- x
ARKADAŞLAR TELEFONUMUN DİNLEMİP DİNLENMEDİĞİNİ NASIL ANLARIM?
99 Cevap103613 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3222 Mesaj
7 Ekim 2006; 1:12:34 

arkadaşlar bu telefon dinleme olayı nasıl oluyor birde dinlendiğini nasıl anlarım nasıl engellenir bilgisi olan varmı????????????

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1127 Mesaj
7 Ekim 2006; 1:42:19 

Dinleniormuki ?

KALSADA SON NEFES YİNEDE ES-ES Never Change Sony Ericsson And Es-Es
-ESKİŞEHİR-

337 Mesaj
7 Ekim 2006; 5:37:36 

Yaaaaaaa Arkadaşlar Yapmayın gözünüzü seveyim herkeste bir telefonum dinleniyor kaygısı

adam diyorki benim telefonum dinleniyor sözüm meclisten dışarı

-ne iş yapıyorsun diyorum

-çobanım diyorrrrr

buyur burdan yak

dinleme işlemi o kadar kolay gerçekleşen birşey değil hele karı koca arkadaş dost aralarında oluşan muhabbetler için asla dinleme yapılmaz

peki hangi durumlarda telefonun dinlenebilir ?

1) Uluslararası politik yonden şüphe taşıyor ve sürekli ankara ve yurtdışı temasları yapıyorsan

2) Dün 1 kişiyi Öldürüp Telefonunla birlikte ortadan kaybolduysan

3) Ülke ve diğer Ülkelerin Güvenliklerini tehtid edebilecek biriysen

4)aktif olarak siyaset yer alıp yaptığın göze batan çalışmalarınla

Öbür Türlü yok kız arkadaşım yaptırır o yaptırır bu yaptırır kesinlikle olmas savcılık bu tip şeylere pabuç bırakmıyor arkadaşlar

DEVLET İÇİNDE DEVLET OLABİLİR TELEKULAK GİBİ ODA DEVLET İÇİNDEKİ DEVLETTEN BİRİ DEĞİLSEN KAFANA TAKACAKTA BİRŞEY YOK :)

İmza Gerek YOK namımız yeter...

70 Mesaj
7 Ekim 2006; 13:52:52 

Beni 2 senedir dinliyorlardı, artık bende birşeyler bulamamışlar demek ki, artık dinlemiyorlar.

2006 Mesaj
7 Ekim 2006; 16:43:38 

quote:

Orjinalden alıntı: wolf07

Beni 2 senedir dinliyorlardı, artık bende birşeyler bulamamışlar demek ki, artık dinlemiyorlar.

dinlendiğini nerden biliyorsun.varmı bi yöntemi

1384 Mesaj
7 Ekim 2006; 17:06:01 

kım dınlendıgını bılebılıyorkı arkadaslar yapmayın yaaa

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

3222 Mesaj
7 Ekim 2006; 17:22:47 

arkadaşlar adamlar tüm devlet memurlarına bedava avea hat dağıttı neden? birde turkiyedeki gsm oparatorlerinin hiç biri konuşmaları şifreleyip yayınlamıyor yanı hava öylece geziyor elinde bu teknoloji olan herkes herkesi çok rahat dinler

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1659 Mesaj
7 Ekim 2006; 17:27:53 

abartmasak

canon eos 5d, canon canonet gl17 giii, lomo smena symbol, canon powershot a460, konica revio z3, jvc picsio, canon ef 17-40mm f/4 l usm, canon ef 70-300mm f/4-5.6 is usm, canon ef 40mm f/2.8 stm, sigma 24mm f/2.8 super wide macro, carl zeiss tessar 50mm f/2.8 jena ddr, industar 50-2 50mm f/3.5, helios 44m 58mm f/2, meyer-optik görlitz domiplan 50mm f/2.8, jupiter 9 85mm f/2, jupiter 37a 135mm f/3.5, prinzflex auto reflex 28mm f/2.8, kenko 2x pro 300 dg

3222 Mesaj
7 Ekim 2006; 17:40:38 

neden mesela bi dostun bi suç işledi ve sonra seni aradı gel işi halletim tamma falan gibilerinden bir sey söyledi tabi seninde haberin yok adam teknik takipte ,sonra o kişi ilerleyen günlerde göz altınaalındığı zamn sanma gelip seni almayacaklar onunla beraber dinlenen şüphelenilen herkes göz altına alınır ve gelde ayıkla pirincin tasını
quote:

Orjinalden alıntı: nervium

abartmasak

1057 Mesaj
8 Ekim 2006; 0:00:54 

sende nediyorsun kardeşim de :D. senle ilgili olmadığı anlaşılır belki peşide düşmezler

3222 Mesaj
8 Ekim 2006; 0:23:16 

gayrettepeye gidip bir gece geçir bakalım derdini kime anlatacaksın,içeri alındığında kmseyede haber veremezsin arasın dursun seni milet
quote:

Orjinalden alıntı: mutimuti

sende nediyorsun kardeşim de :D. senle ilgili olmadığı anlaşılır belki peşide düşmezler

1057 Mesaj
8 Ekim 2006; 4:01:34 

benim bi tanıdık polise sen ne ayaksın dediği için 3 gün aradık istanbulda nezarette çıktı . o olay birazda kader yapcak bişey yok . türk polisi işte bizden insanlar olağan üstü bişey beklememek lazım.

3222 Mesaj
9 Ekim 2006; 20:30:54 

ii yırtmışş..ibretlik bir olay anlatayım şahsın kendi ağzında eleman iş çıkışı otostop yapar arabanın biri durur ve elemanı alır yıolda kenera ceker sigara lacam der gider eleman arabada bekler o ara polisler gelir araba çalıntı elemana işelm yaparlar olay ayydınlanana derdini anlatana kadar 14 ay gecer ve serbest kalır

471 Mesaj
10 Ekim 2006; 0:02:27 

valla arkadaslar sallamamı olur atmasyonmu olur bilmiyorum ama konuşma esnasında ses eko yapıosa dinlenior die duymustum ne kadar doğru bilmiyorum sadece duydum

3222 Mesaj
10 Ekim 2006; 1:07:08 

quote:

Orjinalden alıntı: macapapazi

valla arkadaslar sallamamı olur atmasyonmu olur bilmiyorum ama konuşma esnasında ses eko yapıosa dinlenior die duymustum ne kadar doğru bilmiyorum sadece duydum
anlamsız yankılar tıkırtılar telefonun anıden kesılmesı

141 Mesaj
10 Ekim 2006; 5:07:54 

Dinlendiğini öğrenmenin tek bir yolu var.Bi arkadaşın ile anlaş.Sonra birbirinizi arayıp kaçakçılıktan,uyuşturucudan falan bahsedin filanca yerde teslimatı yapıcaz diye anlaşın oraya gidin ellerinizde birer çanta olsun,tam değiş tokuş yaparken ''Dur,Polis kimse kıpırdamasın''diye bir ses duyarsanız bilinki dinlenmişinizdir.Ha ondan sonra ne yaparsınız,durumu Polis e nasıl izah edersiniz bilemem.Ama içindeki merakı gidermiş olacaksın.Değer diyorsan dene ve denersen eğer sonuçları bizimlede paylaşki bizde bilelim.

% 100 BURSA
% 100 BURSASPOR

3222 Mesaj
11 Ekim 2006; 23:05:24 

Bunu yaptıktan sonra kodese duserrek foruma yazmak uzun zaman alabılır

141 Mesaj
14 Ekim 2006; 0:44:49 

Orada da forum vardır herhalde oraya takılırsın...Gerçi biraz farklıdır ama....

% 100 BURSA
% 100 BURSASPOR

17 Mesaj
21 Ekim 2006; 10:09:14 

Normal kullanıcıların telefonları dinlenmiyor arkadaşlar.Boşuna paranoya yapmayın.

2814 Mesaj
21 Ekim 2006; 14:17:54 

Telefon dınleme olayı sizin sandıgınız kjadar kolay değil. turkcell için ele alırsak olayı 3o küsür milyon abone için dınleme yapıldıgını düşünün. bu kayıtlar nerede tutulacak? hersey bi masraf. kaldı ki özel yaşam denen bişey var. misal anne ve ya babanız bile gidip sizin adınıza olan bir hat içi hiçbir işlem yapamaz.
telefonunuzun dinlenmesi için savcılık kararı gerekli. Turkcell ya da diğer operatörlerden kımse durduk yere bunu yapmaz. hat alırken yaptgınız sözleşmede de bu acıkca belirtilir.

Mühendisten iyi koca olur, Çünkü problemlerle uğraşmak ve çözmek onun işidir.

1729 Mesaj
22 Ekim 2006; 23:03:09 

yuh artık

Yanıyorsak aşkımızdan
Steam: Pride and Prejudice ツ

300 Mesaj
12 Ekim 2010; 20:28:06 

hort

Laguna 2 Privilege +plus

3448 Mesaj
12 Ekim 2010; 20:32:45 

anlayamazsın

136 Mesaj
13 Ekim 2010; 13:37:57 

bu soruyu gelip foruma soracak adamın telefonunu neden dinlesinler

3652 Mesaj
13 Ekim 2010; 14:11:58 

70 milyonu nasıl dinleyecekler ama 70 milyon kişinin konuşmalarını kayıt ediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1039 Mesaj
14 Ekim 2010; 1:53:30 

Bakınız,herkesin telefonu dinlenir aslında,ama bu birebir dinleme değildir,tüm konuşmalar dinlenmez.Bazı kelimeler vardır,bu kelimeler banlıdır,yani algılanır sistemce.Mesela kim olursa olsun,konuşmasında " bomba " suikast " ve benzeri kelimeler geçen kişilerin konuşmaları kontrole takılır,sisteme takılır.Daha sonra eğer gerek görülürse ilgili birimlerce bu konuşmanın tümü dinlenebilir.Tabi gerek duyulursa.Konuşmasında uygunsuz kelimeler geçmeyenler sisteme takılmaz ve yakalanmaz.Ben ülkemin güvenliği açısından bu uygulamaya karşı çıkmıyorum,tabi kişisel düşüncem.

Bir de birebir takip ve dinleme vardır,amma yasal olarak izin alınmış olsun ister izin alınmadan olsun,bazı numaraların ve kişilerin tüm konuşmaları herzaman baştan sona dinlenir.Önemli biri değilseniz yada kanun dışı işlerle ilginiz yoksa bu gibi dinlemeler için siz seçilmezsiniz.

Ben,ülkemin ve yaşantımızın güvenliği açısından devletimizin güvenliği sağlayan birimlerince istihbarat amaçlı,çözüm amaçlı olarak telefonların dinlenmesine karçı değilim.Eminim,dinlenen biri yada siz sevgilinizle erotik konuşmalar yaptığınızda resmi görevli olarak sizi dinleyen kişiler o konuşmaya güler geçerler,kullanmazlar.

Birde mahali dinleme vardır,mesela Yılbaşında yada 1 Mayıs da Taksimde emniyet sağlanması için o gün yada o günden önce taksim civarında yapılan tüm konuşmalar dinlenir.Eğer sizde taksimdeyken yada taksimde bulunan biriyle konuşma yaparsanız kayıtlara geçer konuşmanız.Mesela bazen İstiklal caddesinde ve taksimde bazı komyonet türü sivil arabalar yada polis araçları gezer,araçların arka tarafı buzdolabı yada çamaşır makinesi gibidir,ben içlerinde dinleme cihazları düzeneği olduğuna inanıyorum.Kişisel bir düşünce tabi.Güvenlik açısından da doğru buluyorum uygulamayı.

Ben dinlenmekten korkmuyorum şikayetçi değilim,çünkü ben illegal işlerle ilgilenmiyorum.

Birde önemli bir kişi olmasanız bile,ve illegal işlerle ilgilenmeseniz bile bazen dinlenebilirsiniz,mesela bir çete operasyonu için,uyuşturucu operasyonu için,çetenin kullandığı bir parola öğrenilir,bu parola da "beyaz büyü " olsun,ve bu kelime bota eklenir,belirlenen hudutlar içerisinde,diyelim ki İstanbul içerisinde,bu kelimeyi kullanan herkes sisteme yakalanır,ve bu kelimeyi kullanan herkes daha sonra sürekli dinlenir,yani her konuşması her sözü dinlenir.Eğer bu kelimeyi kullanmanız tesadüfen ise,operasyonla ilginiz yok ise dinlenmeniz bırakılır.

Yani sonuç olarak dinlemenin amacı suçları azaltmak,suçluları yakalamaktır ama malesef teknik olarak savcıdan izin almadan da dinleme yapılabiliyor bana göre.Bu durumda sizi arkadaşınız bile dinleyebilir gerekli alt yapı masraflarını yaptıktan sonra.

Önceki yıllarda,resmi görevliler devlet çalışanları kendi zevkleri için Savcıdan izin almadan yada Savcıyı yanıltarak kafalarına göre dinleme yapıyorlardı,artık yeni çıkan yasalardan sonra dinleme işi çok zorlaştı.

Ben usulünce dinlemeye karşı değilim,zira kimse bulunduğu bir ortamda bomba patlamasını yada terör saldırısını istemez.Ülkemizin huzuru için,sadece yetkili birimlerin,usulünce herkesi dinlemesine beni bile dinlemesine karşı değilim.Suçu olmayan için sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetAnket.Net -- 14 Ekim 2010; 3:58:18 >

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

2985 Mesaj
14 Ekim 2010; 11:29:50 

Netanket en mantıklı yorumu yapmışsın.
Bir beledeyide çalışan arkadaşım vardı. Teflefon görüşmesi yaparken argo da şi bitirmek anlamında patlatmak kelimelerini kulllanmış. Aynı yerde çalışan biri de bir terör operasyonundan yakalınıyor ve hiç lakası olmayan benum arkadaşı da savcı karşısına çıkartıyorlar. Sebep telefonda söylediği patlatma kelimeleri. Neyseki fazla uğraştırmadan bırakıyorlar.
Güvenlik güçleri her kesi dinlese sokakta polis göremezdik. Ama dinlemek yerine kayıt yapıldığına katılıyorum. 10 yıl sonra çıkartıp kullanıyorlar.
Bugün endişem yok ama yarın kim bu cihazların başın geçer sorusu beni düşündürüyor.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

99 Mesaj
29 Ocak 2011; 1:25:10 

Arkadaşlar. Yazılan notları okudum. Benim merak ettiğim şöyle birşey var. Ülke güvenliği açısından değilde herhangi bir şahıs bir başkasının telefonunu veya evini dinleyebilir mi?Bu konuyu merak edip internete baktım. Satılan bir sürü yazılım,dinleme cihazları vs gözüküyor. Demek ki bunları kullananlar var. Bu konuda bilginiz var mı? Evde yada cep telefonunda(yada normal telefonda) dinleme cihazı yada bir casus yazılım olup olmadığı nasıl anlaşılır? teşekkürler.

11886 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:09:23 

gizliliğin korunması ile alakalı anayasaya evet dediler ama fos çıktı sanırım

11243 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:51:23 

özel kelimeleri kullandıgın an kayıt baslıyor. tecrübe ile sabit..

2829 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:55:12 

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

2829 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:59:02 

quote:

Orijinalden alıntı: taken21

iyi de herkesin ses tonu aynı değil ki, sistem nasıl ayırt edebiliyor?

11243 Mesaj
29 Ocak 2011; 3:01:58 

orasını bende bilmiyorum ama kaynak cok saglam öyle diyeyim size. bende cok fazla konusmak istemiyorum bu konu hakkında. forum umarım anlayısla karsılar.

99 Mesaj
29 Ocak 2011; 4:13:31 

teşekkürler ama ben ülke güvenliğini ilgilendiren konulardan bahsetmemiştim:). herhangi bir şahıs başka birinin evini veya telefonunu dinleyebilirmi? teşekkürler..

3558 Mesaj
29 Ocak 2011; 4:59:15 

Dinler, o pahalı aletlerden alır, cep telefonu frekansınızı dinler vs. Aylar önce GSM görüşmelerinde kullanılan güvenlik algoritmasını kırıp açık kaynak yayınlıyordu sanırım biri, belki daha ucuz sistemler de çıkabilir. :)
Cep telefonunuza bir uygulama yüklenip görüşmeleriniz bir üçüncü şahısa da iletilebilir. Ama bu durum kendini yok yere TL düşüşü ya da faturada fazlalık olarak belli eder... Eşinizin size hediye aldığı telefonda bir verici olabilir, sevgilinizle kaçamaklarınızı telefonla konuşmasanız bile ona bildirebilir vs. bir yolu bulunur. :)
Ama dinleniyorsanız, hele telefon şebekesinden bir yerden, bunu farketmek imkansız olmalı. :) Anca eski tip telefon kulübelerinin kapaklarını açıp oradan paralel olarak telefon falan bağlarlarsa falan belli olabilir.
Ya da bir arkadaşınızla deneme yapın, boşanma davası duyurusu alırsanız dinleniyorsunuz. :)

Bulgaristan, 900 MHz 3G deneyimim.

3558 Mesaj
29 Ocak 2011; 5:04:57 

Cep telefonu ve sabit görüşmeler karasal PSTN hatlarında 64kbit/s hızla 8 KHz PCM biçiminde taşınır. Aynı anda 1000 kişi görüşme yapsa, bu 64mbit/s eder. 100 Bin kişide ise 6.4 gbit/s eder. Eğer bahsettiğiniz bu kara listedeki kelimelerin dinlenmesi olayı doğru ise bu konuşmaların üzerinden geçtiği dinleme cihazları ve sistemleri kim ne kadar güçlü, pahalı veya işte masraflı falan olur. Sadece bölgesel olarak yapılırsa bir miktar kolay olabilir ama her konuşmanın spektrumu konuşma esnasında anlık olarak çıkarılacak, ve sürekli olarak kara listede geçen sözcüklerin ton değişim eğrileri vs., teknik kısım artık nasılsa, karşılaştırılacak vs. bunu yapmak için oldukça güçlü aletler gerekli. Bir de bu aletlere de sürekli veri iletmek zorunda olan operatörün yükü de artıyor bunun için... Ha bir de telefon düzgün çekmiyorsa seste cızırtı vs. olacak, bunlar filtrelenecek vs. korkunç bir masraf. :)Konuşmaların ve SMS iletilerimizin kaydedilmesi zaten baştan bir dert. Telefonun SMS veri tabanında 20 bine yakın SMS var ve boyutu 13 MB. Sesli görüşme kayıtları da kim ne kadar yer kaplıyordur. Hele 5000 dakika falan konuşanlar. :)
Bence bu dinleme ve kayıtların saklanması olayı olmasa vergiler daha az alınır, faturalarımız çok daha ucuz olur. :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 29 Ocak 2011; 5:06:59 >

Bulgaristan, 900 MHz 3G deneyimim.

589 Mesaj
29 Ocak 2011; 5:43:28 

quote:

Orijinalden alıntı: taken21

arkadaşa katılıyorum.bi tanıdık ve arkadaşları, diğer arkadaşına taktıkları lakap yüzünden karakola düşmüşler.telefonda arkadaşına lakabıyla hitap ettikleri için bu kim diye sormuşlar.tabi o günden sonra o lakabı kullanmamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celibar -- 29 Ocak 2011; 5:45:12 >

400 Mesaj
29 Ocak 2011; 10:19:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Cep telefonu ve sabit görüşmeler karasal PSTN hatlarında 64kbit/s hızla 8 KHz PCM biçiminde taşınır. Aynı anda 1000 kişi görüşme yapsa, bu 64mbit/s eder. 100 Bin kişide ise 6.4 gbit/s eder. Eğer bahsettiğiniz bu kara listedeki kelimelerin dinlenmesi olayı doğru ise bu konuşmaların üzerinden geçtiği dinleme cihazları ve sistemleri kim ne kadar güçlü, pahalı veya işte masraflı falan olur. Sadece bölgesel olarak yapılırsa bir miktar kolay olabilir ama her konuşmanın spektrumu konuşma esnasında anlık olarak çıkarılacak, ve sürekli olarak kara listede geçen sözcüklerin ton değişim eğrileri vs., teknik kısım artık nasılsa, karşılaştırılacak vs. bunu yapmak için oldukça güçlü aletler gerekli. Bir de bu aletlere de sürekli veri iletmek zorunda olan operatörün yükü de artıyor bunun için... Ha bir de telefon düzgün çekmiyorsa seste cızırtı vs. olacak, bunlar filtrelenecek vs. korkunç bir masraf. :)Konuşmaların ve SMS iletilerimizin kaydedilmesi zaten baştan bir dert. Telefonun SMS veri tabanında 20 bine yakın SMS var ve boyutu 13 MB. Sesli görüşme kayıtları da kim ne kadar yer kaplıyordur. Hele 5000 dakika falan konuşanlar. :)
Bence bu dinleme ve kayıtların saklanması olayı olmasa vergiler daha az alınır, faturalarımız çok daha ucuz olur. :) :)

bu biraz daha mantıklı

1873 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TqMaqe
30 Ocak 2011; 1:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: celibar

arkadaşa katılıyorum.bi tanıdık ve arkadaşları, diğer arkadaşına taktıkları lakap yüzünden karakola düşmüşler.telefonda arkadaşına lakabıyla hitap ettikleri için bu kim diye sormuşlar.tabi o günden sonra o lakabı kullanmamışlar.

Vay ilginçmiş. Ama bu işin piirleri bu engele pek takılmaz bence.

5003 Mesaj
30 Ocak 2011; 14:24:34 

dinleniyopr merak etmeyin, mesajlar bile okunuyor :) polis molis te değil, operatörün kendisi dinliyor :)

Alper ŞEN
KALBİMİZDESİN PİLOT ALPER

GALATASA|RA|Y

99 Mesaj
30 Ocak 2011; 15:03:05 

Geçenlerde bizim kapı görevlisi şöyle bir olay anlattı.. kendisi telefonunu kaybetmiş. Daha sonra mahalleden biri telefonu bulup getirmiş.. kapı görevlisi "ben bir daha o telefonu kullanırmıyım" dedi. Bende neden kullanamayacağnı sordum. "sizin haberiniz yok. neler yapıyorlar. telefona birşey yerleştirmiş olabilirler. ben o telefonu bir daha kullanmam" dedi.Önce gülüp geçtim. Ama sonra acab bu iş bu kada kolay mı diye düşünmeye başladım.Bu kişi belki biraz evhamlı ama belkiş de değil. İşi nedeni ile çok ortama girip çıkıyor. Belki de buiş bu kadar kolaydır.

99 Mesaj
30 Ocak 2011; 15:06:51 

Bu konuda bir yazı buldum.

"Gelişen olaylar neticesinde halk arasında neredeyse herkeste acaba dinleniyor muyum şüphesi oluşmaya başladı. Dinleme olayları hukuki süreçlerin sonucunda yasal olarak yapılabileceği gibi bir de kötü niyetli kişilerin illegal yollardan dinleme ihtimali var. İşte biz de tam olarak bu ihtimalde nelerle karşılaşabileceğinizi göstermek istedik.

Öncelikle bir cep telefonunun dinlenebilmesi için casus yazılım programının mutlaka o telefonda yüklü olması gerekiyor.

Casus yazılım yüklü cep telefonu, baska bir telefonu aradıgı veya baska bir telefon tarafından arandıgı zaman, dinleme yapan kisinin telefonuna gizlice mesaj ile bilgi gönderiliyor.

Dinleme yapan kisi mesajı aldıktan sonra, dinlenen kisinin telefonunu arayarak konusmalarını duyuyor.

Ya da daha önceden casus yazılıma girdigi web adresine konusma dosyalarını mesaj olarak GPRS ile gönderilmesi talimatını verebiliyor. Artık bu ses dosyalarına istedigi zaman web adresinden ulasıp bilgisayarından bile konusmaları dinleyebilir.

Casus yazılım yüklü cep telefonu, baska bir telefonu aradıgı veya baska bir telefon tarafından arandıgı zaman, dinleme yapan kisinin telefonuna gizlice mesaj ile bilgi gönderiliyor.

Dinleme esnasında, telefonda ne bir cızırtı, ne de baska bir ses olur. Ayrıca telefonda ısık yanması, zil çalması ya da titresim gibi dinlendigini ele verecek bir isaret

de bulunmuyor.

SİM KART DEĞİŞTİRİLSE BİLE DİNLENME DEVAM EDİYOR

Çogu casus yazılım, dinlenmek istenen telefonun içerisine yüklenirken, dinleme yetkisi olan telefonun numarası da yazılım içerisine kaydedildigi için, telefonun sim kartı degistiginde de dinleme isi devam ediyor.

Çünkü yeni sim kartı degisikliginde yazılım yeni telefon numarasını SMS yolu ile dinleyen kisiye hemen gönderiyor.

ORTAM DİNLEME NASIL YAPILIR

Ortamı dinlemek için casus yazılım yüklü telefon, dinleme yapacak kisi tarafından aranır. Telefon, zil sesi çalmadan otomatik olarak açılır.

Yazılım, mikrofonu aktif hale getirir ve telefonun bulundugu ortamdaki tüm sesleri dinleyen kisiye aktarmaya baslar.

Dinleme yapılan telefon arandıgı sırada yine ekranda aramayla ilgili herhangi bir belirti olmaz, numara çıkmaz, telefon titremez.

Karsı tarafın haberi olmadan ortamdaki konusmalar duyulur. Aramayı kim yapıyorsa görüsme ücretini de o öder.

Cep telefonu kapalı iken ortam nasıl dinleniyor

Casus yazılım yüklü telefonda kapatma tusuna basıldıgı halde gerçekte telefon kapanmıyor.

Çünkü bu yazılım telefonun üzerindeki kapatma tusuna basıldıgında sanki telefon kapanmıs gibi ekranı karartıyor ve telefon üzerindeki sinyal ısıgının yanmasını engelliyor.

Bu yüzden, telefon görüntü olarak kapanmıs gibi olsa da aslında çalısmaya devam ettigi için, casus yazılım ortamdaki sesleri telekulaklara ulastırabiliyor.

CASUS YAZILIM NASIL YÜKLENİR

SMS yolu ile yükleme: Dinlenecek olan kisinin cep telefonuna bedava müzik veya resim indirebilecegi bir web adresinin bulundugu kısa mesaj gönderiliyor. Kisi bu mesajı açıp içindeki web adresine tıkladıgında cep telefonu GPRS üzerinden internete baglanıyor ve mp3 dosyasıyla birlikte özel olarak hazırlanan casus yazılımı telefonuna yüklüyor.

Bilgisayar ile yükleme: Bilgisayar ile telefon arasında USB kablo veya bluetooth ile iletisim saglandıktan sonra casus yazılım 30-35sn gibi kısa bir sürede yükleniyor. Yazılım

yüklendikten sonra telefon menüsünde kesinlikle görünmeden arka planda çalısmaya baslıyor.

Telefonun, dolayısıyla kisinin bulundugu ortamdaki sesleri dinliyor. Kisinin yaptıgı tüm görüsmeleri dinliyor.

Kisiye gelen ve giden aramaları mesajla anında bildiriyor.

Kisiye gelen ve giden mesajların bir kopyasını dinleyen telefona iletiyor.

Sim kart degisikligi durumunda yeni telefon numarasını dinleyen kisiye anında mesajla bildiriyor.

Kisinin telefonu ile birlikte gezdigi tüm yerleri mesajla bildiriyor.

NASIL ÖNLEM ALABİLİRSİNİZ?

Telefonunuzun dinlenmesini engellemek istiyorsanız

Kesinlikle kimseden hediye cep telefonu almayın

SMS yolu ile gönderilen mesajlara dikkat edin

Cep telefonu için üretilmis antivirüs ve anti casus yazılımları yükleyin

İnternet ortamından güvenilir olmayan sitelerden dosya (mp3, program, video) indirmeyin

Cep telefonunuzdaki bluetooth fonksiyonunu ihtiyacınız oldugu zaman sifreli bir sekilde etkinlestirin

Telefonunuzu is ortamınızda bile hep yanınızda tasıyın. Kısa süre de olsa fiziksel olarak baskalarının ulasmasına imkân vermeyin"

kanaltürk

http://www.haberform.co...eme-nasil-anl-36507.htm

99 Mesaj
31 Ocak 2011; 4:02:09 

Bu konuda bir yazı buldum.

Gelişen olaylar neticesinde halk arasında neredeyse herkeste acaba dinleniyor muyum şüphesi oluşmaya başladı. Dinleme olayları hukuki süreçlerin sonucunda yasal olarak yapılabileceği gibi bir de kötü niyetli kişilerin illegal yollardan dinleme ihtimali var. İşte biz de tam olarak bu ihtimalde nelerle karşılaşabileceğinizi göstermek istedik.

Öncelikle bir cep telefonunun dinlenebilmesi için casus yazılım programının mutlaka o telefonda yüklü olması gerekiyor.

Dinleme yapan kisi mesajı aldıktan sonra, dinlenen kisinin telefonunu arayarak konusmalarını duyuyor.

Ya da daha önceden casus yazılıma girdigi web adresine konusma dosyalarını mesaj olarak GPRS ile gönderilmesi talimatını verebiliyor. Artık bu ses dosyalarına istedigi zaman web adresinden ulasıp bilgisayarından bile konusmaları dinleyebilir.

Dinleme esnasında, telefonda ne bir cızırtı, ne de baska bir ses olur. Ayrıca telefonda ısık yanması, zil çalması ya da titresim gibi dinlendigini ele verecek bir isaret

de bulunmuyor.

SİM KART DEĞİŞTİRİLSE BİLE DİNLENME DEVAM EDİYOR

Çogu casus yazılım, dinlenmek istenen telefonun içerisine yüklenirken, dinleme yetkisi olan telefonun numarası da yazılım içerisine kaydedildigi için, telefonun sim kartı degistiginde de dinleme isi devam ediyor.

Çünkü yeni sim kartı degisikliginde yazılım yeni telefon numarasını SMS yolu ile dinleyen kisiye hemen gönderiyor.

ORTAM DİNLEME NASIL YAPILIR

Ortamı dinlemek için casus yazılım yüklü telefon, dinleme yapacak kisi tarafından aranır. Telefon, zil sesi çalmadan otomatik olarak açılır.

Yazılım, mikrofonu aktif hale getirir ve telefonun bulundugu ortamdaki tüm sesleri dinleyen kisiye aktarmaya baslar.

Dinleme yapılan telefon arandıgı sırada yine ekranda aramayla ilgili herhangi bir belirti olmaz, numara çıkmaz, telefon titremez.

Karsı tarafın haberi olmadan ortamdaki konusmalar duyulur. Aramayı kim yapıyorsa görüsme ücretini de o öder.

Cep telefonu kapalı iken ortam nasıl dinleniyor

Casus yazılım yüklü telefonda kapatma tusuna basıldıgı halde gerçekte telefon kapanmıyor.

Çünkü bu yazılım telefonun üzerindeki kapatma tusuna basıldıgında sanki telefon kapanmıs gibi ekranı karartıyor ve telefon üzerindeki sinyal ısıgının yanmasını engelliyor.

Bu yüzden, telefon görüntü olarak kapanmıs gibi olsa da aslında çalısmaya devam ettigi için, casus yazılım ortamdaki sesleri telekulaklara ulastırabiliyor.

CASUS YAZILIM NASIL YÜKLENİR

SMS yolu ile yükleme: Dinlenecek olan kisinin cep telefonuna bedava müzik veya resim indirebilecegi bir web adresinin bulundugu kısa mesaj gönderiliyor. Kisi bu mesajı açıp içindeki web adresine tıkladıgında cep telefonu GPRS üzerinden internete baglanıyor ve mp3 dosyasıyla birlikte özel olarak hazırlanan casus yazılımı telefonuna yüklüyor.

Bilgisayar ile yükleme: Bilgisayar ile telefon arasında USB kablo veya bluetooth ile iletisim saglandıktan sonra casus yazılım 30-35sn gibi kısa bir sürede yükleniyor. Yazılım

yüklendikten sonra telefon menüsünde kesinlikle görünmeden arka planda çalısmaya baslıyor.

Telefonun, dolayısıyla kisinin bulundugu ortamdaki sesleri dinliyor. Kisinin yaptıgı tüm görüsmeleri dinliyor.

Kisiye gelen ve giden aramaları mesajla anında bildiriyor.

Kisiye gelen ve giden mesajların bir kopyasını dinleyen telefona iletiyor.

Sim kart degisikligi durumunda yeni telefon numarasını dinleyen kisiye anında mesajla bildiriyor.

Kisinin telefonu ile birlikte gezdigi tüm yerleri mesajla bildiriyor.

NASIL ÖNLEM ALABİLİRSİNİZ?

Telefonunuzun dinlenmesini engellemek istiyorsanız

Kesinlikle kimseden hediye cep telefonu almayın

SMS yolu ile gönderilen mesajlara dikkat edin

Cep telefonu için üretilmis antivirüs ve anti casus yazılımları yükleyin

İnternet ortamından güvenilir olmayan sitelerden dosya (mp3, program, video) indirmeyin

Cep telefonunuzdaki bluetooth fonksiyonunu ihtiyacınız oldugu zaman sifreli bir sekilde etkinlestirin

Telefonunuzu is ortamınızda bile hep yanınızda tasıyın. Kısa süre de olsa fiziksel olarak baskalarının ulasmasına imkân vermeyin

kanaltürk

http://www.haberform.co...eme-nasil-anl-36507.htm

2898 Mesaj
31 Ocak 2011; 15:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

+1

1 Mesaj
9 Eylül 2011; 1:31:52 

arkadaşlar benim telefonum dinleniyor. nasıl anladın dersen?? telefonla konusurken sesim yankılanıyor söylediğim sözler yankı yapiyor söylediğim sözleri tekrar duruyorum(sanki boşlukta konusuyorumgibi) ilkin telefon bozk dedim 2 -3 tane telefon değiştim yine aynısı sonra telefonda kanuşurken sesim yankılandıgı zaman konuştugum kişiye telefonum dinleniyor benm dedim sonra emniyetten mesaj gelmeye başladı gönderen EGM (emniyet genel müdürlüğü) yazıyordu. mesajda bilgilendirme felandı yola çıkarken dikkatli olun felan diye.

189 Mesaj
9 Eylül 2011; 12:20:09 

Herkes birşeyler karalamış ama kimse anlayamaz teknolojinn son ürünleri kullanılıyor dostlar. Mahkeme kararı yada tib den bilgi istenmeden anlayamazsınız.

www.kirikkale.gen.tr
www.akvaryumcity.com

554 Mesaj
11 Eylül 2011; 22:12:37 

Arkadaşlar kimse kimsenin telefonunu savcılık kararı olmadan dinleyemez.yıllardır polis hatları dinleniyor derler asla öyle bişey olmaz çünkü tckda özel hayatın gizliliği maddesinin 3.fırkasıydı heralde konuşmaların dinlenmesi maddesi var ve suçtur ha ama şu olur mesela telde konuşurken terör cinayet gibi konlar geçti ozman dinlemeye takılabilir ama gene dinlemek için savcılık yada hakm kararı lazım

2399 Mesaj
11 Eylül 2011; 23:42:16 

Hakimin izin vermesi lazım ama o izin olmadan milli istihbarat, jandarma istihbarat filan dinliyor olabilir kim denetliyorki

554 Mesaj
12 Eylül 2011; 0:09:41 

hocam mitte olsa dinleyemez sonuçta bu ülkede kanun var bnm telefonum dinlenemez ama işin ucunda dediğim gb terör vs olursa dinlenir m

404 Mesaj
14 Eylül 2011; 9:19:13 

quote:

Orijinalden alıntı: bscol

arkadaşlar bu telefon dinleme olayı nasıl oluyor birde dinlendiğini nasıl anlarım nasıl engellenir bilgisi olan varmı????????????

Ergenekon kapsamında savcı çay içmeye davet ederse dinleniyorsun demektir

i phone 3GS>>iphone 4S>>Galaxy Note2>>LG G2-----stilo 1.4 active 5D>>Lancer Sportback 1.6 Invite---- Swatch ----IT specialist>>Business Analyst>>System Analyst

9080 Mesaj
14 Eylül 2011; 11:32:21 

Ya birakin telefonlariniz biraz dinlensin

407 Mesaj
14 Eylül 2011; 13:55:36 

Benimkini dinleseler bidaha telefon dinlemeye tövbe ederler

9 Mesaj
17 Eylül 2011; 13:47:11 

arkadaşlar gözümle gördüm. telefonlar dinlenebilir. hemde bond çanta büyüklüğünde bir cihazla. bizzat şahit oldum. yok 128 bit şifreleme falan boş kandırmaca bunlar. bahsettiğim dinleme cep telefonu dinlemesidir arkadaşlar.

ddd

174 Mesaj
17 Eylül 2011; 19:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

iyi de herkesin ses tonu aynı değil ki, sistem nasıl ayırt edebiliyor?

Sesli imza teknolojisinde nasıl sese güvenerek güvenlik doğrulamsı yapılıyorsa, burda da sesi ayırt edebilmek çok kolay olsa gerek.

No pain! No gain!

174 Mesaj
17 Eylül 2011; 19:18:24