Şimdi Ara

Upload yapmamama rağmen yüksek değerler gözüküyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün itibariyle Süperonline "gece kuşu" tarifesine üye oldum.

Dün öğleden sonraki maçın ilk 30 dakikasını ve akşamki maçın tamamını izledikten sonra kota bilgilerinde şöyle bir görüntü ortaya çıktı,

Upload yapmamama rağmen yüksek değerler gözüküyor..

Kullandığım upload miktarı download miktarından daha fazla !!

Maç izlerken nasıl upload yapabilirim ki? Müşteri hizmetleri de hiçbir şey söyleyemedi.

Böyle giderse upload limitinden hızım düşecek. Ne yapmalıyım, ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atcua -- 14 Eylül 2014; 9:57:36 >

• atcua A kullanıcısına yanıt
    Sizin yerinizde olsam , "netlimiter" indirip (http://www.netlimiter.com/ ) , upload kısmını limitlerdim test etmek için. Mesela 20kb-50kb arasında limitlerdim ve test ederdim birkaç gün. 50kb/sn ile 1 saatte ortalama MAX 180mb upload yapılabilir vs vs.

Ayrıca maçı nerde nasıl izlediniz bilmiyorum ama bazı online video oynatıcılar "Peer to Peer" kullanıyor ve o zaman bu upload miktarlarınız normal. P2P sistemli video oynatıcılar aynen torrent seed peerleri gibi çalışır ve siz izlerken aynı zamanda başkalarına veri gönderirsiniz.
  • crazypilot C kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkürler. Maçı Digiturkplay'den izlediğim için upload yapma durumum yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Yardımınız için teşekkürler. Maçı Digiturkplay'den izlediğim için upload yapma durumum yok..

valuable nikli arkadaştan alıntı

http://forum.donanimhaber.com/m_88030133/mpage_7/tm.htm

Digiturkplay inanılmaz bir şekilde upload kotası kullanıyor. 7-8 maç izlediğim aylarda 10GB'a varan aylık upload gördüm. AKN'yi kolaylıkla 2'ye katlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TakeoSan -- 15 Eylül 2014; 21:05:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.