Şimdi Ara

'iPhone 6 Plus'a olan ilgi rekor düzeyde, stok sıkıntısı yaşanıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
3
Favori
12.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'iPhone 6 Plus'a olan ilgi rekor düzeyde, stok sıkıntısı yaşanıyor'

Apple'ın çok büyük bir yenilik ile sunamadığı eleştirileri alan iPhone 6 serisinin tüketici tarafında nasıl kabul edileceği büyük merak konusu almıştı. Cihazların ön siparişe açılması ile ilk bilgiler gelmeye başladı.

ABD'deki operatörler ve analiz uzmanları iPhone 6 modellerine olan ilginin önceki senelerden çok daha büyük olduğunu ve özellikle iPhone 6 Plus modelinin rekor ön sipariş aldığını belirtiyor. Zira iPhone 6 Plus modelinin sevkiyat süresi 6 haftaya kadar uzamış durumda. Ayrıca iPhone 6 da 10 güne kadar sevkiyat süresine sahip. Apple da ilk siparişlerin önceki yıllardan daha fazla miktarda olduğunu açıkladı. 

Bununla birlikte ekranın büyümesi nedeniyle tedarik zincirlerinde üretim sıkıntısının başgösterdiği ve bu bakımdan yıl sonuna kadar sınırlı satış yapılabileceği dile getiriliyor. Ancak Apple konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Yeni nesil iPhone modellerinde en büyük değişikliğine ekranlarda yaşandığı görülürken, yazılımsal veya donanımsal OIS, faz algılamalı odaklama, NFC, A8 yongaseti, daha güçlü batarya, iOS 8 işletim sistemi gibi yenilikler mevcuttu. Ülkemizde de iPhone 6 fiyatları havale ile 2255TL'den başlayan fiyatlara sahip.  

Kaynak:http://uk.reuters.com/article/2014/09/12/uk-apple-iphone-idUKKBN0H71TY20140912

• Çok normal. Önemli gelişmeler oldu başkaları anlayamasada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple tarafında bir ilk sebebiyetiyle...

• Amerika fiyatlari bizde olsa rekorun kralini yapariz

• Apple ci arkadaslar ekran buyumesini ONEMLI GELISMELER olarak niteleyip zaten normal boyut 5 inch olan android kullanicilarina ANLAMAMAKla itam ediyorlar. Komik, komik otesi hemde.

Allah CC fakiri once essegini kaybettirip sonra buldurarak sevindirirmis.
    E haliyle fakir de esegi bulunca onun icin buyuk bir gelisme oluyor tum hafta ona sevinir. Buyuk ekran olayida ayni sey benim gozumde :)

• Ve dünya sizinle aynı görüşte değil Mesut Çevik :)

• Rekorsa ortada stok sayısı olur. 3 tane iphone 6 plus stoğu rekorların rekorunu kırabilir

• Yıl sonuna kadar toplamda 80 milyon iPhone 6 ve 6 Plus sevkiyatı yapılması hedefleniyor.

http://www.digitimes.com/news/a20140910PB203.html
  • Hep aynı şeyler. Önce kimse beğenmiyor cihaza laf atıyor, sonra peynir ekmek gibi kapışılıyor stok yetmiyor. Aynı şeyler cihaz gediğinde ülkemizde de olur, Apple Store da stok kalmaz, '1-2 hafta içerisinde stokta' diye yazmaya başlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Apple ci arkadaslar ekran buyumesini ONEMLI GELISMELER olarak niteleyip zaten normal boyut 5 inch olan android kullanicilarina ANLAMAMAKla itam ediyorlar. Komik, komik otesi hemde.

Allah CC fakiri once essegini kaybettirip sonra buldurarak sevindirirmis.
    E haliyle fakir de esegi bulunca onun icin buyuk bir gelisme oluyor tum hafta ona sevinir. Buyuk ekran olayida ayni sey benim gozumde :)

Ben sevindim ilk defa bir iphone alıcam imac kullanıcısıyım apple'ın zaten yazılımda dünyanın bir numaralı firması olduğunu düşünüyorum. Bunu uzun zaman pc toplayan bunun için çok zaman ve para harcayan biri olarak 10 yıl kullandıktan sonra apple imac almaya karar verdim ve bir daha asla win tabanlı bir bilgisayar almam hatta kafamı çevirip bakmam bile. iphone a gelince ekranı çok küçük diye almıyordum ve nihayet ekran büyüdü gerisi umrumda değil tasarımı kamerası zaten bir fotoğrafçı olarak telefonun kamerası beni çekmiyor ama ios 8 büyüleyici o geçişleri hızı ve nihayet ios kullana bileceğim belki androidde şansızlığım samsung kullanmak ama çok sıkıldım görünüşünden android stok arayüzünden herşeyinden ve yine apple diğerlerinden ayıran bir yanı apple watch için yeni bir sistem yapmaları diğerlerinin yaptığı gibi ordan burdan yamalı bohça misali değil tüm cihazlarla uyum içinde çalışan ama gerçekten çalışan bir sistem :) uzun lafın kısası eşşek hiç kaybolmadı zaten benim için çok değerliydi

• ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:25:57 >
  • Maalesef şaşırtıcı bir özelliği çıkmış olmasa da pilde hala sıkıntı olsa da büyük ekranlı gelmesi de rekor kırmasını sağlamaya yetecektir bu beklentilerimin çeyreğini bile karşılamayan cihazı ne yazıktırki bende alacağım...

• Bu konuda biz nasıl bir yardımda bulunabiliriz acaba. Paketlemeye montaja adam lazımsa hayrına gitmeye hazırım. Üzülmesin bu güzel insanlar. Birşeyler yapalım yahu...
  • Beklenen de bu değil miydi zaten? Ne kadar kötülerlerse kötülesinler yine milyonlarca satacak.

• Koskoca firmanin hic mi satis beklentileri/tahminleri yok da her yeni modelde stok sorunu yasaniyor?
    Hatirliyorum her modelde, "rekor onsiparis alindi, teslim bilmem kac haftalari bulabilir" diye bir suru haber yapiliyor.

Baska bir firmanin yeni modelinde boyle bir stok sorunu duyan var mi?

• Retina ekran üretiminde sıkıntı olduğu için tedarik sıkıntısı yaşandı herhalde. :-)

• Ben eminim m.ç de kullanacak onun neden oyle yazılar yazdığı belli :)

• Telefona ilgiyi artiriyorlar. Tedarikciler zorlanacakmista falanda filan.

• farkli birsey beklenmez zaten apple'dan.her sene ayni seyler.adamlarin zaten pazarlama politikalari boyle.
    -az sayıda ürün piyasaya çıkar.
    -high end veya yüksek gelir kesimli müşterileri hedefle.
    -pazar payından ziyade kara odaklan.
    -insanların yeni apple ürünleri için çıldırmalarını sağlamak üzere bir halo effect (hale etkisi) yarat.

• e ne oldu şimdi Mesut Çevik ve diğerleri?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.