Şimdi Ara

Şofben ile ev ısıtması yapılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben öğrenciyim ve bu sene eski evimden ayrılıp yeni bir binaya taşındım evimizde eca 22 hs-11 yazan kombi tarzı birşey var. Ancak buna baktıgımda peteklerin ayarıyla alakalı bir düğme falan göremiyorum. 2 tuşu var biri on ve off diğeri de su sıcaklıgı ayarı. Benim anlamadığım nokta evde ki peteklerin ayarı buradan yapılmayacak mı? Ev sahibim şehir dışında telefonla ulaşamıyorum. Ve benimde içime dert oldu. Eğer bilen abilerim falan varsa, bilgilendirebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

• Taupe16 kullanıcısına yanıt
    Resimdeki sadece şofben, muhtemelen sizde merkezi ısıtma var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Resimdeki sadece şofben, muhtemelen sizde merkezi ısıtma var.

Peki bu durumda mesela ben şu an üşüdüm kaloriferleri açmak istiyorum. Yada bi kış gecesi biraz daha sıcak olsun diye ısıyı arttırmak istiyorum. Bu mümkün değil mi?
    Merkezi sitemde hava sıcaklığı belirli bir ısının altına düşmedikçe kaloriferler devreye alınmıyor maalesef. Yinede ev sahibinizle bir görüşün belki ayrıca göremediğiniz birde kombi vardır, mümkünse peteklerin borularını takip edin eğer kombi varsa bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merkezi sitemde hava sıcaklığı belirli bir ısının altına düşmedikçe kaloriferler devreye alınmıyor maalesef. Yinede ev sahibinizle bir görüşün belki ayrıca göremediğiniz birde kombi vardır, mümkünse peteklerin borularını takip edin eğer kombi varsa bulursunuz.

Borular zemine giriyor takip etme şansım yok ancak taşınırken bize merkezi sistem olduğunu ama herkesin yaktığı kadar ödediği söylendi bunu nasıl ölçecekler o halde? binada 1 kafe bir sürü ofis falan var. o kafenin yaktığı doğalgaz bizden kat kat fazla olacak. bu sistem nasıl olacak anlamış değilim. Sorularımla sıktıysam özür dilerim. Ancak forumda böyle bir konunun varlığı bilen insanlarında varolduğunu gösteriyor. Belki bilginiz vardır diye soruyorum

Peteklerin üzerinde resimdeki gibi alet varsa ısı payölçer, yoksa kalorimetre kullanılıyor harcanan kaloriyi hesaplamak için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.