Şimdi Ara

ıps monitör film izlenmeyecekse oyun oynanmayacaksa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • film izlenmeyecekse oyun oynanmayacaksa neye yarar ıps monitör

süs için mi? anlamıyorum niye yapmışlar ozaman

yok film izlerken takılıyomuş oyun oynarken ghosting, abi kafam ambale oldu

kimi diyo alacaksan ıps al

kimi diyo tn olsun ıps çizim yapanlar için iyiymiş ,

neyi alacağımızı şaşırdık

paramız var bişeye güvenip alamıyoruz

• IPS Panelli monitörleri genelde Photoshop vb. renklerle uğraşan kişiler fotoğrafçılar grafik tasarımcılar gibi kişilerin yöneldiği monitörlerdir bunun sebebi renkleri doğru göstermesi çıktı aldıklarının monitördeki renk ile çıktı üzerinde ki rengin aynı olmasıdır

IPS şuanda yüksek tepkime süreleri vb sebeplerden oyunlarda ghosting gibi sebeplerden tercih edilmiyor.

Aslında flimler için uygun sıkıntı olacağını sanmıyorum hatta doğru renklerle izlenmesi daha güzel monitör olmasada evimde IPS panel TV var filim izlmesi çok güzel herneyse

Eğer oyun ağırlıklı bir sisteminiz var ve oyunlarda zaman harcıyorsanız düşük tepki sürelerine sahip TN panel tercih edin gönül isterki ıpslerde bu özelliklere sahip olsa da bizlerde alsak.
  • sağolun bende sizin gibi düşünüyoeum aslında

ama ıps de bi yandan bana bakıyor :)

ama yine de tn alcam galiba

varsa başka yorum bekliyorum
  • Genel olarak yanlış bilinen birşeyi yazayım. Nedir o yanlış? "IPS monitörlerde gölgelenme olur, oyun için uygun değil" sözü.

Doğrusu: Nasıl ki her TN panel monitörde gölgelenme ve lag düşük olmadığı, yani oyun için uygun olmadığı gibi, her IPS panel monitörün de oyun amaçlı kullanım için uygun olanı ve olmayanı vardır. Ha, genel olarak TN panel monitörlerin tepki süreleri daha düşüktür ama şundan adınız gibi emin olun ki, piyasada 2-5 ms diye satılan monitörlerin çoğunun tepki ve lag süreleri, oyun amaçlı kullanılabilecek IPS monitörlerden bile yüksek çıkabiliyor.

Velhâsıl: Fabrika verileri, ürün hakkında sadece genel bilgidir ve ön fikir edinme amacından öteye geçemez, geçmemeli.

* * *

Online oyununuzu gerçek 30 pingle oynamıyorsanız eğer, monitörünüzün tepki ve lag süresinin çok düşük olması ile orta derecede gecikmeli olması arasında lehinize bir avantaj söz konusu değil. Farz edin ki CRT monitör kullanıyorsunuz. Yani kâğıt üzerindeki gecikmeniz sıfıra yakın (sıfır olamaz). Pinginiz yüksekse, santrale mesafeniz uzaksa ve hattınızdaki kablolarda sorun varsa, bundan dolayı da ping haricinde yaşayacağınız için, pinginiz atıyorum 80 görünürken, pingi 120 olan rakipten bile gecikmeli olarak görmek gibi genel sorunlarımız varken, CRT monitör kullansanız ne fark eder, sıradan bir monitör kullansanız ne fark eder?

Ne fark eder?
    1- Fareye vereceğiniz etkinin tepkisini gecikmesiz görmenin,
    2- Gölgelenme yaşamamanın,
    3- Yüksek hz ile oynamanın kişisel hazzını yaşarsınız ve en azından gecikmenin size düşen kısmını halletmiş olursunuz sadece.

Ya gerisi?..

• okudum fabrika verileri konusunda bende aynı fikirdeyim

oyun için ıps monitör tavsiyeniz varmı ?

umarım yorumlarınız diğer kullanıcılarada faydalı olur...

teşekkürler
  • http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-215-i2269vwm-genis-ekran-led-ips-monitor.html

bu monitör alınır mı mesela? Tepki süresi 5ms yazıyor ama ne kadar doğrudur?
  • Var. Hepsi şu konuda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.