Şimdi Ara

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri) (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.426
Cevap
53
Favori
129.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone 6s 64gb space gray a1688 modeli amerikadan geldi persembe günü verizon sim kart cıktı içinden açmadan cıkarttım simi içinden kendi sim kartımı taktım aktifleştirdim hiç bir sorun cıkmadı garantisinide sorguladım 1 yıl garantili cihaz
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt
    Doğru cihaz, doğru işlem,doğru kontrol.. İyi günlerde kullanın hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

Doğru cihaz, doğru işlem,doğru kontrol.. İyi günlerde kullanın hocam.

Teşekkürler :) Bir arkadaşada geldi 16gb 6s a1633 onda att sim cıktı sim icindeyken actı o cihazı sonra kendi sim kartını taktı girdi pin kodunu ama aktif olmadı cihaz operatörle görüşün dedi att oldugu icinmi acaba

• Can_R6 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Operatorle görüşmesi gerekiyor. Ama bu işi halleden servisler de var. Araştırmak gerek 😉

• Arkadaşlar,

ABD'den 2 tane iphone getirmeyi planlıyorum, kendime ve eşime.

Şimdi bunu, elimizde taşıdığımız çantaya mı, yoksa uçağın bagajına verdiğimiz valizimize koymak mı daha mantıklı ve garantili tercih olur?
  • Arkadaşlar birşey soracağım arkadaşa 6S 64 GB Space Gray T-Mobile Full Price diye belirtmişim ancak A1688 olması gerektiğini söylemedim sanırım cihazı almış olmalı bulunduğumuz hafta içerisinde ulaşacak elime inşallah sizce A1688 denk gelirmi yoksa söylemeli miyim?

• mavibenim M kullanıcısına yanıt
    Hocam madem siz kulanacaksınız, çıkartın kutudan koyun cebinize garanti olsun. Valize de koysanız, çantaya da koysanız sorun olmaz gerçi.

• quote:

Hocam madem siz kulanacaksınız, çıkartın kutudan koyun cebinize garanti olsun. Valize de koysanız, çantaya da koysanız sorun olmaz gerçi.

üzerimde şu anki mevcut telefonum olacak, bir de i-phone'u çıkarıp cebime koyarsam x-ray geçişlerinde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. bir de telefonu çıkartıp cebimize koysak bile kutusunu çantaya koyacağız sonuçta..

"Uçağın bagajına verilen valizler x-ray'den geçiyor ve orada çalışanlardan telefon olduğunu görünce valizi açıp telefonu alanlar oluyor" gibi bir ifade okudum bir yerlerde..
    böyle bir hırsızlık mümkün müdür?
  • quote:

Apple ile telefonda kurulum ile illgili birşey sormak için aradığımda imei numaramı istediler. İmei numarası ile İp modelini rengine kadar söyleyip garantimin de 1 yıl olduğunu ilettiler. Ayrıca apple sitesinden serial no ile garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Sonuç aynı.

Bu uygulama sadece amerikadan alinan cihazlar icin mi gecerli yoksa hangi ulke oldugu onemli degil mi A1688 olmasi yeterli oluyor mu?

• Miragle kullanıcısına yanıt
    Amerikada satılan 6s için A1688 6s+ için A1687 olması önemli. Avrupa'da zaten bu kodlarla satılıyor.

Güvenlik bahanesiyle bagaja verilen valizlere kilit konuşmasının yasaklandığını biliyorum ama etrafımda hırsızlık olayı duymadım hiç. 2 telefona yanınıza da alsanız valize de koysanız birşey demezler. Sorsalar bile kendimize aldık dersiniz. Rahat olun bu konuda hocam.

Ben defalarca telefonları valizde taşıdım birşey olmadı ama sondan 2.uçuşumda 2 fotoğraf makinem gitti artık valize koymuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Ben defalarca telefonları valizde taşıdım birşey olmadı ama sondan 2.uçuşumda 2 fotoğraf makinem gitti artık valize koymuyorum.

"2 fotoğraf makinam gitti" derken çalındı ve hiç bir şekilde bir hak iddia edemediniz sanırım!
    Hoş, nasıl edeceksin ve o dakikadan sonra kimi suçlayacaksın!
    O anda anlamak imkansız zaten ama THY linkinden eve geldiğimde farkedip hemen yazdım. Araştırıp döneceğiz dediler 1 hafta sonra gelen yazıda değerli eşyalarınızı taşımanız için sırt çantası ya da kabin içi bavula izin verdiğimizden dolayı bu talebinizi gerçekleştiremiyoruz dediler. Kredi kartımın sigortası da muafiyet sınırına takıldı ödeme alamadım.
  • Sonuç olarak 6s için A1688 model kodlu olanı alırsak TR de 1 yıl garantimiz devam ediyor.
  • Güncel bilgi:

Abd'den getirdiğim iphone 6s telefonu bugün kutusunda jelatinli olarak sattım. Sattığım arkadaşın isteği üzerine sözleşip akasya apple store da buluştuk ve genius bar'da garanti durumunu sorguladık. Ben emindim ancak teli alan arkadaş da emin olmak istedi.
    Çalışan arkadaş telefonun kutusu üzerindeki barkodu cihazla okudu ve telefonun 1 sene Türkiye garantisi olduğunu belirtti. Herhangi bir arıza durumunda ilgileneceklerini söyledi.
    Bazı arkadaşlar modele rağmen apple store da geri çevrildiklerini söylemişlerdi. Eğer modelden eminseniz ısrar edip seri numarasından kontrol ettirin. Pes etmeyin.

Telefon bilgileri:
    iphone 6s 64gb
    Model: A1688
    Satın alınan yer: ABD

İpucu: Genius bar'dan randevu alamıyorsanız, Akasya apple store'a akşam saatlerinde giderseniz kuyruğa giriyorsunuz ve randevusuz genius bar'a kabul ediyorlar.
  • beyler bu A1688 kodu kutuda yazıyrmu yoksa cihazi açmak mı lazım ?

• Kutunun arkasında yazıyor, açmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EriadoR_ -- 18 Ocak 2016; 21:28:34 >
  • EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam.

• Arkadaşlar şuan ıphone 6 fiyatı amerikada ne kadar acaba güncel
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.