Şimdi Ara

3 Kombi arasından tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

130 m2 dublex daireye taşınacağım.
    Bugune kadar viessmann vitopend 100 kombi kullandım. Memnundum.

Lakin Yoğuşmalı kombi bakıyorum. Viessmann'ın yoğuşmalıları ciddi pahalı ama ben de kötü bişeyde almak istemiyorum.En az viessmann kalitesinde olsun istiyorum. Uzun araştırmalar sonucunda 3 kombi belirlerdim

-İmmergas Vitrix 26Kw
    -Ferroli Econcept 25
    - ECA Premix 24 kw

Bu 3 kombi arasından sizce hangisi?

Immergas'ın ince tasarımı (25cm) oldukça hoşuma gitti, kalitesi ve servisi konusunda soru işaretlerim var. Bu soru işaretlerini giderebilirsem ibrem Immergas'tan yana.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehYay -- 13 Eylül 2014; 2:18:41 >

• yazdığınız 3 cihazı da öneririm.3 cihaz hem premix yoğ hem malzeme kalitesi iyi hemde donanımlı cihazlardır
    aralarında modülasyon aralığı en geniş cihaz immergas victrix,daha sonra econcept ve en son eca confeo premix
    eca confeo premix yerli üretim kombiler içinde en iyilerin başındadır manisada üretilir,2006 yılından beri piyasadadır
    3 cihaz da oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir ve dış hava sensörü takılabilir,yalnız kendi modülasyonlu oda kumandası ve dış hava sensörlerini piyasada bulunabilirlik açısından ferroli ve eca çok iyi & heryerde bulunabiliyor,immergas'ta bu konuda sıkıntı var,ses açısından aralarında en sesli eca confeo premix çalışır diğer iki cihaz biraz daha sessiz çalışır,immergas victrix taktırmadım ama eca confeo premix özellikle de ferroli econcept'in hem 25kw hemde 35kw olan iki versiyonunda 35c ve 35a (sadece ısıtma) taktırdım.çevremde önerdim,mesela ferroli econcept tech 35a (sadece ısıtma) modelini 100-160-200litre baymak boyler ler ile işyerleri ve spor salonlarına taktırdım ikili kombinasyonda mükemmel çalışıyor

servis konusu göreceli ve bölgeden bölgeye değişir,bazı servislerin yapılanması bazı bölgelerde zayıftır çok el değiştirmiştir veya bölgede iyi izlenim bırakmamıştır bu biraz da çalışanların karakteri ile ilgilidir

• Üstadım;

Eviniz olsa hangi kombiyi takardınız?

Immergas konusunda içimi rahatlatacak bişey söyleyebilir misiniz?
  • 26kv olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehYay

Üstadım;

Eviniz olsa hangi kombiyi takardınız?

Immergas konusunda içimi rahatlatacak bişey söyleyebilir misiniz?

ilk mesajda belirttim 3 cihazda tercih edilecek cihazlar,burada kişisel tercihler devreye giriyor,immergas victrix iyi bir cihaz
    modülasyonlu oda kumandası+dış hava sensörü ile birlikte kombinasyon şeklinde kullanacaksam

ferroli econcept tech 25kW+ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı+ferroli dış hava sensörü tercih ederdim
  • 2.

• Alarko der gecerim

• 1- Ferroli Ecoconcept üretilmiyormuş. Bluconcept alın diyorlar. (Ferroli Bayii)
    2- Alarko alacağıma (fiyat olarak) viesmann alırım.

Immergas konusunda pek gönül rahatlatacak şeyler söyleyemiyorsunuz anlaşılan :)
  • quote:

1- Ferroli Ecoconcept üretilmiyormuş. Bluconcept alın diyorlar. (Ferroli Bayii)
    2- Alarko alacağıma (fiyat olarak) viesmann alırım.

Immergas konusunda pek gönül rahatlatacak şeyler söyleyemiyorsunuz anlaşılan :)

Ferroli bluehelix piyasaya yeni çıktı iki versiyonu var
    Bluehelix pro (tek eşanjörlü)
    Bluehelix tech (çift eşanjörlü)
    Econcept tech piyasada çok yaygın satılıyor ferroli nin resmi sitesinde de var,bluehelix daha donanımlı bir cihaz,sirkülasyon pompası bile modülasyonludur ayrıca eşanjörü kaynaksız alaşımlıdır sert sulara dayanıklı patentli bir eşanjördür

İmmergas victrix kaliteli bir cihaz,sizin içinize immergas victrix sindiyse alabilirsiniz piyasada kendini kanıtlamış bir cihazdır modülasyon aralığı geniş sorunsuzdur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• geçen yaz immergas victrix 26 ı taktırdım... ilaveten siemens rev 24 kablolu o.t taktım...süper ikili oldular.....özellikle ılıman bir bölgede iseniz tavsiye ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

geçen yaz immergas victrix 26 ı taktırdım... ilaveten siemens rev 24 kablolu o.t taktım...süper ikili oldular.....özellikle ılıman bir bölgede iseniz tavsiye ederim....

İstanbuldayım. ne kadar ılıman olduğuna siz karar verin.

İklimlerde değişiyor :)

Immergas'ın derinlik inceliği çok hoşuma gitti. 25 cm. Çok ince ve çok şık. İtalya'da pazar lideri ( Isı işi italyanların işi biliyorsunuz)

Türkiye'de pek yatırımları yok. Servisleri konusunda sıkıntılarım var. Yoksa cihazda sorun olduğunu ben de sanmıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

geçen yaz immergas victrix 26 ı taktırdım... ilaveten siemens rev 24 kablolu o.t taktım...süper ikili oldular.....özellikle ılıman bir bölgede iseniz tavsiye ederim....

İstanbuldayım. ne kadar ılıman olduğuna siz karar verin.

İklimlerde değişiyor :)

Immergas'ın derinlik inceliği çok hoşuma gitti. 25 cm. Çok ince ve çok şık. İtalya'da pazar lideri ( Isı işi italyanların işi biliyorsunuz)

Türkiye'de pek yatırımları yok. Servisleri konusunda sıkıntılarım var. Yoksa cihazda sorun olduğunu ben de sanmıyorum.

Teyzemler 3 veya 4 yıldır kullanıyorlar tam hatırlamyorum, kombiden çok memnunlar. Yer İstanbul Gaziosmanpaşa.

• Arkadaşlar sanırım karar verdim ve Immergas Victrix 26 Kw kombiyi alıyorum.
    İzlenimlerimi yazarım.

İnşAllah yanlış bir karar değildir.
  • MehYay M kullanıcısına yanıt
    Kardesim git baska marka al italyan malina yanasma derim benim fikrim.

• Maalesef benim kararıma kalamadı

müteahhit projeye eca premix 24kw yazdırmış.

tadilat için mühendislik firması 250 tl istiyor.
    Ben de bu kadar fiyat farkına girmek istemedim.

ECA Premix 24 kw alıyorum. Hayırlı olur inşALlah.
  • quote:

Maalesef benim kararıma kalamadı

6 aydir kullaniyorum kisin daha kullanmadim su an bir sikinti yok zaten formda tavsiye edilen bir kombi gule gule kullanin daha iyi olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: derrreci

quote:

6 aydir kullaniyorum kisin daha kullanmadim su an bir sikinti yok zaten formda tavsiye edilen bir kombi gule gule kullanin daha iyi olmus

sesli çalışıyor demekteler, sizce öyle bir sorun var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derrreci

quote:

sesli çalışıyor demekteler, sizce öyle bir sorun var mı?

Hafif ugultu var ama hermatik kombilerle ayni ses duzeyi var.usta montaji iyi yapilmazsa ozaman sesli calistigini soyledi. Benim komsularimin hic birinde yogusmali kombi yok.karsilastirma yapamadim.

• Cevaplar için teşekkür ederim. Memnun kalırız inşAllah.

Lakin dün bir kombi ustası dedi ki; 7 mt radyatör varsa neden yoğuşmalı aldın? Hiçbir faydasını göremeyeceksin.

15 mt üstü peteğin varsa fayda olurdu. Göreceksin dedi.

Bunun teorik olarak doğruluk payı var mı sizce ?
  • quote:

Cevaplar için teşekkür ederim. Memnun kalırız inşAllah.

Lakin dün bir kombi ustası dedi ki; 7 mt radyatör varsa neden yoğuşmalı aldın? Hiçbir faydasını göremeyeceksin.

15 mt üstü peteğin varsa fayda olurdu. Göreceksin dedi.

Bunun teorik olarak doğruluk payı var mı sizce ?

aldığınız cihaz en fazla (maximum) 11mt (+ -) civarında tesisatlar için üretilmiştir,eca confeo premix 24kw, 15mt bir tesisata bağlarsınız,o tesisatı besleyemez
    ustanın kendini geliştirmesi gerekir,10yıl öncesinin boş/gerçeği yansıtmayan argümanları artık günümüzde geçerliliğini yitirdi

hem teorik hem pratikte usta yanlış bilgi veriyor,premix yoğ kombiler her m2 eve ve her metraj tesisata olur,tek kural var:kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınmak,mümkünse 55c ve altı (ortalama 50c) cihaz her durumda yoğuşma yapar,yoğuşma tahliye borusundan asitik su akar ve cihaz tasarruf yapar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.