Şimdi Ara

500L Üretimi Geçici Olarak Durduruldu...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
3.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiat 2012 yılında 500L modelini piyasaya sürmeye karar verdiğinde bir ikon haline gelmiş 500 ailesine 500L modelini eklemenin iyi bir pazarlama stratejisi olmadığı yönünde çatlak sesler duyulmuştu. Firmanın bu hafta aldığı karar ise eleştirileri haklı çıkaracak gibi görünüyor.

500 ve 500L’ nin Fiat 500 ailesine has bir takım benzerlikleri olsa da ikisinin çok farklı birer araba olması ve 500L de beklenen satış rakamlarına ulaşılamaması “acaba farklı bir isimle mi üretilseydi” sorusunu akıllara getiriyor.

Otomotiv tarihinin ikonları arasına geçmiş Fiat 500 modelinin gölgesinde kalan 500L nin satış rakamlarının neden bu denli düşük kaldığı ise Fiat yönetiminin kafasını bir hayli kurcalayacak. 500L Beats Edition versiyonunun dünya çapında sadece 8.000 adet satılması durumun vehametini gözler önüne seriyor.

Fiat 500L, General Motors şirket ortaklığı ile Sırbistan Kragujevac’ta bulunan fabrikada yılda 160.000 adet kapasite ile üretiliyor. Firma, bu modelinin üretiminin geçici olarak durdurulduğunu bildirse de üretimine tekrar ne zaman başlanacağının açıklanmaması kullanıcılarını merak içinde bırakacak.

500L den umduğunu bulamayan firmanın, yeni çıkacak olan Fiat 500X CUV ile göstereceği satış performansı ise şimdiden merak edilen bir diğer husus.

kaynak
    http://www.arabalar.gen.tr/uretimi-duracak-mi--h4230.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim_25 -- 14 Eylül 2014; 13:51:30 >

• valla L sini bilmem ama 500 cok guzel araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üretimi dolan ve biten modeller Beats Edition gibi sayılı üretilen sınırlı modellerdir.. Beats Edition'ın üretiminin sınırlı olduğunu fiat söyledi.
    Bunlar özel seri olarak satılırlar.

Haberin gerçeklik payı yok, Acaba bunu hazırlayan editör kim görmek hatta görüşmek isterim.

Şu an ülkemizde en çok satan MPV FIAT 500L

Avrupa genelinde ise, MPV sınıfının ilk 3 ü arasında.

Fiat 500L'nin üretimi hala devam ediyor ve durmayacak.

Yalan haberler üretmeyin lütfen.

Popstar, Rockstar hala üretiliyor ve üretimin durması söz konusu değil.

Bir firmanın üretim durdurup kaldırması binlerce euro maliyetler ve ekonomik tablolar eşliğinde değerlendirilir.

SONUÇ OLARAK , TAMAMİYLE YALAN VE KARALAMAYA YÖNELİK BİR HABER
  • araba suv desen değil, crossover desen değil, sedan hiç değil ... bence mantıklı bir hareket olmuş. bi de utanmadan golf fiyatına satıyorlar. gider vw bile alırdım bu salak arabayı almazdım

• ya şu anda baktım o siteye de haberler cidden evlere şenlik.

citroen'in tasarımı yüzünden çok eleştirilen aracı ds5 makyajlanıyor diye haber yapmış adamlar.
  • haber doğru üretim geçici olarak durduruldu

http://www.worldcarfans.com/114090980955/fiat-500l-production-halted-due-to-weak-demand

daha önce rakibi ford b -max in de üretimi geçici durdurulmuş

bu sınıf araçlara talep avrupada daralıyor

fiat , 500x adı altında yeni bir araç çıkaracak nissan juke tarzı biraz daha kompakt sınıf iç hacmine yakın

avrupadaki talep bu tip araçlara dönüyor.
  • 500 L hilkat garibesi bir araba. Fiat bu saçma sapan modeller yerine Türkiye pazarı için adam gibi B ve C segment ekonomik sedan araçları piyasaya sürmeli. Türkiye'de yaygın bir servis ağı, marka bilinirliği ve güzel dizel motorları varken 500L gibi fantezilere -en azından Türkiye'de- girmemeli. Şu Linea'nın saçma sapan tasarımını da çöpe atmalı artık.
  • fiat sonuçta. habire model yeniliyor. hiç biri alınası değil. ticariler hariç.
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdaki kaynakta amma abartmışlar yalnız ha, hepi topu 4-5 günlük ara veriliyor üretime. O da stokları eritmek içindir büyük ihtimalle.

Vardiya da azaltılabilirdi ama böyle bir yol seçmişler. Abartılacak bir durum yok bence.
  • Fiatta görmeye alıştık bu tür şeyleri. Sürekli model ismi değişiklikleri, model üretiminin durdurulması normal karşılanıyor artık. Müşterisini düşünen bir firma değil fiat. Şimdi de saçma sapan bir model gamı çıkardılar 500 adı altında. 500L, 500L living, 500X, 500C..
  • fiat isim işini bilmiyor, belirli bir isim altında sürekli yeni kasayla yola devam etmeli, her modele yeni isim, puntoyu da kaldırıp 5 kapılı 500 üretecekler
  • Punto gibi efsane bir otomobili kaldırıp 500'e çevirecekler.Bence yanlış stratejiler bunlar.
  • 500lü isimler saçma ve kafa karıştırıcı. Ayrıca böyle tombul, şişirilmiş gibi duran tasarımları beğenmiyorum. Yakında Puntonun da ırzına geçecekler maalesef.
  • 1 haftalık ara verdi sadece. Durdurma olayı yok. Ayrıca 500L B-MPV segmentinin en çok satan aracı durumunda şuan. Hem Türkiye'de, hem Avrupa'da.. Neden üretimi durdursunlar? Sırf Türkiye'de geçen yılın son 6 ayında sattığı adet 3 bine yakın, ki Fiat Türkiye'nin hedefi sadece 1000 adet idi.

Evet, segmentinin en çok satanı da olsa aralıksız üretim yapacak kadar satış grafiği olmadığından 1 haftalık dinlenme kararı verilmiştir kesinlikle. Bu tarz araçlar herkesin beğenisine hitap eden modeller değil. Yüksek satış beklentisi saçma olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorrento -- 14 Eylül 2014; 18:09:46 >
  • Burada herkes beğeniyor. Çok güzel on numara diyor. Herkese öneriyorlar. Gel gelelim alan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Burada herkes beğeniyor. Çok güzel on numara diyor. Herkese öneriyorlar. Gel gelelim alan yok.

Kusura bakma ama mesajının alan yok kısmı komik :)

Araç Avrupa'da da Türkiye'de de segmentinin lideri
  • Modifiye doblo bu araç, satmamasına şaşırmamak lazım..
  • Nasil bekledigini bulamamis heryerde 500L goruyorum, bizde baya tutulmus gibiydi...

• Benim şuanki satş fiyatının yarısına bile verseler almayacağım nadir araçlardan Direksiyonu ve vites topuzu bana iğrenç geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Burada herkes beğeniyor. Çok güzel on numara diyor. Herkese öneriyorlar. Gel gelelim alan yok.

Kusura bakma ama mesajının alan yok kısmı komik :)

Araç Avrupa'da da Türkiye'de de segmentinin lideri

Bu aracın yer aldığı segmentte hangi rakipleri var bilgim yok. Ben segmentinde lider değil felan demedim araca laf etmedim zaten.

Sadece o kadar övüp övüp öneripte kendilerinin o aracı almaması sizcede saçmalık değilmi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.