Şimdi Ara

Internet Explorer 12 yeni bir arayüz sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Internet Explorer 12 yeni bir arayüz sunabilir

Microsoft'un gelecek yıl bahar aylarında yayınlamasını beklediğimiz Windows 9 ile işletim sistemleri tarafında büyük bir deişim beklenirken, bu değişimin kilit parçalarından birisi de elbette Internet Explorer 12 olacak. 

Kaynaklardan gelen bilgilere göre IE12'nin yeni tasarımı Chrome ve Firefox esintileri taşıyan sade bir yapıda olacak ve sekmeler dikdörtgen tasarımına geçiş yapacak. Sekmelerin başlangıcı sol en uç taraf olurken, adres çubuğu da onun altında yer alacak. Ayrıca bu kısımda ileri, geri ve yenileme butonları da yer alacak. 

Microsoft yeni IE sürümünde önemli değişiklikler ima ettiği için bilgilerin doğruluğunun yüksek olduğu belirtiliyor. Ancak henüz erken aşamalarda olduğu için Chrome tarzından biraz daha farklılaşabileceği belirtiliyor. 

Tarayıcının diğer bir özelliği ise eklenti desteği olacak. Chrome ve Firefox tarayıcılarına büyük bir kullanıcı ilgisi çekmeyi başaran eklenti desteğinin IE12 için de önemli bir koz olacağı ifade ediliyor. Ancak yakın zamanda kullanıma sunulacak Windows 9 önizleme sürümünde IE12 olmayacağı dile getiriliyor.  

Kaynak:http://www.neowin.net/news/internet-explorer-12-ui-overhaul-is-a-blend-of-chrome-and-firefox-adds-extension-support

• windows 9 harika olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yillardir geri bildirimde bulunduk o sekmelerin en uste gitmesi adres cubugunun alta alinmasi adam akilli bir eklenti destegi vs. Dinlemediler hic. Bu sekilde iyi oldugunu düşünüyoruz diye cevap verdi ie geliştirme ekibi. Simdi mi akillari baslarina gelmis.

• Win9 güzel geliyor gibi, Microsoft'un senelerdir adetidir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Versioons_TR -- 12 Eylül 2014; 0:29:33 >
  • Artık bu sürümle de başarılı olamazlarsa inatlarından vazgeçip Trident'i bıraksınlar. Blink gibi WebKit kaynaklı başka bir tarayıcı motoru geliştirmeye başlamalılar.

Chrome artık resmen sürücülerden sonra kurulan ilk program halini aldı. Bir firmanın bunu kendine yedirememesi lazım yani.

• Firefox varken neden IE tercih edeyim ki? Chrome'un anlamsız işlemciye yüklenişinden ve veri aşırmasından bahsetmiyorum bile.
    Adamlar bildiğin önem vermiyor. Bu açık ve net.
    Media Player'ı bile aynı şekilde. Müzik ve video diye uygulama yazmışlar 8'e ama kullanmıyorum. MPC-HC x64 işimi fazlasıyla görüyor.
    Her türlü bizden veri aşırdığı için korsana izin veriyor (o crack lere de güvenmiyorum).
    90 lı yılların sonundaydı sanırım, office yazılımının dosyaların kopyasını sunuculara attığı tespit edilmişti.
    Bugün de aynı işi yapıyor ama artık bir sistem servisi ve bir isimle kılıflandırılmış konumda.
    Üreticilerin de işbirliğiyle güzelce herkesi depoluyorlar. İşin özeti bu. Başka söze gerek yok.

Dipnot : Amacım Linux propagandası yapmak değil.
  • TeamAnimus kullanıcısına yanıt
    Aslında isteseler chrome engeleyebilirler veya yavaş çalışmasını sağlayabilirler sonuçta işletim sistemini windows dizayn ediyor
  • Gelecek yılın bahar ayları derken?İlkbahar mı?

• En özellikli, en hızlı, en az sistem kaynağı tüketen tarayıcı da olsa önyargıları kıramaz bu saatten sonra. IE bir kere dalga konusu oldu internet aleminde artık.

Internet Explorer 12 yeni bir arayüz sunabilir
  • İnternet Explorer adam akıllı bir tarayıcı olmayacak.

• Tarayıcıyı hafifletseler ve kullanım kolaylığı için iyi bir tasarım yapsalar zaten taban olarak gayet iyi IE
  • Microsoft her alanda eski günlerini arıyor.Satışlar git gide düşüyor .
  • İyi bir tarayıcı fakat çok iyi değil.

Bazen internet yavaşladığında takıldığında ie daha hızlı olabiliyor.

1999-2000 senelerinde ne kullanırdım.

Eski zamanlarım aklıma geldi şimdi arada bir ie kullanıyorum.
  • Opera next tek geçerim.
  • Gelsin Kurtarsın Chromdan 1.5 GB Ram Tüketti Geçen 2 Sekme Açıkken Öldü Öldü Dirildi Bilgisayar.

• İE adı çıkmış artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sade arayuz derken daha ne kadar sade olacak

• Her windows çıkışında aynı terane , IE şöyle olacakmış böyle olacakmış bi şey olacağı yok . Bunlara inanan kaldı mı ki haberleri yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaNr

Gelsin Kurtarsın Chromdan 1.5 GB Ram Tüketti Geçen 2 Sekme Açıkken Öldü Öldü Dirildi Bilgisayar.

30-40 sekme açıyorum chrome'da banamısın demiyor..

arka planda çalışan kaspersky tarzı programları saymıyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaNr

Gelsin Kurtarsın Chromdan 1.5 GB Ram Tüketti Geçen 2 Sekme Açıkken Öldü Öldü Dirildi Bilgisayar.

Yalanın daniskası ben intel core 2 duo işlemcili 4 gb ramli notebookumla aşşagı yukarı 15 sekmeye yakın sekme açıkken 1 gb ram kullanmıyodu üstelik sekmeler arası geçişte bile en ufak takılma yoktu karalamak için çabalıyosun bari dogru düzgün birşeyler söyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.