Şimdi Ara

samsung tab 4 sm-t 232 3g tablet telefon ozelligi yuklenebiliyor mu? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
11
Favori
63.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muttixp

Bütün işlemleri sorunsuzca oldu ise güle güle kullanın

Go launcher ex'in avantajlari nelerdir.
    Tavsiye ettiginizi gordum.
    Bu app hakkindaki goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tableti tel olarak kulanacaksanız tam telefon özelliğine göre uyarlanmış bir program ve bir cok launcher den gelişmiş özelliklere sahip ben bunu kulanıyorum ve zengin temlate özelliklerine sahip + apps ikonlarını gruplandırmak ve daha fazla özelleştirme imkanı sunmakta ( zaten kurduğunuzda direk telefon kısayolu oluştuğunda evet tam telefon oldu dedirtiyor yani )
  • quote:

Tableti tel olarak kulanacaksanız tam telefon özelliğine göre uyarlanmış bir program ve bir cok launcher den gelişmiş özelliklere sahip ben bunu kulanıyorum ve zengin temlate özelliklerine sahip + apps ikonlarını gruplandırmak ve daha fazla özelleştirme imkanı sunmakta ( zaten kurduğunuzda direk telefon kısayolu oluştuğunda evet tam telefon oldu dedirtiyor yani )

biraz arastırma yaptım mesaj bildirim dısında diğer bildirim götsergelerde sorun varmış.
    ek bir launchar eklentisi varmıs GO Notifier onuda inceledim herkes sorunlardan şikayetci.
    siz ikisinide yükledinizmi ben kullanıp buraya görüşlerimi paylaşacağım.
    ancak özellikle bildirimler konusunda email cagrı sms whatsaap vs gibi bildirimlerde sorun yoksa iyi
  • Telefon özelliği ve sistem hakkında detaylı görşlerim.

Arkadaşlar öncelikle ben daha önce telefon özelli hakkında cok yazı okumustum özellikle 212 cihaza sahip olup 211 rom yukleyenlerde sistemde belirli kasmalar oluyormus bu sebeple acaba bu sorun yasanırmı diye korkmustum.Şimdi konumuza dönelim.

Öncelikle t232 tablet benim kullandıgım applerde kasma yaratmayan bir cihaz. chrome olsun vs diğer programlarda kasma olmuyor Guc tasarrufu acıkken kullanıyorum genelde. Kasma ana benude özellikle sol pencereye geçişte kasma yaratabiliyor. Ancak güc modunu kapattıgında yag gibi kayan bir sistem. Bu arada güc tasarruf acıkken kullandıgım programlar var mesela smart audiobook player, chrome, translate, poseidon, itune radyo, vs.. birçok program acık olsada kasma olmuyor. Ancak dedim gibi sag sol pencere kaydırmalarında takılmalar olabiliyordu.
    Ancak bunların normal oldugunu düşünüyorum cunku arkadasımda galaxy not 10 inch var onmdada menu gecisşlerde aynı sorun var.

Neyse arkadaşımızın paylaştıgı 231 romu yükledim ve ilk anda ana menu gecisinde kasmaların cok cok cok az arttıgını hissettim. Belki bana öğle gelmiştir. Cunku su an 231 rom kullanıyorum ve güç tasarrufu acıkken bile programlarda hiçbir kasma yok. Sanırım bana öyle geldi ama pekte emin değilim cunku sag sol pencere gecişlerindeki kasma hafif kasmalar 232 dede vardı. Sistemi güç tasarrufu kapatarak denediğimde hiç bir sorun yasanmıyor pencere geçişlerinde.
    Bu kasma menudeki saat widgetinden kaynaklanıyor olabilir özellikle ana sayfada sağa sürüklemede değilde sol pencereye geçişte cok cok cok minik takılmalar olabiliyor. Çok önemli değil ancak benim gibi takıntılı iseniz bunu büyütebiliyorsunuz.

Telefon özelliğine gelirseniz sorunsuz çalışıyor ses gayet iyi tatmin edici seviyede.
    Gözüme carpan basit ayrınlılar var mesela teli cevirdiniz aramaya bastınız arama poup penceresi lap diye çıkmıyor 1-1.5 saniye gecikme yaratabiliyo.Bu gözüme carptı. Bunun dısında sistem stabil.

Yani 450 tl verdiğiniz bir cihaz 7 inch 1.5 gbram 4 cekirdek cift kamera hafıza kart girişli 3gli üstelik telefon. Kısacası bu cihazdaki kamera 5 mpiksel olsa 1500 tl civarında bir tele denk gelir diyebilirim.

Şu an oldukça memnunum. Telefonda birçok ayar var. Tatmin edici.

Birkez daha muttixp burdan teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecraxp -- 16 Aralık 2014; 14:10:49 >

• öncelikle slm muttixp şu telefon işini çözdüğüne sevindim fakat odın ile root atarken recovery modda olması lazımmış ya benimkini recorvery moda getiriyorum görmüyor şu işi bir video ile anlatırmısın rica etsem
  • 1. SM-T230 - 231 - 232 için twrp Root
    https://mega.co.nz/#!q1BSBALD!8vfFjFuv2A1Ymz6hKhnVrFx0UL3R7leeKqGuzL0tmH0

2. Videoyu izle ( benzer bir çok video kaynak var )
    http://www.youtube.com/watch?v=RQuzmoQyJyE

3. indirmiş oldun openrecovery-twrp-2.8.0.1-degas.tar Odin3 Ap kısmından seçiyorsun
    4. Güç + Seskısma + home tuşlarına basılı tut ( Downloads moduna geçir ) sonra ses açma tuşuna bas onayla yükleme modu
    5. yükleme sonrası reboot edecektir sonra TWRP ye gir ( güç + ses açma + home ) 10 saniye basılı tut çek ve TWRP girmiş oldun
    6. yedekleme yada birkaç işlem yaptığında reboot yaparken orda install now super su der onu onayla
    ve tablet açıldığında super su app geldiğinde işlem tamam ona tıkla kuru tamamla

bunlarla ilgili bütün kaynaklar youtubede fazlasıyla var ( TWRP + Odin3 )

• ----------SM-TX32 ile Samsung Telefon özelliği Kapalı Hiçbir Tablet kalmasın --------
    1. SM-TX32
    https://mega.co.nz/#!jkQzgQrb!VWVbYo80OJ7nPVQsCwSy9DM8Lx7rLol5zDQcHg72ndQ
    2. Beni oku + Videoyu izleyin Arkanıza yaslanın 15 dk sona Telefon özelliği açılsın

Not : SM-T212 - T211 / SM-T232 - T231 / SM-T332 - T331 gibi ...
    İyi günlere Kullanın!...
  • Hocam son bişi arama geldi ewet ama arama yapmıyor aramaya basıyor hemen sonlandırılması yazıyor lütfen yardım edin

• rom u kurarken sim kartı takılımıydı
  • Yok cikakrmistim

• Bakın nasil attigimi solim
    1 once odinden recoveryi yukledim
    2internetten speur su nun zipi bulup yukledim
    3 son olarakta t231 romunu zipten yuklim dedim olmadi en son dowland moda gecip odinden yukledim bi hatam vsrda soyleyin root atma konusunu hic bilmiyorum lutfen yardim edin

• 1. t231.rar Winrar 5.20 kulanarak aç içerisindeki t231.tar.md5 bir klasöre çıkart
    2.Odin_3.10.0.rar bir klasöre çıkart
    https://mega.co.nz/#!DkJEVAZB!igXBEv4wx0Z4yAiKyH8XCo2NPi8h6BDvX7FW5dePcOo
    3.Download mode geç kur

Diğer işlemler tercih sonra yapılacak işler

Bunları yap NVM.img yüklenmemiş o yüzden telefon çalışmaz
    not yüne yüklenmez ise Tableti fabrika ayarlarına al yine dene ( Normalde 10 dk içerisinde herşey normal olarak çalışmalıydı )
  • quote:

1. t231.rar Winrar 5.20 kulanarak aç içerisindeki t231.tar.md5 bir klasöre çıkart
    2.Odin_3.10.0.rar bir klasöre çıkart
    https://mega.co.nz/#!DkJEVAZB!igXBEv4wx0Z4yAiKyH8XCo2NPi8h6BDvX7FW5dePcOo
    3.Download mode geç kur

Diğer işlemler tercih sonra yapılacak işler

Bunları yap NVM.img yüklenmemiş o yüzden telefon çalışmaz
    not yüne yüklenmez ise Tableti fabrika ayarlarına al yine dene ( Normalde 10 dk içerisinde herşey normal olarak çalışmalıydı )

Hocam k8nu disinda bir seysormak istiyorum tableti root etmek icin odinden ne yuklemek lazim ve unroot islemi zormu?
    guncel bir kaynak tavsiye ederseniz sevinirim.

Cihazda bir cok program kaldirilmiyor. Devre disi birakmak bir cozum ancak root dusunuyorum.

Unroot islemi mumkunse garanti disi kalma gibi bir durum olmazsa bir cok kullanici tarafindan kullanilabilir

• openrecovery-twrp-2.8.0.1-degas.tar 8.5 MB

Odin3 ile bunu kur

recovery mode geçtiğinde Super su install Now der onu onayla Root haklarını almış olursun
  • quote:

openrecovery-twrp-2.8.0.1-degas.tar 8.5 MB

Odin3 ile bunu kur

recovery mode geçtiğinde Super su install Now der onu onayla Root haklarını almış olursun

Cok sagol

Hocam bu arada telefon ozelliginde gruplar sekmesinde sorun var gurup acabiliyorsunuz lakin o sayfa hep beyaz ve bos. Grup duzenle dediginizde gruplar gozukuyor fakat o sayfa hep bos.
    bu arada rehbere kisi eklerken grup/kisilerim tikladiginizda program durdurma hatasi veriyor.

Bu sorun herkesde varmi nasil cozebilirim

Tskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecraxp -- 17 Aralık 2014; 23:06:27 >

• bende normal çalışıyor bir hata yok
    Not rom orjinal rom hiçbir oynama yapılmamıştır 231 ile 232 birebir aynı cihaz aynı yazılım sadece boot kerneldeki 232 harici yükleme engeli kaldırılmış olup 231 i yüklemye ikna edililmiş bir düzenlemedir
  • Eğer yükleme öncesi rehberde kayıt ve düzenleme varsa ondan yapmış olabilir tavsiyem cihazı tamamıyle sıfırlayıp tekrar yükleme yapmandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: torenzi

Şu cihazi kullananlar cihazin hoparlör sesi nasil (ahize değil) tatmin ediyor mu, kisik mi boğuk mu ???

• quote:

Eğer yükleme öncesi rehberde kayıt ve düzenleme varsa ondan yapmış olabilir tavsiyem cihazı tamamıyle sıfırlayıp tekrar yükleme yapmandır

Ewt hocam rehber doluydu google kayit alaniydi.
    Cihazi sifirlamaktan kasit t232 romu geri yukleyip fabrika ayarlarina donup tablet bosken t231 rom yuklemek mi?

Yoksa su an t231 yukluyken fabrika ayarlarina donmek mi?

Aciklarsan sevinirim tesrkkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecraxp -- 18 Aralık 2014; 10:32:29 >
  • quote:

----------SM-TX32 ile Samsung Telefon özelliği Kapalı Hiçbir Tablet kalmasın --------
    1. SM-TX32
    https://mega.co.nz/#!jkQzgQrb!VWVbYo80OJ7nPVQsCwSy9DM8Lx7rLol5zDQcHg72ndQ
    2. Beni oku + Videoyu izleyin Arkanıza yaslanın 15 dk sona Telefon özelliği açılsın

Not : SM-T212 - T211 / SM-T232 - T231 / SM-T332 - T331 gibi ...
    İyi günlere Kullanın!...

Muttixp bu dediğin rom ile t332yide açarmıyız olur mu dersin. Benim t212 yi t332 ile değiöebilirimde ona göre değişecem.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.