Şimdi Ara

ekran karti + anakart + islemci + ram tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir beklediğim para elime geçti ve sistemde değişiklik yapıyorum gün içerisinde vatan a gideceğim.

1800 lira max butcem bu 3-4 parça için. Ram 8 gb 1333 mhz mevcut su an elimde onu sonra da değiştirebilirim.

İşlemci ve anakart forumda tavsiye almıştım

i5 4690 ve msi pc mate z97 düşünüyorum

Ekran karti 280, 280x ya da asus 280 strix düşünüyorum.
    Markaya karar veremedim. Oyunları kare atlaması kasma olmadan full ayarlarda oynamak istiyorum çok yüksek fpslerde gözüm yok. Tek isteğim sessiz ve serin olması . Böyle olunca vaporx ve strix öne çıkıyor . Sizin tavsiyeleriniz nelerdir. Ekran kartından kisip i7 mi alayım, anakart mi değiştireyim. Yoksa amd işlemci mi alayım bilemedim. Kafam son derece karışık bir durumda.
    Dediğim gibi sessizlik önemli benim için işlemciye ek soğutucu da gerekir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neccromancer -- 13 Eylül 2014; 6:48:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Neccromancer

Arkadaşlar uzun süredir beklediğim para elime geçti ve sistemde değişiklik yapıyorum gün içerisinde vatan a gideceğim.

1800 lira max butcem bu 3-4 parça için. Ram 8 gb 1333 mhz mevcut su an elimde onu sonra da değiştirebilirim.

İşlemci ve anakart forumda tavsiye almıştım

i5 4690 ve msi pc mate z97 düşünüyorum

Ekran karti 280, 280x ya da asus 280 strix düşünüyorum.
    Markaya karar veremedim. Oyunları kare atlaması kasma olmadan full ayarlarda oynamak istiyorum çok yüksek fpslerde gözüm yok. Tek isteğim sessiz ve serin olması . Böyle olunca vaporx ve strix öne çıkıyor . Sizin tavsiyeleriniz nelerdir. Ekran kartından kisip i7 mi alayım, anakart mi değiştireyim. Yoksa amd işlemci mi alayım bilemedim. Kafam son derece karışık bir durumda.
    Dediğim gibi sessizlik önemli benim için işlemciye ek soğutucu da gerekir mi

İşlemci: Intel i5 4690K Soket 1150http://www.vatanbilgisayar.com/core-i5-4690k-soket-1150-35ghz-6mb-cache-22nm-islemci.html

Anakart: MSI Z97 Guard-PRO Soket 1150http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z97-guard-pro-intel-z97-soket-1150-ddr3-3300mhzoc-dvidp-anakart.html

Ekran Kartı: MSI R9 280X Gaming GDDR5 3 GB 384 Bit DX 11.2http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-gaming-3g-gddr3-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

TOPLAM: 1865 lira.. Vatan'dan toplandı.. O.C. yapmayacaksan ilk etapta soğutucu gerekmez sanırım.. Ama en kısa zamanda eklemen gerekir yine de.. :)

AMD Sistem:

İşlemci: AMD FX X8 8350http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x8-8320-soket-am3--35ghz-16mb-cache-32nm-islemci.html

Anakart: Gigabyte 970A-UD3Phttp://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-970a-ud3p-amd-970_sb950-am3-ddr3-2000mhz-oc-anakart.html

Ekran Kartı: Sapphire R9 280X Toxic GDDR5 3 GB 384 Bit DX 11.2http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

İşlemci Soğutucu: Cooler Master TPC 812 V2 Intel / AMDhttp://www.vatanbilgisayar.com/tpc-812-v2-lga-775_1156_1155_1366_2011-am3_fm1_fm2-islemci-sogutucusu.html#genel-bakis

TOPLAM: 1825 lira.. Vatan'dan toplandı..

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle teşekkürler . Ben oc ile arası olan biri değilim . Yine de 4690k mi almamı onerirsiniz. Bir de ekran kartı secimlerinizde asus ya da dual x i neden secmediniz. Ya da bu seçtiğiniz modellerin nedenini öğrenebilir miyim

• Neccromancer kullanıcısına yanıt
    İşlemci
    İntel
    Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci 586

Anakart
    MSi
    Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart 262

Ekran kartı
    Zotac
    Zotac GTX770 AMP! Edition GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 895

Toplam = 1743
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    hocam size de teşekkür ediyorum. fakat sanırım siz fiyat limitimden dolayı zotac seçtiniz. biraz daha zorlasam kendimi borç harç yine gtx 770 olarak hangi marka almamı önerirsiniz.
    bir de klasik forumda defalarca sorulan 280x mi gtx 770 mi sorusunu birdaha sorayım. 2 gb olması sıkıntı değil sanırım
  • quote:

hocam size de teşekkür ediyorum. fakat sanırım siz fiyat limitimden dolayı zotac seçtiniz. biraz daha zorlasam kendimi borç harç yine gtx 770 olarak hangi marka almamı önerirsiniz.
    bir de klasik forumda defalarca sorulan 280x mi gtx 770 mi sorusunu birdaha sorayım. 2 gb olması sıkıntı değil sanırım

1080p çözünürlikte 2gb olması sıkıntı değil. daha üstü çözünürlüklerde fazlası lazım.

hayır Zotack ı bütçe yüzünden seçmedim aksine diğerlerinden özellik olarak daha iyi ve daha ucuz yani tam anlamıyla f/p ürün olduğu için seçtim... GTX780 e en yakın kart Zotac 770 AMP dir... 280 mi 770 amp mi derseniz de nvidia nın driver ve güncelleme desteği ile birlikte + performansı kartın = 770 amp derim

Evga GTX770 SuperClock ACX 1034 tl

Çekirdek Hızı ********1111Mhz turbo ile 1163 MHz
    Bellek Hızı *********** 7010MHz

Asus GTX770 DirectCU II O.C. 991 tl

Çekirdek Hızı ********1058Mhz turbo ile 1110 MHz
    Bellek Hızı **********7010MHz

MSI GTX770 TwinFrozr Gaming OC 981 tl

Çekirdek Hızı ********1098Mhz turbo ile 1150 MHz
    Bellek Hızı **********7010MHz

Zotac GTX770 AMP! Edition 895

Çekirdek Hızı ********1150Mhz turbo ile 1202 MHz
    Bellek Hızı **********7200MHz

hocam tekrar teşekkür ediyorum. test sonuçları ve hızı zotac ın gayet iyi. son olarak zotac gtx770 amp nin çalışması nasıldır? yani ısınma problemi var mı ve yük altında sesli mi çalışır. benim bildigim kadariyla 280x ler daha sesli oluyor ama bilene sormakta fayda var
  • Neccromancer kullanıcısına yanıt
    Hayır ne ısınma nede ses problemi vardır. isterseniz bir konu acın ve Zotack kullanıcılarından yorum isteyin aklınızda soru işareti kalmasın. Şİmdi kartı kullanmayan ve kulaktan dolma bilgilerle birileri alma diye bilir teknik servis ısınma ses vs vs vs bir çok şey söyleyebilir.

Yükte zotack 770amp desibel ve ısı değerlerini karşılaştırın genel olarak bir birine yakın değerler. Bu konuda olumsuz yorum yapacak arkadaşlardand karşılaştırmalı veri isteyin. biraz araştrıma gerekiyor imkanım olursa bende değerler hakkındatest sonuclarını koyarım.
    Teknik servis konusunu belirteyim şimdiden. birileri cıkıp der asusun teknik servisi daha iyi veya x markanın... BAkın yazın tüm markaları goola örneğin asus şikayet deyin binlerce şikayet çıkacaktır. aynısı tüm markalar için geçerli malesef teknik servis konusunda ÜLke olarak yeterli seviyede olmadıgımız aşikar.

Ama dediğim gibi en iyi yorumu kartı bizzat kullananlar yapacaktır eğer merak ediyorsanız o konu ile ilgili söylediğim bir konu acın.

Zotack 770amp kullanıcıları bakabilirlermi diye...
    orda sorun kart nasıldır ısı ses sorunu varmıdır vs diye. aldıgınız cevaplara göre değerlendirin.

evet hocam biraz araştırma yaptım bir sıkıntı gözükmüyor çoğunluk 280x lerden daha sessiz sıcaklık olarak da yakın değerlerde çalıştığını söylemiş. ben dediğiniz gibi bir de buraya ekran kartı bölümüne bir konu açayım kullanıcı yorumları alayım.
  • quote:

Hocam öncelikle teşekkürler . Ben oc ile arası olan biri değilim . Yine de 4690k mi almamı onerirsiniz. Bir de ekran kartı secimlerinizde asus ya da dual x i neden secmediniz. Ya da bu seçtiğiniz modellerin nedenini öğrenebilir miyim

Evet, O.C. yapmayacak da olsan 4690K almanı öneririm kardeşim.. böylece işlemciyi 4 - 5 sene rahat kullanır, yetmediği yerde de biraz O.C. yaparak yine performansını artırabilirsin.. :)

ASUS R9 280X modellerinde kronik sorunlar olduğu yazılıyor sürekli forumda.. Ayrıca önerdiğim MSI kart da en az ASUS kadar kalitelidir.. Sapphire Toxic modeli, Dual-X ten daha performanslı, ayrıca bütçen de müsait olduğu için onu tavsiye ettim..

• Sapphire tonix almanı tavsiye ederim 1. Bütçene uygun 2. Kalite olarak sapphire farkı...

• 4690 k , pc mate, 770 amp , gskill ripjaw 8gb 1600 mhz.
    Bu parçalar alınmıştır.
    Şu ana kadar çok memnunum. Kasadan zerre ses gelmiyor ve direk bf4 kurdum hiçbir türlü ultra aa fullde sıkıntı çıkmadı ama henüz daha yeni topladığım için fps değerlerine bakmadim. Yaklaşık 2 saat oynadım. Çok sessiz ve serin kaldi gpu max 62 dereceyi gördü, boşta 36 derece civarında. Benden daha soğuk kart yani . Daha çok deneyim paylasirim isteyenlere. Ayrıca yıllardır amd korkusundan sürekli işlemci alırken ek soğutucu alıyordum bu sefer almadım, ve işlemci de gayet sessiz ve serin çalışıyor .
    Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neccromancer -- 14 Eylül 2014; 11:45:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.