Şimdi Ara

Sorun bende mi yoksa bisiklette mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 2 yıldır bisiklet kullanmıyordum, geçtiğimiz haftalarda karar verdim tekrar kullanmaya ve biraz araştırmadan sonra claud butler antaeus aldım dün saraçhaneden. Biraz büyük bir bisiklet, boyum 1.72 kilom 59.

Sorunum ise yokuşları çıkarken çok zorlanmam bazen hiç çıkamayıp bisikleti elimle götürmek zorunda kalmam. Sadece dik yokuşlar değil 150-200 metrelik rampalarda da zorlanıyorum. Sorun bisikletin büyüklüğünde mi yoksa benim yeni başlamamda mı? Tekerleklerin 29 olması da biraz düşündürdü beni Sizce ne yapmalıyım? Geri verip değişme imkanım var mıdır bu bisikleti? Tecrübeli arkadaşlar biraz öneri versin lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bisikletin kaç kg ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xerker -- 14 Eylül 2014; 16:12:32 >
  • Alırken danışsaydınız bisikletforuma veya buraya... Kondisyonun olmadığından zamanla daha performanslı sürersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Hocam bisikletin kaç kg ?

Satıcı 13-14 dedi, claud butler antaeus 700 kadro boyu bana göre uzun mudur bunun? 1.72'yim. Ayrıca yorumları da okumuştum sele kötü diye kötü değil berbatmış

• Yardim bekliyorum

• Hocam bence sizin kondisyonunuz zayıflamış düzenli antrenmanlarla düzelteceğinize inanıyorum. Yeni bisikletinize hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Hocam bence sizin kondisyonunuz zayıflamış düzenli antrenmanlarla düzelteceğinize inanıyorum. Yeni bisikletinize hayırlı olsun.

Bisikletin boyutunda sorun yok yani değil mi? İade şansımda yok gibi görünüyor umarım alışırım

• istikrarlı bir şekilde sürüşe devam ederseniz yakın zamanda bu sorunu ortadan kaldırırsınız
  • Bisikletin kadro boyu kaç hocam ? Yokuş çıkamamak kondisyondan dolayıdır bindikçe açılırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

Bisikletin kadro boyu kaç hocam ? Yokuş çıkamamak kondisyondan dolayıdır bindikçe açılırsın

Kadro boyu 50 falandı galiba butlerın Bu gün Kron xc1000 aldım butler yerine ve epey beğendim, boyuma uygun en azından ama henüz yokuşu deneyimlemedim

Kron xc1000 nasıldır ya yorum alayım biraz pişman olmam umarım

• Seleniz şu şekilde ayarlanabilir ise
     Sorun bende mi yoksa bisiklette mi? problem olmaz.

Yani oturur pozisyonda topuğunuz ile pedalı en uzak mesafeye getirdiğinizde bacağınız düz gelecek. Eğer yetişemiyorsanız ve sele daha fazla aşağıya inmiyorsa o zaman büyüktür.

Muhtemelen sizin probleminiz kondisyonun olmamasıdır. Kondisyonunuz arttıkça rahat çıkarsınız.

Edit: Maşanız kilitlenebilir ise yokuş çıkarken veya engelsiz yollarda kilitlemenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reahax -- 16 Eylül 2014; 20:19:45 >

• ince lastik at bir nebze daha az yorulursun, ancak kadro geometrisinden veya yanlış sele ayarından da kaynaklıyor olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.