Şimdi Ara

Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
2.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz

Samsung Android Cihazlarınızla İlgili Sorularınızı / Öğrenmek İstediklerinizi Tek Başlık Altında Toplamaya Çalışacağım Elimden Geldiğince Yardımcı Olabilirim. Taptalk ile Bildirim Olarak Düşecektir. Hızlı Şekilde Yanıtlamaya Çalışacağım. Bunu Bir Nevii Canlı Destek Olarakta Düşünebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbelieveable -- 14 Eylül 2014; 20:49:41 >

• plastik kafa yapıyo mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vhcyns

plastik kafa yapıyo mu

Plastik Su Geçirmiyor.
    Plastik Düşme sonucu çatlayabiliyor. onuda değiştirebiliyorsunuz.
    kısacası ezilmiyor diğer bir deyişle amele çekici gibi görüntü vermiyor
    Şarj Aletini yanında taşımana gerek yok çünkü normal bir kullanımda şarjı 2 güne kadar gidebiliyor.

Başka soru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbelieveable -- 14 Eylül 2014; 22:03:02 >
  • malzeme kalitesi ve tasarim ve touchwiz arayuzunun mukemmel hantalligi ?

• Yere düşen "kullanıcı hatası"ları ne yapıyorsunuz?
  • quote:

malzeme kalitesi ve tasarim ve touchwiz arayuzunun mukemmel hantalligi ?

TouchWiz Arayüzünün Hantallığı İşlemciden kaynaklanır. android demedim Samsung Android diyerek belirttim. yoksa bir MediaTek Cihazda android.

ayrıca günümüzde de şöyle ki ; ne kadar para o kadar kalite. bu IPhone içinde Samsung içinde geçerli.

TouchWiz arayüz hantallığına gelecek olursak ; bugün iphone 4 te IOS 7 de çok hantal.
    Malzeme Kalitesi : Samsung'un kenarlarının soyulması haricinde herhangi bi kalitesizliğini görmedim.
  • Super Amoled ekrandan IPS ekrandaki gibi tam beyaz renk aldığını iddia edenlere ne demeli peki? Samsung'un amoled takıntısını anlamak mümkün değil. Sözde batarya performansını olumsuz etkilemesin, az tüketsin diye kullanıyorlar, birde daha canlı renk elde etmek için. Bende vividçiyimdir. Samsung LCD TV ve en son kullandığım masaüstü bilgisayarımda Samsung LED monitör kullanmıştım. Ama cep telefonundaki beyaz rengi nasıl görmüyorsun diye iddia edenler ya konudan bir haber ya da hakikaten hiçbir şey bilmiyorlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon unroot olduktan sonra garantiye yollasam sorun çıkar mı ? Her servis elemanı bakıyor mu dikkat ediyor mu ? Çok zor durumdayım .Wi-Fi sorunu vardı açılmıyordu. Bir kaç dosya indirdim sonra root yapmışım galiba. Odinden yüklediğim için sayaç falan da artmış. Çok önemli. Eğer garanti dışı kalırsa babam beni doğrar . :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

Super Amoled ekrandan IPS ekrandaki gibi tam beyaz renk aldığını iddia edenlere ne demeli peki? Samsung'un amoled takıntısını anlamak mümkün değil. Sözde batarya performansını olumsuz etkilemesin, az tüketsin diye kullanıyorlar, birde daha canlı renk elde etmek için. Bende vividçiyimdir. Samsung LCD TV ve en son kullandığım masaüstü bilgisayarımda Samsung LED monitör kullanmıştım. Ama cep telefonundaki beyaz rengi nasıl görmüyorsun diye iddia edenler ya konudan bir haber ya da hakikaten hiçbir şey bilmiyorlar..

Söz konusu şu ki IPS Ekranla Amoled ekran arasında gerçekten çok fark var. sadece beyaz renge takılı kalmamak gerek. ikisi arasında bi fotoğraf çekimi yapılsa beyaz ton veya renklerin canlılığı değilde orjinal rengi verebilenin kalitesi tartışılır.

bununla ilgili :

Gözünüzü kapatın ve gerçeği olan rengi hafızanızda belirleyin

Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz  Samsung Android Cihazlarda Sormak / Öğrenmek İstedikleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbelieveable -- 14 Eylül 2014; 23:01:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stapman

Telefon unroot olduktan sonra garantiye yollasam sorun çıkar mı ? Her servis elemanı bakıyor mu dikkat ediyor mu ? Çok zor durumdayım .Wi-Fi sorunu vardı açılmıyordu. Bir kaç dosya indirdim sonra root yapmışım galiba. Odinden yüklediğim için sayaç falan da artmış. Çok önemli. Eğer garanti dışı kalırsa babam beni doğrar . :)

Yazılımsal herhangi bir sorun olmadığı sürece problem çıkmaz (imei silinmesi / değişmesi / açılırken samsung ekranında kalması vs. )
  • Hocam yanlız siz fotoğraf paylaştınız. Ben ekrandaki renk kalibresini ve IPS ekranın orjinal renk gamutuna olan yakınlığından bahsediyorum.. Yani fotoğraf ile işimiz yok şu anda.. Artı konu Apple, Samsung değil.. Xperia Z2 kullanıyorum, tam beyaz rengi alabiliyorum. Doğal olarak daha canlı renkten ziyade orjinal renk konusunda Samsung'un şu inadını bence kırması gerek..

Ha tabii bu kişisel bir görüş ama televizyonlarında ve monitörlerinde mükemmel görüntü performansı veren bu markanın cep telefonlarında amoled ısrarını anlamak mümkün değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Eylül 2014; 23:00:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

Hocam yanlız siz fotoğraf paylaştınız. Ben ekrandaki renk kalibresini ve IPS ekranın orjinal renk gamutuna olan yakınlığından bahsediyorum.. Yani fotoğraf ile işimiz yok şu anda..

Ips Ekran oLed ekrandan daha iyimi belki orası tartışıla bilir. fakat ben oLed ekrandan yanayım. IPS ekranlı cihazda kullandım sinmedi içime (bknz ; LG G2 / Iphone 5s )
  • unbelieveable U kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler böyle bir konu açtığınız için. Plastik olmasına rağmen ben beğeniyorum arayüzünü. Ama arayüzünde belli bir süre sonra kasmalar yaşanıyormuş diye duydum. Böyle bir durum var mı?Birde 5s i bir teknoloji marketinde incelemiştim animasyonlardan dolayı olabilir bilmiyorum ama of yi filan incelediğimde menü arasında geçişlerde hafif bir kasıntı var gibi. Bu animasyonlardan dolayı mı yoksa arayüzden dolayı mı? Son bir soru olarak birde inceleme videolarında bazı oyunlarda filan fps atlamaları oluyordu. Bu sorunlar hep oluyor mu ve şu anda hangi cihazınız var bilmiyorum ama o cihazda oyunlarda filan bir fps atlaması oluyor mu arayüzünden dolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merle Dixon

Yere düşen "kullanıcı hatası"ları ne yapıyorsunuz?

Sence cihazın yere düşmesi servisin hatası mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suuyurbendeuyurum

Çok teşekkürler böyle bir konu açtığınız için. Plastik olmasına rağmen ben beğeniyorum arayüzünü. Ama arayüzünde belli bir süre sonra kasmalar yaşanıyormuş diye duydum. Böyle bir durum var mı?Birde 5s i bir teknoloji marketinde incelemiştim animasyonlardan dolayı olabilir bilmiyorum ama of yi filan incelediğimde menü arasında geçişlerde hafif bir kasıntı var gibi. Bu animasyonlardan dolayı mı yoksa arayüzden dolayı mı? Son bir soru olarak birde inceleme videolarında bazı oyunlarda filan fps atlamaları oluyordu. Bu sorunlar hep oluyor mu ve şu anda hangi cihazınız var bilmiyorum ama o cihazda oyunlarda filan bir fps atlaması oluyor mu arayüzünden dolayı.

Şuanda Galaxy S5 kullanıyorum. bugüne kadar alıpta pişman olmadığım cihaz diyedebilirim. denizde suyun altında resim çektim, kaynar suyla yıkadım, bira kola vs döktüm üzerine. sıvı ile geçebilecek her türlü ağır sınavdan geçirdim. ve telefon hala çok iyi çalışıyor. Asphalt 5 / Real Boxing / GTA gibi oyunlarda hiç kasma yapmadı. İşlemcisi Qualcomm Snapdragon 801 2,46Ghz x 4 QuadCore (4 Çekirdek)

touchwiz s5 tede kasiyo iphone 4 5 yillik telefon
    malzeme kalitesi derken ele aldiginda premuim hissediyomusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    asphalt 5 derken 8 de kasiyomu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam s4 mini onceden sorunsuz girdigi wifiye girmiyor ip alinamadi diyor, bi el ativer

• quote:

touchwiz s5 tede kasiyo iphone 4 5 yillik telefon
    malzeme kalitesi derken ele aldiginda premuim hissediyomusun

TouchWiz Kesinlikle Kastığını Görmedim/Yaşamadım.

Ben Cihazdan memnunum.
    Peki sen cihazın Ücreti ilemi premiumluğu yaşıyosun yoksa ele gelmesindenmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister Spak

Hocam s4 mini onceden sorunsuz girdigi wifiye girmiyor ip alinamadi diyor, bi el ativer

Modemi Resetleyin. Tekrar Bağlanmayı deneyin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.