Şimdi Ara

Laptop ile Avr arasında dlna bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar benim pioneer vsx-1122-k avr var laptop ile bu avr arasında kablosuz olarak bluetooth dışında dlna ile ses aktarımı yapabilirmiyim ?

• aziz053 A kullanıcısına yanıt
    Dlna olayinin nasil olduğunu bende merak ediyorum...fazla aciklamasi bulunmuyor malesef... Bilen arkadaşlar yardim ederse anlamis oluruz bizde...

@aziz053

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş özelden de sormuştu. Ona yazdığım cevabı buraya yapıştırayım. Belki faydası olur.

Avr ve laptop aynı ağa bağlıysa olabilir. Laptop!da ağ paylaşım ayarlarından media akışını aç diye bir seçenek var, onu açınca Avr'yi ağ aygıtı olarak görebiliyorsunuz.

Onu gördükten sonra herhangi bir parçanın üstüne gelip sağ tıklayınca, şurada yürüt diye bir seçenek çıkıyor. Oradan Avr'yi seçip dinleyebilirsiniz.

Yalnız Windows otomatik olarak media player ile çalıyor. Hâli ile flac dosyaları çalamıyorsunuz. Belki başka programlarla çalınıyordur ama onu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Arkadaş özelden de sormuştu. Ona yazdığım cevabı buraya yapıştırayım. Belki faydası olur.

Avr ve laptop aynı ağa bağlıysa olabilir. Laptop!da ağ paylaşım ayarlarından media akışını aç diye bir seçenek var, onu açınca Avr'yi ağ aygıtı olarak görebiliyorsunuz.

Onu gördükten sonra herhangi bir parçanın üstüne gelip sağ tıklayınca, şurada yürüt diye bir seçenek çıkıyor. Oradan Avr'yi seçip dinleyebilirsiniz.

Yalnız Windows otomatik olarak media player ile çalıyor. Hâli ile flac dosyaları çalamıyorsunuz. Belki başka programlarla çalınıyordur ama onu bilmiyorum.

Çok Teşekkür ederim denedim şimdi gayet güzel çalışıyor media player üzerinden mp3 leri avr den çalabiliyorum...
  • meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Sorununuzun çözülmesine sevindim. İyi dinletiler

• bende hallettim dlna üzerinden tşkler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

ben de projeksiyon cihazı aldım promacto pro x10
    dün fazla deneme şansım olmadı ama benim ihtiyacım;

normaldehttp://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-bh7540tw-kablosuz-3d-smart-blu-ray-ev-sinema-sistemleri-fiyati,116109.html#ProductTechnicalProperties
    bu ses sistemi salonda ve LG plazmaya bağlı, laptop da plazmaya bağlı
    ben laptopu medya oynatıcı olarak kullanıp laptoptan açtığım filmleri televizyondan seyrediyorum, dolayısıyla sesi de ev sinema sisteminden alıyorum.
    projeksiyonu başka bir odaya kurdum, acaba aynı ağ üzerinden ses sisteminden sesi alabilir miyim?

maksat sinema sisteminden ses alabilirsem, projeksiyon cihazında film seyrederken arka hoparlörler wireless ve o 2 kolon diğer odada işimi görür.

evdeki internet bağlantım fiber bu arada..
  • paylaşılanlar için teşekkürler :)
  • mezzmo adlı program dlna üzerinden flac çalabiliyor.

mezzoyu kurdum müzik dosyalarının yerini gösterdim denondan(avr‑x2000) network tuşuna basıp media server seçilince mezzmo adında gösterdiğim klasörler bulunuyor.Resim dosyalarını gösteriyor itunes klasörlerine bakabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.