Şimdi Ara

S. Arabistan & B.A.E. Iphone 6 Garanti - Tekno Market?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
10.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşım Suudi Arabistan'da diğeri ise BAE'de i6 aldıracağım. Apple Store Locate'ten bakınca iki yerde de bizim TR'deki gibi Apple Store mağazası yok. Bu iki ülkede de Premium Seller mağazalarında mı satılıyor? Ayrıca ABD'den gelen ürünlerde garanti bulunmuyor fakat bu iki ülkeden getirsek garantiden yararlanabiliyor muyuz?

Edit:
    (08.01.15)
    Alacağınız cihazlar aşağıdaki gibi olursa 1 yıl garanti Türkiye Apple Store'da geçerli.

Iphone 6: A 1586, A 1589
    Iphone 6 Plus: A 1524, A 1593

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break. -- 8 Ocak 2015; 17:43:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dubaide istyle diye premium seller var dubai mall'ın içinde, arkadaşın oraya gidip girişteki bilgisayara istyle yazarsa haritada yerini gösteriyor Türkiye'deki mağazalar gibi düşünme 1.2 milyon metrekare bir alışveriş merkezi :D

istyle uae iphonu satıyor yani türkiyede'de garanti kapsamında olan, dubai online apple store fiyatlarıyla aynı fiyata satılıyor, ancak al fahidi street'e giderse deria arkasında orda bir dünya telefoncu var Türkiye'deki gibi küçük telefoncular orda normal fiyattan 250 dirhem felan daha ucuza alabilirsin ancak hepsi amerika iphonu satar dubai içinde bile garanti vermez çoğu bozulursa yenisi çıkana kadar kullan mantığı var zaten :D

Şuda var; uae iphonelarının hiçbirinde facetime yok ve hiçbir şekilde yükleyemiyorsun, hiçbir zamanda yüklenmeyecek.
  • Garantisi 1 yıl olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

Dubaide istyle diye premium seller var dubai mall'ın içinde, arkadaşın oraya gidip girişteki bilgisayara istyle yazarsa haritada yerini gösteriyor Türkiye'deki mağazalar gibi düşünme 1.2 milyon metrekare bir alışveriş merkezi :D

istyle uae iphonu satıyor yani türkiyede'de garanti kapsamında olan, dubai online apple store fiyatlarıyla aynı fiyata satılıyor, ancak al fahidi street'e giderse deria arkasında orda bir dünya telefoncu var Türkiye'deki gibi küçük telefoncular orda normal fiyattan 250 dirhem felan daha ucuza alabilirsin ancak hepsi amerika iphonu satar dubai içinde bile garanti vermez çoğu bozulursa yenisi çıkana kadar kullan mantığı var zaten :D

Şuda var; uae iphonelarının hiçbirinde facetime yok ve hiçbir şekilde yükleyemiyorsun, hiçbir zamanda yüklenmeyecek.

Hocam teşekkür ederim yanıtın için. Facetime olmaması çok kötü olmuş gerçekten. Direk Apple Store internet adresinden alıp göndersek süper olur. Arkadaşta gidip uğraşmaz. Türkiye'de 1yılda garanti olsa iyidir. En azından hatalı üretim olursa değiştirilir. 😊

Fiyatları gerçekten Türkiye'ye göre çok uygun. JB ile facetime halledersek herhangi bir sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

quote:

Dubaide istyle diye premium seller var dubai mall'ın içinde, arkadaşın oraya gidip girişteki bilgisayara istyle yazarsa haritada yerini gösteriyor Türkiye'deki mağazalar gibi düşünme 1.2 milyon metrekare bir alışveriş merkezi :D

Hocam teşekkür ederim yanıtın için. Facetime olmaması çok kötü olmuş gerçekten. Direk Apple Store internet adresinden alıp göndersek süper olur. Arkadaşta gidip uğraşmaz. Türkiye'de 1yılda garanti olsa iyidir. En azından hatalı üretim olursa değiştirilir. 😊

Fiyatları gerçekten Türkiye'ye göre çok uygun. JB ile facetime halledersek herhangi bir sıkıntı olmaz.

ABD cihazı olursa zorlu centerda bile yapılmaz haberiniz olsun. Ki zaten jb yapınca da telefonunuz destek görmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

quote:

quote:

ABD cihazı olursa zorlu centerda bile yapılmaz haberiniz olsun. Ki zaten jb yapınca da telefonunuz destek görmez.

Zorlu baksa restore atar veririz sıkıntı yok onda. i5s ABD'de 4g teknolojisi muhabbetinden TR Zorlu Apple Store i5s çıkışından sonra olduğu için destek almıyordu. Şuan destek verme ihtimali olabilir sormak lazım.

Şu şartlarda; ABD i6 garanti, BAE ve S.Arabistan facetime konusunda sıkıntılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break. -- 12 Eylül 2014; 10:38:32 >

• Swap telefon canımı sıkmaz dersen bae telefonu alıp zorluda bir sorundan swap'a sokarsan facetimelı telefonun olur zaten illaki bir sorun çıkar ilk seri iphonelarda herzamanki gibi :D bu arada artık jb ile bile facetime çalışmıyor bae telefonlarında bilgin olsun. yada belkide dubai hattı ile denediğimizden mi olmuyor acaba bilmiyorum Türkiye hattı ile veya Türkiye interneti ile denersen çalışadabilir ama emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyturk58 -- 12 Eylül 2014; 15:03:32 >
  • 4 yildir I4 var. 5 kere falan kullandim facetime ozelligini. Skype var ordan konusurum artik. 1500 TL'ye telefon aliyoruz o kadar da olsun.

I4'ten I6ýa gecis guzel olacak :)

Hersey tamam simdi ben Note III ya da General Mobile en iyi telefonunun kamerasini I6 ile karsilastiracak olsam hangi siteye bakmam gerekcek? Lens, diyafram ozellikleri MP yuksekliginden daha onemliymis. Teorik ve Pratik olarak diger telefonlarla kamera karsilastirmasi hakkinda inceleme var midir?
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Ben bu forumda bilmeden cevap veren insanları yanlış yönledirenlerden usandım.

Nasıl 1 yıl garanti olur? Bu bir yıl garanti nerede geçerli olur?

Ben bu sene Arabistandan 5s aldım. O zaman türkiyede apple store açılmamıştı. Doğrusu arıza yapıp garantiye ihtiyacım olacağını düşünmedim. Kullanmadığım bir ipad mini vardı. Oradaki bir esnafla takas ettim.

Cihaz amerika için üretilenlerden çıktı. Türkiyeye geldim 3. haftasında bozuldu. Ne yaptım ettimse malum Türkiyedeki apple store bakmıyor cihaza. Şuan cihazım pazartesi Amerikaya gidecek biriyle bir aksilik olmazsa değişip gelecek.

Sonuçta cihaz Amerika için üretilenlerden olursa sittin sene Türkiyede bakmazlar.

Avrupa cihazı bulursanda belki bakarlar belki bakmazlar. Bunu şuan bilemeyiz hangi ülke için hangi ürün kodunu koyacaklar türkiyede hangi cihazlara destek verilecek belli değil.

• arabistandan dubaiden cihaz alırken kutunun altına bak ülke kodu yazar mesela tu/a türkiye gibi . ll/a almıycaksın amerika cihazı . dubaide genelde b/a ingiltere cihazları satılıyor .
  • ayrıca jb ye gelirsek cihazı jb li olarak götürürseniz tabiki garanti dışı olur ancak bi restore ile götürürsen sıkıntı olmaz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: californication_

Ben bu forumda bilmeden cevap veren insanları yanlış yönledirenlerden usandım.

Nasıl 1 yıl garanti olur? Bu bir yıl garanti nerede geçerli olur?

Ben bu sene Arabistandan 5s aldım. O zaman türkiyede apple store açılmamıştı. Doğrusu arıza yapıp garantiye ihtiyacım olacağını düşünmedim. Kullanmadığım bir ipad mini vardı. Oradaki bir esnafla takas ettim.

Cihaz amerika için üretilenlerden çıktı. Türkiyeye geldim 3. haftasında bozuldu. Ne yaptım ettimse malum Türkiyedeki apple store bakmıyor cihaza. Şuan cihazım pazartesi Amerikaya gidecek biriyle bir aksilik olmazsa değişip gelecek.

Sonuçta cihaz Amerika için üretilenlerden olursa sittin sene Türkiyede bakmazlar.

Avrupa cihazı bulursanda belki bakarlar belki bakmazlar. Bunu şuan bilemeyiz hangi ülke için hangi ürün kodunu koyacaklar türkiyede hangi cihazlara destek verilecek belli değil.

Yani diyorsunki adam Amerika hariç biryerden Amerika cihazı alabilir ?
    Ayrıca kim bilir nereden aldın adam store'dan alacağım demiş. Kendin yaş tahtaya başmısın sonra millete sizde basarsınız diyorsun. Apple Amerika hariç hiçbir yere LTE cihaz göndermiyor. Gitmişin kaçakçının birinden almışın demekki.
    Ayrıca nasıl başka ülkelerin cihazlarına bakmıyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 12 Eylül 2014; 22:54:45 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Model numaraları belli olunca hangi ülkeden alınan telefonun nerede garantili olacağı belli olur mu?
  • Şuan BAE Apple Store internet sitesinden baktım. Part numarası: MG472AE/A olarak görünüyor. Bu cihazın TR' de garantisi olup olmadığını nasıl öğreniriz. TR Apple Store' u aradım. Bize IMEI no vermelisiniz diyorlar. Aldırsam mı bilmiyorum...

• Arkadaşlar bae vs. Den blackphone ( blackberry değil blackphone) getirtmek istiyorum, üzerine karını da koyup getirebilecek var mı?
    Www.blackphone.ch

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dubai Mall Istyle firmasına mail attım "İngiltere cihazı mı yoksa ABD cihazı mı satıyorsunuz" diye. Arkadaşımı da yollayacağım birde kendisi baksın. Hatta 15 gün kullansın herhangi bir sıkıntı olmazsa getirsin.

• quote:

quote:

Dubai Mall Istyle firmasına mail attım "İngiltere cihazı mı yoksa ABD cihazı mı satıyorsunuz" diye. Arkadaşımı da yollayacağım birde kendisi baksın. Hatta 15 gün kullansın herhangi bir sıkıntı olmazsa getirsin.

Akrabam dün Dubai'deki iStyle mağazasına gittinde iPhone 6 bulamamış. Bu mağaza gibi Dubai menşeili iPhone satan başka mağaza bulunabilir mi? Stok durumları şu an sıkıntı galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hy_Shot

quote:

quote:

Akrabam dün Dubai'deki iStyle mağazasına gittinde iPhone 6 bulamamış. Bu mağaza gibi Dubai menşeili iPhone satan başka mağaza bulunabilir mi? Stok durumları şu an sıkıntı galiba.

Hmm. Demek ki biraz zaman geçmesi gerekiyor. Büyük ihtimalle Ocak ayı gibi sonraki partiler gelir rahatlama olur diye düşünüyorum. Akrabanız cihazların Dubai cihazları olduğuna emin mi? Part numarasının sonu AE/A ile bitiyor?

• İstyle da sadece dubai cihaZı satıyorlar zaten istyle diğer büyük alışveriş merkezlerindese var internttn aratın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple teknik destek ile konuştum, dubai'den alacağınız iphone 6 kodları A1586 veya A1589 olmalı dediler. bu kodlardan biri olursa, zorlu'daki mağazadan 1 yıl süreli kısıtlı uluslararası garanti alabiliyorsunuz.

bu arada dubai'de de şu anda ciddi stoksuzluk var.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.