Şimdi Ara

Analiz : Yeni nesil Galaxy Note akıllı telefonlarında beklenti 12 milyon toplam satış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Yeni nesil Galaxy Note akıllı telefonlarında beklenti 12 milyon toplam satış

Samsung'un yalpalamaya başlayan akıllı telefon pazarındaki konumunu düze çıkarmak için yeni nesil Galaxy Note akıllı telefonlarına çok güvendiği ve yatırım yaptığı dile getiriliyordu. Lansman sonrasında analiz beklentileri açıklanmaya başladı.

Güney Koreli analiz uzmanlarına göre yıl bitmeden Galaxy Note 4 modelinin ulaşacağı sayı 11 milyon olurken, Galaxy Note Edge modelinin ualaşacağı rakam ise 1 milyon olacak. 

Uzmanlar Galaxy Note 4 modelinin selefini geçebileceğini sanmıyor. Zira Note 3 modeli de geçen yıl sonunda 11 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı. Note serisi akıllı telefonlarının potansiyelinin belli olduğu Galaxy S serisi gibi rekor kıracak rakamlara ulaşmasının mümkün olmadığı belirtiliyor. 

Galaxy Note Edge ise gerek üretim zorluğu gerekse böyle bir benzersiz cihazın tüketici tarafında ilgi uyandırmasının şimdilik zor olması nedeniyle bu yılı bir milyon civarında satış rakamıyla tamamlayacak. 

Galaxy Note 4 modelinde bilindiği gibi 5.7 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, Snapdragon 805 yongaseti / 64-bitlik Exynos 5433 yongaseti, 3GB RAM, 3220mAh gücünde batarya şeklinde özellikler mevcuttu. Galaxy Note Edge ise aynı özelliklerde sadece ekran boyutu 5.6 inç ve batarya 3000mAh gücünde. Her iki model de gelecek ay satışa sunulacak. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Korean-analyst-predicts-Samsung-will-ship-11-million-Galaxy-Note-4s-and-1-million-Note-Edge-units-this-year_id60631

• 100 milyon S4 yapamadılar çıtayı iyi düşürmüşler

• iphone 6 plus note satışlarına balta vuracak kanımca.
  • Rekabet kızıştı artık eskisi gibi yüksek satışlar beklemesin samsung
  • önümüzdeki ay çıkacak dedikleri 31 Ekim mi oluyor acaba

• Ben note 4'e rakip göremiyorum bende 10 milyonun üzerinde satıcaktır yine

• !

• Su an kusadasinda 500 kisilik oteldeyim bunun 50 kisisi turk ise 450 si yabanci uyruklu..
    Yemin ediyorum yemekte ve havuzda kimi gorsem elinde Samsung var..Ya Note serisi Ya S serisi..

İphone bitmişşş..bitmişş..İphone bitmişşş..
    Analiz : Yeni nesil Galaxy Note akıllı telefonlarında beklenti 12 milyon toplam satış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parallel Killer

önümüzdeki ay çıkacak dedikleri 31 Ekim mi oluyor acaba

10 ekim diyırdu phone arenada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En kötü ihtimali düşünmek zorundalar.

Google play edition yüklü note serisi olsa daha iddialı olur.

Saf android çok hoş duruyor.
  • Note serisinin satış rakamının düşeceğini sanmıyorum ben. S serisi gibi değil.

• Bu da kendi kendine çatlayıp soyulmasında
  • Note 4 donanımıyla kendine has özellikleriyle çok iyi bir telefon.Ben tasarıma ve malzeme kalitesine önem verdiğim için Samsung'ların tüm telefonlarını beğenmiyorum eski telefonum olan S2 taş gibi telefondu 3 senedir çalışıyor hala çalışmakta.Şimdi Z2 kullanıyorum ve G3 , M8 ,S5 gibi telefonlarıda elde tutuş hissi olarak deneyimleme şansı buldum.Samsung eğer LG gibi kapak metal değil ama verdiği his M8 ile benzer sanki metal tutuyormuşsunuz gibi bir his veriyor size.Bence muazzam olmuş.Note 4'te öyle bir malzeme kalitesi kullanılsa bence çok iyi olabilirdi.Kalemine rağmen suya toza dayanıklılıkta başarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Su an kusadasinda 500 kisilik oteldeyim bunun 50 kisisi turk ise 450 si yabanci uyruklu..
    Yemin ediyorum yemekte ve havuzda kimi gorsem elinde Samsung var..Ya Note serisi Ya S serisi..

İphone bitmişşş..bitmişş..İphone bitmişşş..

Yemekte yada havuzda şarj aleti takamadıkları içindir o

• Aynı tezeğin kalemlisi.
    Google her yeni sürümde sisteme kendini iyice enjekte edip yüksek donanımla aynı işi yaptırıyor. Android, windows'tan bile yavaş çalışan bir işletim sistemi.

• Mesut Bey'in sert elestirilerine ragmen iPhone'un hedefi yil sonuna kadar 75 milyon adet satmak. Bence de cok abarti ama 50 milyonun da altina dusmez. Ayni surede Galaxy S5 ve note ailesi toplamda ne kadar satar acaba?

• bu telefon hosuma gidiyor

• Edge'de niye beklentiyi az tutmuşlar? Note4 gibi tipsiz durmuyor hemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Mesut Bey'in sert elestirilerine ragmen iPhone'un hedefi yil sonuna kadar 75 milyon adet satmak. Bence de cok abarti ama 50 milyonun da altina dusmez. Ayni surede Galaxy S5 ve note ailesi toplamda ne kadar satar acaba?

Ios platformunda insanların alternatifi yok. Mecburen Iphone kullanmak zorundalar. Ama Android platformunda onlarca alternatif var. Samsung buna rağmen her amiral gemi modelinde 10 milyonu kolayca aşmayı başarmıştır. Yıl sonunda 10 milyon note 4, 25-30 milyon da S5 satmış olur. İkisinin satış rakamlarını kıyaslamamak gerekir. Ayrıca Apple her seferinde şu kadar "Iphone" satıldı der. Toplam iphone miktarını söyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdiva -- 12 Eylül 2014; 22:02:56 >
  • 10 milyon zor artık ya lg g3 s805 ile piyasada olsaydı o fiyata satamazları ayrıca ama şu gerçek note seri bir ilk ve büyük başarıdır ama 10 milyon artık zor çünkü altenatif çok rakiplerinin baya iyi özellileri var ve piyasa doymaya başladı samsung note 3 üstüne çok birşey koymadığı aşikar güzel ürün ama note3 olan note 4 alması için neden yok note 2 zamanın da karşısıda rakip durmazdı ama fazlasıyla var şuan

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.