Şimdi Ara

l Çözüldü l TTNET'te 24 megabit fiberde upload hızı 1 megabit!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
6.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düzeltme: Sorun çözüldü, upload tekrar 2 megabit! Konuya bilip-bilmeden yorum yapanlar olduğu için cevap yazmadım.Problem hattın zayıf olması vs. değil. VDSL aralıklı modu yazıyor. (eskiden hızlı yazıyordu) değişen bu.

Gidip müdürlükten sorunu çözdüm, gitmişken tivibu aldım. TTNET Roketi aktif etiğimde upload 3 megabit oluyor.

Ekran Kayıtları:

--------------------------

Haziran'da biten tarifemi (3'lü avantaj) yeniletmek için Edirne Telekom müdürlüğü'ne gittim, iptal masası için sıra aldım.Ve (24 Ay Net Avantaj Kampanyası_İkna (24 Ay taahhüt) TTNET Alo_12Ay_SabitUcret_5TL_Kampanyası_ikna) kampanyasına geçtim.Sözleşmeyi okumadım haliyle.

18 haziran'dan sonra upload hızım 2 megabitten, 1 megabite düştü.Download aynı 24 megabit.Yaklaşık 1,5 yıldan beri Huawei HG655d modem ile sorun yaşamadım.Taşınmadım.İç tesisatta sorun yok.

Şu ana kadar ne yaptıysam TTNET müş.hizmetleri 24 megabit fiber/hiper abonelerine 1 megabit upload verildiğini söyledi.Yaşadığım ilçemde ki ttnetnet gelen eleman hattınızda sorun yok deyip modeme bir cihaz bağladı ve 2 megabit upload yazıyordu.Fakat modeme reset atınca tekrar upload düşüyor.2-3 kez geldi servis.

Durum bu, eski abonelerden sözleşme yenilemeyenler şanslı.Ben fiberde upload hızının 1 megabite düşeceğini bilseydim sözleşme yenilemezdim.Ücret aynı, upload yarı yarıya.Bunu süperonline'da fiberde yapmış geri çekmiş uygulamayı. Ama donanımhaberde fiber kullananlarda upload 2 çoğu kişide.

Çözüm yolu önerecek fiberci forumdaşlarımın tavsiyelerini yazabilir? İptal etsem ne kadar ceza gelir o da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihavend_Mucize -- 14 Eylül 2014; 21:09:01 >

• hat değerlerini bir paylaşır mısın
  • Geçen hafta hipernet 24 mbps bağlattım 2 mbps upload verdiler.

Sizin hat modu ADSL2+ değildir inşallah, ADSL'de1 mbps upload desteği var ancak.
  • invisible kullanıcısına yanıt
  • Nihavend_Mucize kullanıcısına yanıt
    hat kötü o yüzden 1 mb almış modem hızı
    Arkadaşın dediği gibi hat sağlıklı değil.
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun o kadar ağladın zırladın mücadele ettin hipere kavuştun.:))) Güle güle kullan adsl de 6 mb alıyordum(ttnet ekibi bozmuştu hattımı) Herneyse. Hipernetle 9. ayım mükemmel ötesi memnunum. Hangi modemi aldın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 11 Eylül 2014; 16:25:45 >
    Sağol hocam. Ben ağlayıp zırladığımı hatırlamıyorum biriyle karıştırıyor olmayasınız.
    Altyapı olduğu halde geçişimi yapmıyorlardı, yalın internet hattımı iptal edip sabit hat üzerinden aldım.
    Modem almadım tahhütsüz abonelik ile kullanıyorum. Elimde zaten 2 adet vdsl2 modem var. Airties 5650 Zyxel wmg3312 b10a.

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 12 hours: 31 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.056 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.033 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 30.2 dB 36.8 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 5.9 dBm 13.8 dBm
    Receive Power: -214748364.4294967288 dBm -1.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 14.9 dB
    Attainable Net Data Rate: 39.617 Mbps 90.840 Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 11 Eylül 2014; 22:53:36 >

Bir arkadaşından ödünç Zyxel 3312 modem alıp deneme şansın varmı? 24mbit alabildiğine göre 2Mbit için hat değerinin kötü olduğunu düşünmüyorum..

Bazen VDSL2 sinyal verselerde ADSL port a bağlarlarsa upload max 1 mbit oluyor. Hat değeri 2-3 Mbit göstersede durum bu..

Eğer Zyxel ile bağlandığınızda xDLS sekmesinde hat değerleri yazar. Burada Bağlantı türü ATM yazıyorsa ADSL porta bağlısınız buda max 1mbit upload demektir.. Yok eğer PTM yazıyorsa VDSL porta bağlısınız ve hattınız gerçekten upload olarak 1mbit destekliyordur.

Ben ATM üzerinden VDSL sinyali aldığınızı düşünüyorum.
    Pek sağlıklı olmasada birde Airties 5650 (eski seri) VDSL modemle bağlanmayı deneyin Muhtemelen VDSL olarak bağlanmayacaktır. (Siz en iyisi ödünç Zyxel modem bulmaya çalışın)

Sonucu merak ediyorum.. Umarım dönüş yaparsınız.
    Onu diyorum iyi sabrettin maşallah hayırlı olsun annex m ile bu oranlar oldukça iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Sağol hocam. Ben ağlayıp zırladığımı hatırlamıyorum biriyle karıştırıyor olmayasınız.
    Altyapı olduğu halde geçişimi yapmıyorlardı, yalın internet hattımı iptal edip sabit hat üzerinden aldım.
    Modem almadım tahhütsüz abonelik ile kullanıyorum. Elimde zaten 2 adet vdsl2 modem var. Airties 5650 Zyxel wmg3312 b10a.

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 12 hours: 31 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.056 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.033 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 30.2 dB 36.8 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 5.9 dBm 13.8 dBm
    Receive Power: -214748364.4294967288 dBm -1.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 14.9 dB
    Attainable Net Data Rate: 39.617 Mbps 90.840 Mbps

Elinde Airties 5650 ve Zyxel 3312 olduğunu belirttin. Ve bu değer düzenine göre Zyxell kullanıyorsun.. sebebi ise ..................... dir.

Boşluğa ne yazmak gerekir :P

Bu arada güle güle kullan. bi arada bizede gelir artık hangi ara ise...

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Zyxel kullanmak için herhangi bir nedenim yok, her ikisinide kullanıyorum zaten.
    Hayırlı olsun hocam, fakat Snr değerleniz niye çok kötü olmuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hayırlı olsun hocam, fakat Snr değerleniz niye çok kötü olmuş?
    Bu hat yine gider kardeşim ben diyim sana.

Sen tamam haklı olabilirsin ama hattın sağlıklı değil. Keşke hatta bir baktırsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 16 Eylül 2014; 23:46:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Bu hat yine gider kardeşim ben diyim sana.

Sen tamam haklı olabilirsin ama hattın sağlıklı değil. Keşke hatta bir baktırsan

Alıntıları Göster
    bende aynı sorunu yaşıyorum upload hızım kopma gününde bu yana çok düşük telekom başından savıyor 50mbps ye kadar ne kadar gelırse dıyor upload dıyınce seslerı çıkmıyor.
    bozulmadan oncesınde upload ım güzeldı
     l Çözüldü l TTNET'te 24 megabit fiberde upload hızı 1 megabit! l Çözüldü l TTNET'te 24 megabit fiberde upload hızı 1 megabit!

• _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Gerçekten batmış hat.

Benim değerlerim böyle düşün.

SNR Marjini (1 dB): 25.4 32.6
    Zayıflama (1 dB): 0.0 0.0
    Çıkış Gücü (1 dBm): 13.4 1.0
    Zayıflama Hızı (Kbps): 67 43
    Hız (Kbps): 24576 2046

Upload snr downloadtan daha fazla:)
    Benimki biraz daha iyi diyebiliriz ozaman hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 17 Eylül 2014; 22:52:19 >
    Aynen benim hat kotu zaten 6 mb alıyordum bunada sükur😊
    Doğrudur hocam, bende altyapı yenilenmeden önce en sağlıklı 6 mbps alabiliyordum.

Sonra 2012 yılı içinde Tip-7 genişbant kabin koyuldu, yer altı eski bakır hatlar çıkarılıp bina ankastresine kadar yenileri ile değiştirildi.
    Genişbant kabine yaklaşık 400-450 metre gibi bir mesafe olmasına rağmen 16 mbps Adsl kullanırken

Down SNR 24-25
    Up SNR 22-23, ulaşabilir hız 28 mbps civarındaydı.
    Geri dönüş için teşekkürler. Yeni bişi öğrenmiş oldum. Aralıklı bağlantı olursa upload hızında sıkıntı oluyormuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.