Şimdi Ara

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.426
Cevap
53
Favori
129.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler a1688 cihaz elime ulaştı fakat faturası yok cihazın garantiye falan verirken fatura falan istemiyolardır umarım
  • byzamane kullanıcısına yanıt
    5 TL ye satılandan alır kullanırım senelerdir hiç sıkıntı yok
  • duduco kullanıcısına yanıt
    adaptör değil değil mi sadece uç dönüştürücü yeterli olur ?
  • xXHeLLXx X kullanıcısına yanıt
    apple'da faturaya gerek yok dostum her türlü garanti geçerli olur ve sorun yaşamazsın
  • Arkadaşlar bende bizzat 3 gün önce kendim gidip Miami aventura mall apple store dan 1688 kodlu t mobile 64 gb iphone aldım ve şu an türkiyede sorunsuz kullanıyorum. Kutudan t mobile sim kart çıktı o kartı telefondan çıkararak kendi vodafone tr kartım ile aktif ettim telefonu ve şu an problemsiz kullanıyorum. Bu arada benim kutudan da iğne çıkmadı arkadaşlar bilginize. Telefonda vergiler dahil 801.43 usd ye fatura edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_gunayy -- 21 Kasım 2015; 13:34:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byzamane kullanıcısına yanıt
    Tabi sadece uç....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemQ_313

Arkadaşlar 3 gün içinde bir arkadaşım ABD'den geliyor bir süredir kafamda Iphone 6s 64gb alma fikri var fakat 2 gündür araştırıyorum bu işin olurunu bulamadım bir türlü. Şimdi 6s için A1688 ve A1633 sürümleri var fakat şöyle bir çelişki var. Apple destek hattını aradığımda Türkiye'de 1 yıl garantisinin olması için A1688 modelinin olmasının gerektiğini söylediler. (Burdaki bazı arkadaşlar A1633 modeli diye duymuşlar ya neyse) Fakat ABD'den unlocked (sim-free) alabileceğimiz modelin de sadece A1633 olduğu yazıyor bizzat Apple'ın kendi sitesinde. (http://www.apple.com/shop/browse/overlay/iphone/about_unlocked)

Şimdi ya garantisiz bir unlocked telefona sahip olacağım ya da garantili unlocked olmayan. İşin içinden çıkamadım. Herkes de kesinlikle unlocked modelinin alınması gerektiğini söylüyor. Bu konuda net bir açıklama getirebilecek biri var mı? Şimdiden teşekkürler.

Apple destek kesinlikle hiçbir şey bilmiyor. A1688 olmaz 1633 unlocked olduğu için geçerli diyor... Komedi.
    Sorgulamada garanti çıkıyorsa garanti var denebilir. Çıktı alıp götürüldüğünde bir şeyi inkar edemezler. Alırken tek kriter tmobile unlocked veya simfree olması. Zaten kontratlı alınamıyor. Çalışma izni vs yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Arkadaşlar 3 gün içinde bir arkadaşım ABD'den geliyor bir süredir kafamda Iphone 6s 64gb alma fikri var fakat 2 gündür araştırıyorum bu işin olurunu bulamadım bir türlü. Şimdi 6s için A1688 ve A1633 sürümleri var fakat şöyle bir çelişki var. Apple destek hattını aradığımda Türkiye'de 1 yıl garantisinin olması için A1688 modelinin olmasının gerektiğini söylediler. (Burdaki bazı arkadaşlar A1633 modeli diye duymuşlar ya neyse) Fakat ABD'den unlocked (sim-free) alabileceğimiz modelin de sadece A1633 olduğu yazıyor bizzat Apple'ın kendi sitesinde. (http://www.apple.com/shop/browse/overlay/iphone/about_unlocked)

Şimdi ya garantisiz bir unlocked telefona sahip olacağım ya da garantili unlocked olmayan. İşin içinden çıkamadım. Herkes de kesinlikle unlocked modelinin alınması gerektiğini söylüyor. Bu konuda net bir açıklama getirebilecek biri var mı? Şimdiden teşekkürler.

Apple destek kesinlikle hiçbir şey bilmiyor. A1688 olmaz 1633 unlocked olduğu için geçerli diyor... Komedi.
    Sorgulamada garanti çıkıyorsa garanti var denebilir. Çıktı alıp götürüldüğünde bir şeyi inkar edemezler. Alırken tek kriter tmobile unlocked veya simfree olması. Zaten kontratlı alınamıyor. Çalışma izni vs yoksa.

Destekle ilgili mail atıyorlar, cevap mailinin ekran görüntüsünü konuya eklemeniz mümkün mü unlocked cihaz alıp garantide sıkıntı yaşayanlar istifade edebilirler, mesela bana 1688 in garantili olduğuna dair mail geldi, kayıt oluşturuldu ve kayıt altına alındı görüşme.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Destekle ilgili mail atıyorlar, cevap mailinin ekran görüntüsünü konuya eklemeniz mümkün mü unlocked cihaz alıp garantide sıkıntı yaşayanlar istifade edebilirler, mesela bana 1688 in garantili olduğuna dair mail geldi, kayıt oluşturuldu ve kayıt altına alındı görüşme.

Maili özelden atabilir misin? Mailimi atarım.
    Benim görüşmemi kayıt altına almadılar

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Kredi Kartı sahibi ile teslim alacak kişi adını aynı yazın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • duduco kullanıcısına yanıt
    Hocam teslimatta sıkıntı olur o zaman, yanlış mı düşünüyorum?
    Kart sahibi Türkiye de, kuzen Amerika da. Amerika daki adrese kendi adımı versem kuzen teslim alamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Işyerinde çalışıyorsa sorun olmaz kargo görevlisi tanıyordur. Ev adresine gelecekse apartman görevlisi varsa ona önceden haber verir onlar imza karşılığı teslim alır. Apartman görevlisi olmayan bir binada oturuyorsa Kapıdan teslim olur, çok yeni orda oturmuyorsa yine sıkıntı olmaz kargo görevlisi yine teslim eder.
    Sen kendisine bir danış hangi adreste daha kolay teslim alır diye.
    Defalarca, hatta en son geçen hafta bu yöntemle yine bir iPhone aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar dün dogubanktan 6s alacaktim taktik hatti fakat tanimadi sim kilitli cikti cihaz avrupa maliydi. Simdi her aveupadan gelen makinede kilit olacak mi yoksa benim sansim yaver mi gitmedi ? Birse iphonea yapilan her restoreden sonra yani cihazi fabrika verilerine dondurdugumde yine aimkilidi kaldirmamiz gerekecek mi ?

• 1) usa den alınan telefonlar için tr de uç değiştirici var onlardan alın kullanın sıkıntısız.

2) 2013 Ekim ayında Amerikadan aldığım 5s için ; ekranda esneme oldu aradım istanbulu ; yurtdışı olduğu için bakmadılar, yok anten yapıları farklıymıs yok bilmemneymiş.
    Sizin 6s ler de tr de garantide olmayabilir , bunu göz önüne alarak alışveriş yapın.

3) ben apple.com dan sipariş verirken, kendi kredi kartımla alıp, arkadasımın adresine göndermiştim orda.

• Arkadaşlar bende amerika'dan iphone 6s almayı düşünüyorum. Buradaki yorumları okuduktan sonra A1688 tmobile full price alacağım. Fakat şöyle bir sorum olacaktı. İleride 4.5g ye geçildiğinde yurt dışından getirdiğimiz telefonların frekans değerleri uyacak mı? Başka bir sitede frekans değerleri uymayacagi için 4.5g yi kullanamayacagimizi söylemişler. Bu konuda bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ErKyN

Arkadaşlar bende amerika'dan iphone 6s almayı düşünüyorum. Buradaki yorumları okuduktan sonra A1688 tmobile full price alacağım. Fakat şöyle bir sorum olacaktı. İleride 4.5g ye geçildiğinde yurt dışından getirdiğimiz telefonların frekans değerleri uyacak mı? Başka bir sitede frekans değerleri uymayacagi için 4.5g yi kullanamayacagimizi söylemişler. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Evet bir de böyle bir şey var. Nisanda geçilecek 4.5G 'de sıkıntı yaratır mı bu cihazlar ? Bilen anlayan bir açıklayabilir mi ?
  • Abd den aldığımız verizon full version a1687 modelini türkiyede sıkıntısız kullanıyoruz. 4.5 G olayını bilemiyorum ama türkiyede satılanla aynı model olduğu için bir sorun olacağını sanmıyorum.

• arkadaşlar kısa bi sorum var,

amerikadan gelen birine ip6s+ getirtiyorum, bana ev adresini verdi ben burdan alıp onun eve yollatacağım. ama türkiyede de garantisi olsun istiyorum o yüzden model a1687 olması lazım telefonun, internetten sipariş verirken buna dikkat edemiyoruz, nasıl yaparız bunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonhanımNaber

arkadaşlar kısa bi sorum var,

amerikadan gelen birine ip6s+ getirtiyorum, bana ev adresini verdi ben burdan alıp onun eve yollatacağım. ama türkiyede de garantisi olsun istiyorum o yüzden model a1687 olması lazım telefonun, internetten sipariş verirken buna dikkat edemiyoruz, nasıl yaparız bunu?

+1

• Zorlu da kontrol ettirdim. A1633 garanti yok dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.