Şimdi Ara

AVR Seçimi - Kararsız kaldım :( ---> Pioneer vsx924 alındı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skuyumcu -- 24 Kasım 2022; 1:11:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skuyumcu

Arkadaşlar merhaba;

Yurtdışından gelirken yanımda bir amfi getireceğim,
    Ama modeller arasınd akararsız kaldım.
    Farkları, artı/eksileri nedir? Yardımcı olur musunuz?
    Tşk.

DENON AVR-X4000 - US $880.31
    YAMAHA RXV673 - US $878.68
    Pioneer VSX-924 - US $878.68
    Harman Kardon AVR-370 - US $847.36
    Pioneer SC-1223 - US $816.31
    DENON AVR-X3000 - US $791.05

1223 al en azından biraz olsun stereo muzik dinlersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Arkadaşlar merhaba;

Tşk.

Teşekkürler cevabınız için,
    En azından derken ne demek istediniz? Diğerleri sürekli 5.1 mi çalışıyor Stereo dinleme şansı yok mu?
    Biraz yabancıyım AVR konusuna o yüzden soruyorum.
    Tşk.

Yok ustat hepsi stereo modu var fakat kalite acısından 1223 daha iyi bana gore

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba;

Tşk.

Teşekkürler cevabınız için,
    En azından derken ne demek istediniz? Diğerleri sürekli 5.1 mi çalışıyor Stereo dinleme şansı yok mu?
    Biraz yabancıyım AVR konusuna o yüzden soruyorum.
    Tşk.

Yok ustat hepsi stereo modu var fakat kalite acısından 1223 daha iyi bana gore

Anladım, çok teşekkürler.
    Açıkçası düşük sesle müzik dinleyemiyorum, evdekiler de müsaade etmiyor özellikle hatun kişi.
    O yüzden müzik işi iyi bir kulaklıkla hallediyoruz.

Bu cihaz daha ziyade film, dizi ve oyunlar için çalışıyor olacak.
    O yüzden stereo performansından öte diğer özellikler daha önemli aslında

Diğer özellikleri de fazlası ile yeterli

• Eraycelik80'inde dediği gibi bunlar içerisinde en iyi seçenek SC-1223.

• skuyumcu kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğunuz fiyatlarda bir gariplik var yalnız. Pioneer sc-1223'ün vsx-924'den ucuz olmaması lazım. Denon x4000'in ise 880.31 $ olmaması lazım. Hatırladığım kadarıyla bu cihaz eski 3312 serisinin devamı ve Pio'nun lx 75'li serileri ile Yamaha'nın rxv 770'li serileri ile eşdeğer.Hepsinin 880 $ bandında olması ilginç.
  • Buradaki en iyi seçenek X4000 dir, zaten listedeki hiçbiriyle aynı segmentte değil. Zaten fiyatının 1000$ ın altında olmaması lazım yanlışlık var.
  • Merhaba, bunlar UK fiyatlari, 1223 eski modelmis 1224 cok pahali, 1200 Pound gibi bi fiyat soyledi, satici 924 u onerdi pioneer in uygulamalari cok iyi dedi, hdmi2.0 ve 4k upscale denon da yok dedi, bakalim hala karar veremedim :) tax free alabiliyormusum, biraz daha ucuza gelecek

• quote:

Merhaba, bunlar UK fiyatlari, 1223 eski modelmis 1224 cok pahali, 1200 Pound gibi bi fiyat soyledi, satici 924 u onerdi pioneer in uygulamalari cok iyi dedi, hdmi2.0 ve 4k upscale denon da yok dedi, bakalim hala karar veremedim :) tax free alabiliyormusum, biraz daha ucuza gelecek

Denon da 4K yokmuymuş, o satıcıdan uzak durun
    Ayrıca UK fiyatlarına baktım şimdi, 1224 = 799 pound, X4100 = 1299 pound. Bu iki anfi aynı kefede olamaz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 17 Eylül 2014; 11:48:38 >
  • quote:

Merhaba, bunlar UK fiyatlari, 1223 eski modelmis 1224 cok pahali, 1200 Pound gibi bi fiyat soyledi, satici 924 u onerdi pioneer in uygulamalari cok iyi dedi, hdmi2.0 ve 4k upscale denon da yok dedi, bakalim hala karar veremedim :) tax free alabiliyormusum, biraz daha ucuza gelecek

Kimin ne dediğine bakmayın siz. Şimdi inceledim, tahmin ettiğim gibi x4000 eski 3312'nin devamı orta ve üst segment bir avr, 4k desteği de mevcut. Diğer avr'ler (sanırım)giriş seviye.
    X4000'bu linkten inceleyebilirsiniz;
    http://www.denon.com.tr/tr/product/pages/product-detail.aspx?catid=hometheatre&subid=avreceivers&productid=avrx4000

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

quote:

Kimin ne dediğine bakmayın siz. Şimdi inceledim, tahmin ettiğim gibi x4000 eski 3312'nin devamı orta ve üst segment bir avr, 4k desteği de mevcut. Diğer avr'ler (sanırım)giriş seviye.
    X4000'bu linkten inceleyebilirsiniz;
    http://www.denon.com.tr/tr/product/pages/product-detail.aspx?catid=hometheatre&subid=avreceivers&productid=avrx4000

Son dönemeç :)
    Sizce hangisi, çok para vermek istemiyorum:

http://www.ebay.com/itm/PIONEER-SC-1223-7-2Ch-AV-RECEIVER-SC1223-SURROUND-SOUND-HOME-CINEMA-AMPLIFIER-/131292925655?pt=UK_Sound_Vision_Home_Cinema_Receivers&hash=item1e91ab0ed7

http://www.ebay.com/itm/261582958634?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

• denon x4000
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

denon x4000

Tesekkurler cbp icin, 1500 limiti koymustum, denon x4000 cok ustunde kaliyor, pioneer 924 , 1600 tl ye geliyor, 1223 de ayni ama denon x3000 derseniz 1400 tl ye var, o yuzde x4000 i elemek zorundayim ama 1223, 924 ve x3000 arasindan secim yapabilirim,
    Herkrse de cok tesekkurler bu arada, imkanim olsa da size de getirsem 1 er adet :)

Bence de x4000 şartları zorlayabiliyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Bence de x4000 şartları zorlayabiliyorsanız.

Hocam sartlari zorlarim da sonra sartlar beni cok zorluyor :)) o yuzden en iyisi istikrari bozmamak

Hayırlı olsun

Öncelikle hayırlı olsun. Zor da olsa cihaza kavuşmuşsunuz

Bu arada uçakla Avr yada bu tarz cihaz getirecek arkadaşlar için tavsiyem cihazı hiç valize vs'ye koymayın. Yurtdışından 2 kere Avr getirdim ve her ikisinde de kolisi ile olduğu gibi bagaja verdim. Ve koliler bile zarar görmeden geldi. Normal valiz olunca Allah ne verdiyse savuruyorlar fakat ürünü kolisi ile verince elektronik cihaz olduğunu anlayıp daha itinalı şekilde taşıdıklarını düşünüyorum. Tabii karar kişiye kalmış, benim nacizane deneyimim de bu şekilde.

Hanımı ikna olayına gelince birkaç seveceği filmi ses sistemi ile izleyin. Biraz da onun sevdiği müzikleri açın, zaten o zaman yumuşuyorlar :-). Hatta avr'siz kaldığınız dönemde ay böyle film seyretmek hiç zevkli olmuyor diyebiliyorlar. En azından benim Hanım'da böyle oldu.

Yalnız işin bir püf noktası da akıllı kumanda edinip, kumanda kalabalığını azaltmak. Çünkü 4-5 kumanda olunca aletleri kullanmak eziyet oluyor. Allah'tan son aldığım Onkyo 828'in kumandası öğrenebilen kumandaymış. Bu şekilde tüm cihazları kumandaya tanıttım, hepsini tek kumanda ile idare edebiliyorum. Aynı şekilde hanımın da kullanımı kolaylaştığı için şu ara halinden memnun. Eğer 924'ün kumandasında da bu özellik varsa ilk işiniz diğer cihazları tanıtmak olsun.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cvp için;

Valla sevimlilik olsun diye hanıma gittim Fendi parfüm aldım ona bile tav olmadı :D
    Ama yapacak bişey yok buda benim zevkim, bende onun vazolara katlanıyorum napim

Önce kolisiyle veriyordum, Lufthansa görevlisi zarar görebilir dedi, benim de valiz müsaitti valizi boşaltıp bi çantaya koyup cihazı valize koydum,
    Çevresine de elbiseleri tampon yaptım, burnu bile kanamadan gelmiş neyseki.

Kumandam var neyseki, zamanında güzel bir philips almıştım,
    Digitürk ün tekrar izlelerini izlediği için hanfendi philips kumandayla yapamıyomuş
  • Amfiniz hayırlı olsun. En zor kısım eşi ikna kısmı değil mi zaten.

924 te 6 ile 16 ohm arası hoparlör kullanmanız gerekiyor. Sizin hoparlörleriniz 4 ohm. Öncelikle bu kısmı sıkıntı. Kullanmanız tavsiye edilmiyor.
    Aşırı yüklenmeyecekseniz sesi de çok açmayacaksınız kullanabilirsiniz. Tekrar belirteyim bu durum tavsiye edilmiyor.
    Subwooferi bu amfide kullanmanız mümkün değildir.

• Ayrıca bu hoparlörlerden performans ta almanızda cok mümkün olmayacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.