Şimdi Ara

Özel üniversite adaletsizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özel üniversitelerin tam burslu puanıyla burssuz puanı arasında az fark olmalı.. Mesela bir üniversitenin tam burslu Hukuku 410 ise paralısı 380 civarında olmalı. Haksız mıyım arkadaslar..

Şuan 250 puanla hukuk bölümüne %25-%50 burslu giren insanlar var. Nedir bu adaletsizlik? Biri var ki hedefi psikoloji pdr hukuk.. 350 puan almış gelmediği için istemediği bir bölüme gidiyor.. Biri de var ki 220-250 puanla parası var diye istediği bölüme gidiyor.. Bu sene Bahçeşehir Üniversitesi 320" puanla Tıp Fakültesine ücretli öğrenci aldı..

Bu adaletsizliğe dur demeli!!!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep.tuba

Özel üniversitelerin tam burslu puanıyla burssuz puanı arasında az fark olmalı.. Mesela bir üniversitenin tam burslu Hukuku 410 ise paralısı 380 civarında olmalı. Haksız mıyım arkadaslar..

Şuan 250 puanla hukuk bölümüne %25-%50 burslu giren insanlar var. Nedir bu adaletsizlik? Biri var ki hedefi psikoloji pdr hukuk.. 350 puan almış gelmediği için istemediği bir bölüme gidiyor.. Biri de var ki 220-250 puanla parası var diye istediği bölüme gidiyor.. Bu sene Bahçeşehir Üniversitesi 320" puanla Tıp Fakültesine ücretli öğrenci aldı..

320 puan tıp yok öylenbişi. Baktım yok link ver nerede gördüysen

• quote:

Orijinalden alıntı: kovaladımsevdiğimi

quote:

Özel üniversitelerin tam burslu puanıyla burssuz puanı arasında az fark olmalı.. Mesela bir üniversitenin tam burslu Hukuku 410 ise paralısı 380 civarında olmalı. Haksız mıyım arkadaslar..

ÖSYM yerleştirme kılavuzuna bak görürsün

• quote:

Orijinalden alıntı: kovaladımsevdiğimi

quote:

Hatta 309 muş :)) ÖSYM sitesinden yerleştirme kılavuzuna bak göreceksiniz
     Özel üniversite adaletsizliği

• zeynep.tuba Z kullanıcısına yanıt
    O adam kayırmaya girer, her tercih eden girecek diye bir şey yok ama demek ki adamını yerleştirmiş (tanıdığı vs.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emonetti

O adam kayırmaya girer, her tercih eden girecek diye bir şey yok ama demek ki adamını yerleştirmiş (tanıdığı vs.)

Aynı şeyleri düşünüyorum

• + 1 para bukadar önemli olmamalı yetenek,nitelik aranmalı

• Merhaba tuba

Merhaba zeynep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nancy Ajram -- 14 Eylül 2014; 21:09:19 >
    Haksızsın , orası ticarethane sonuçta , arkadaşın çalışıp daha iyi bir sonuç elde etseydi. Hem o uyduruk yerlere ''üniversitelere'' kalmamış olurdu.
  • Kesinlikle katiliyorum ozellikle bau tip konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: Nancy Ajram

Merhaba tuba

Merhaba zeynep

Ulan faruk asdfg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 puanla hukuk %50 burslu nerde varmış. link yolla da seneye orayı tercih etcem :D
  • yapacak bişi yok dogustan sanslı oluyor bazı insanlar
    Okul birincisi olabilir.Üniversitelerin kontenjanları belirlenirken okul birincisi olan öğrencilere ayrı kontenjanlar ayrılır.
    Adaletsizlik yok bir de yurtdışında daha ucuz okumakhttp://www.travnikuniversitesi.com/fakulteler.html
  • Bazı şeylere çok önyargılı yaklaşıyorsunuz.Özel üniversitelerde paralı okuyanların hepsi bizim bildiğimiz concon kızlardan veya züppe erkeklerden ibaret değil.Benim arkadaşım özel üniversiteye yerleşti ve aile durumları iyi değil dayıları okutuyor.Adam 1 sene daha hazırlanmaya gözü kesmiyorsa ve puanıda istediği bölümün devlet üniversitesine yerleşmesine engel oluyorsa tek çare ne özel okumak.Ne yapacak bu adam okumazsa?Vasıfsız işsiz biri olarak hayata atılacak asgari ücretle.Ama o ne yapıyor okuyayım mesleğim olsun gerisi nasip diyor.Bencil olmayın başkalarının da iyi yerlere gelmesini isteyin.Türkiyede ki eğitim sistemi gerçekten ama gerçekten iyi olsaydı böyle bir sınav sistemi ve puan sistemi olmazdı.Özel üniversitede paralı okuyan çocuğu eleştireceğine sistemi eleştir !
  • konuyu açan arkadaşın fikirlerini katılıyorum özel üniversite diye burssuz kısımın taban puanı öyle ucu açık şekilde bırakılmamalı.420 puanlık tam burslu bir özel üniversite bölümünün burssuz kısmıda en azından 350 nin 360 ın altına düşmemeli.
  • Parayla düşük puana üniversite okunması sorun değil. Sorun çoğu özel üniversitenin dershane mantığıyla eğitim vermesi.

Adaletsizlik mi evet aynı kulvarda çalışsak bile yine bazı şeyler değişiyor imkanlara göre haklısın
    Ama imkan varsa millet çatır çatır kullanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: police9696

250 puanla hukuk %50 burslu nerde varmış. link yolla da seneye orayı tercih etcem :D

237 ye %25 var ilk tercih falan filan 35 e kadar çıkar ; istanbul şehir üniversitesi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.