Şimdi Ara

SanDisk dünyanın en yüksek kapasitesine sahip SDXC kartını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• SanDisk dünyanın en yüksek kapasitesine sahip SDXC kartını duyurdu

Veri depolama alanının önde gelen firmalarından olan SanDisk, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip olduğunu belirttiği yeni SDXC kart serisini resmiyete kavuşturdu.

UHS-I standardını taşıyan SanDisk Extreme PRO serisi SDXC kartlar, 128GB, 256GB ve 512GB depolama seçeneklerine sahip. 512GB kapasiteli olan ise şimdiye kadar ki en yüksek kapasiteli SDXC kartı olarak dikkat çekiyor. 

SanDisk'in 2003 yılındaki 512MB kapasiteli kartı dikkate alındığında kapasite talebinin 1000 kart arttığı görülüyor. 512GB kapasiteli kart 4K çözünürlükler için geliştirilen UHS-3 kayıt hızını destekliyor ve 90MB/s yazma, 95MB/s okuma hızlarına ulaşabiliyor. Serideki diğer kartlar ise hız ve UHS konusunda biraz daha geride kalıyor. 

Sınırlı ömür boyu garanti ile gelen seri suya, toza, şoka, ısı değişimlerine ve x-ray ışınlarına karşı da dayanıklılık sunuyor. Firmanın RescuePRO Deluxe veri kurtarma yazılımı ile kazara silinen görüntülerinizi geri getirmeniz mümkün. 512GB kapasiteli kart 800$ fiyat etiketine sahip. Diğer iki kartın fiyatı ise açıklanmadı.  

Kaynak:http://www.sandisk.com/about-sandisk/press-room/press-releases/2014/sandisk-premieres-worlds-highest-capacity-sd-card-for-high-performance-video-and-photo-capture/

• adamlar 2gr kartı 800$a satıyor. Biz 2ton bor'u 800$a satıyoruz.

diyeceğim bu kadar bi düşünün

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

adamlar 2gr kartı 800$a satıyor. Biz 2ton bor'u 800$a satıyoruz.

diyeceğim bu kadar bi düşünün

bor hammadedir. adamlar o kartı yapabilmek için nasıl bir eğitim seviyesinde nasıl bir arge yapıyor düşünülmesi gereken konu o.
    eğitim var arge olmadan 2 ton boru iyi bile fiyata veriyoruz bence.
  • Telefonumdaki hafıza kartı sandisk.

Buna istinaden güvendim sandisk cruzer blade aldım 8gb.usb bellek.

Fakat bilgisayar 3 defa gördü bir daha görmedi.

Biostan donanımı güvenle kaldırdan görüyor bilgisayarımdam görmüyor.

Kısaca sandisk usb bellek almam bir daha.
  • Sandisk hafıza kartlarında aldı başını gitti. Sandisk'in fiyatları da makul oluyor. Özellikle USB Bellekleri F/P açısından çok iyi.

Bildiğim kadarı ile henüz Sandisk'den başka 128 GB MicroSD kart çıkaran firma yok ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 12 Eylül 2014; 18:55:02 >
  • İşte düşünün ne kadar geri bi ülkeyiz araba üreteceğiz diye yırtınacağımıza bunun gibi cihaz üretsek bize katkısı daha fazla. Ama kafa yok bizim siyasilerde Araba diye yırtınıyorlar.

• Okisht kullanıcısına yanıt
    demek istediğimi yanlış anlamışsın
  • Fotoğrafçılar için düşünülmüş bir ürün. Tahminen 20000'den fazla RAW fotoğraf alır. Ayrıca bir kaç yıl içinde daha alınabilir fiyatlara düşecektir.

• Fotoğrafçılar için iyi ürün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKFoRCeS

Telefonumdaki hafıza kartı sandisk.

Buna istinaden güvendim sandisk cruzer blade aldım 8gb.usb bellek.

Fakat bilgisayar 3 defa gördü bir daha görmedi.

Biostan donanımı güvenle kaldırdan görüyor bilgisayarımdam görmüyor.

Kısaca sandisk usb bellek almam bir daha.

10 yıl önce n-gage için aldığım 512mb hafıza kartı hala çalışıyor. bunun yanında sayısını hatırlamadığım flash disklerim(çoğu çamaşır makinesinde birkaç kez yıkandı) hala tıkır tıkır çalışıyor. şimdi sorun sende mi, firmada mı?
  • Blade cruzer a 9 TL 90 kuruş saydım fakat dandik.

Fiyat iyide performansta tırt.

Bir tanıdıktan ödünç Toshiba bellek aldım Nazar Değmesin Taş gibi.

Masaüstünde 7 usb girişi Netbook'ta 3 giriş var.

Hiçbirinde görmedi dandik sandisk.

Mikro sd kartı iyi usb belleği tırt.
  • Bende bloklusun.

Mesajınıda okudum boşuna bloklamamışım.

99 dan beridir bilgisayarla alakam var.

Hiçbirşey bilmesem neyse.

Forumu bir araştır sandisk blade cruzer serisini sonra yazarsan.

Not:Hala bloklu olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKFoRCeS

Bende bloklusun.

Mesajınıda okudum boşuna bloklamamışım.

99 dan beridir bilgisayarla alakam var.

Hiçbirşey bilmesem neyse.

Forumu bir araştır sandisk blade cruzer serisini sonra yazarsan.

Not:Hala bloklu olacaksın.

pek bişey biliyormuşsun gibi gözükmedi ama, neyse.
    not: bunu okuyacaksın.
  • sandisk usblerden uzak durun. iki tane bozuldu. biri sıfırdı, çöpe gitti

• adamlar kendilerini aşıyorlar hard disk firmalarıda hava atıyor 6+8 tb hard disk sunucular için çıkardık diye bir kaç seneye kalmaz hard disk firmaaları batar hiç geliştirmiyorlar kendilerini yada yavaş geliştiriyorlar.

• DELL 5423-S31P61W Ultrabook 'um SSD 128GB
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

demek istediğimi yanlış anlamışsın

yok yok, dogru anlasilmis oldugunu yazmadan edemedim !!
  • Nereden nereye geldi teknoloji şaşırmamak elde değil. Benim daha hard diskim 500 GB arkadaş. Bi on yıl sonra da belki bunlar eski gelir artık. 512 TB görür müyüz acaba diye düşünüyor insan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elime 2 gb lik bir hdd gecmisti ona da xp kurmustum da toplama bilgisayarimi ancak ayaga kaldirmistim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 senede 512mbden 512gb ye, 1024 kati. yani her sene kapasiteyi 2ye katlamislar demektir. 2 uzeri 10 tam olarak 1024. 18ayda ikiye katlayan ortalama yari iletken gelisiminden bile daha hizli.

donanimhaberde gectiysede gormedim. muhtemelen gecmedi. aslinda nand bellek konusunda samsung resmen cigir aciyor. bellekleri 3d dizilimle yerlestirerek performans, kapasite ve maliyette buyuk sicramalar yapiyorlar. hic bahsinin gecmemesi cok ilginc. varsa yoksa markette goze bile carpmayacak, kiytirik ios android oyun ve app haberleri. teknoloji haberciligi bu olmamali.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.