? @xyazarx
  • Yönetici olabilmek için boğaziçi matematik yazmak doktor olmak için hemşirelik yazmak gibi bir şeydir. Eğer akademisyen olma gibi bir ilgin yoksa temel bilimler yazılmaz. Zaten Temel bilimler akademisyen yetiştirmek içindir. Eğer yönetici olmak istiyorsan turizm işletmeciği bile daha iyi bir bölümdür bence.

• Yönetici olmak için üniyi doğru tutturmuşsunda bölüm yanlış
    Doğru adresi vereyim:
    Boğaziçi işletme

• quote:

Orijinalden alıntı: dereceyapıcakinsan

yani tamamıyla benim kendimi geliştirmeme mi bağlı? yönetici olabilme ihtimalim de var mıdır ? @xyazarx

var da o okuldan çok yetenek,azim

• Boun işletme , iktisat okursan bana göre yönetici olman daha kolay olur ama tabi okuduğun bölüm bir katkı sadece önemli olan senin kişisel özelliklerin.
    Veya sayısaldan endüstri mühendisliği olabilir

• Boun işletmeden olabileceğini biliyorum fakat matematikten de olamaz mı diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dereceyapıcakinsan

Boun işletmeden olabileceğini biliyorum fakat matematikten de olamaz mı diyorum

Kardeşim sorun başlı başına oksimoron. Matematik bölümü eğer akademisyen olmak istiyorsan yazılır yönetici olmak istiyorsan başka bölümlere tercih yap hatta Müteahhit ol boğaziçinde verdiğin emeği oraya ver apartmanları yönetirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.