Şimdi Ara

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.427
Cevap
53
Favori
129.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duduco

Dün NY applestore dan sipariş geçmiştim bugün kardeşimin eline ulaşmış. t-mobile full price almıştım. A1688 kodlu, bilginiz olması açısından yazdım...

Merhaba @duduco Hocam,

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun. Ben de bugün apple store gidip bendeki A1634 cihazı iade edip. Yerine apple A1687 full price T-Mobile aldım. Ama başıma ilginç bir olay geldi. Apple store dan çıkınca bir yere oturup kutuyu açtım. Tam adını bilmiyorum şu iğne şeklinde sim yuvasını açmak için bir anahtar oluyor o kutudan çıkmadı. Ben de apple store geri döndüm ve kutudan sim kartı açmak için kullanılan key çıkmadı dedim. Onlarda bana lock olan kutulara koyulmuyor sadece SIM-FREE model kutularından çıkıyor dedim. Ama ben full price verdim bu unlock değil mi dedim. Sorun olmaz filan dediler. Benim buradaki hattımda T-Mobile olduğu için deneme şansım olmadı. Yakında birinden T-Mobile olmayan bir hat bulup deneyeceğim eğer lock çıkarsa bunuda iade etmeyi düşünüyorum. Siz de kardeşinize bir sorun kutudan sim kart yuvasını açmak için o aparat çıkmış mı. Bir de o Amerikadayken kontrol etsin başka bir hatla eğer lock çıkarsa herhangi bir apple store götürüp geri iade etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Geçersiz olsaydı 1 yıl yazmazdı. Dikkat ettiysen 2016 diyor. İnşallah garantiyle işimiz olmaz da gerçekleri yaşayarak öğrenmek zorunda kalmayız. :)

@tgezer Hocam,

Dediğiniz gibi inş. Bir sıkıntı çıkmaz. Ben dayanamayıp bendeki sim-free cihazı geri teslim ettim ve yerine t-mobile bir cihaz aldım. Ama iyi mi yaptım bende bilmiyorum açıkcası. Sanki bir önceki cihazın sesi daha iyiydi ve bir de sanki bu cihazın wireless bağlantısı biraz problemli gibi. Herkes için hayırlısı olsun sonunda. Hepimiz iyi günlerde memnun kalarak kullanalım cihazlarımızı inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Photon77

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Geçersiz olsaydı 1 yıl yazmazdı. Dikkat ettiysen 2016 diyor. İnşallah garantiyle işimiz olmaz da gerçekleri yaşayarak öğrenmek zorunda kalmayız. :)

@tgezer Hocam,

Dediğiniz gibi inş. Bir sıkıntı çıkmaz. Ben dayanamayıp bendeki sim-free cihazı geri teslim ettim ve yerine t-mobile bir cihaz aldım. Ama iyi mi yaptım bende bilmiyorum açıkcası. Sanki bir önceki cihazın sesi daha iyiydi ve bir de sanki bu cihazın wireless bağlantısı biraz problemli gibi. Herkes için hayırlısı olsun sonunda. Hepimiz iyi günlerde memnun kalarak kullanalım cihazlarımızı inş.

Evet wireles Çekim gücü düşük bende de. Yatak odasında NOTE 4 le rahatça bağlanırken bu girmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 11 Kasım 2015; 10:23:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Photon77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sizinki de hayırlı olsun. Benim 5 ve 5S lerde de iğne çıkmamıştı sorun olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhabalar,

Ben de Amerika'dan 6s T-Mobile (1688) aldım. Sizin de dediğiniz gibi içerisinden iğne çıkmıyor. Şu anda Türkiye'deyim ve hem Vodafone hem de Avea ile denedim, telefon sıkıntısız çalışıyor.
  • Arkadaşlar ben 6s plus 16 gb'ı 810 USD Las Vegas'tan getirtebiliyorum ama bu kurla bana cazip gelmedi. 2350 + 150 işletme birde kendi adıma işletmek için bi Yunanistan yapıp gelmem lazım başkası adına işli cihazı kullanmam. Yeşil pasaportum olduğu için o da hadi 100 lira etti 2700. 3350'ye nakit alıp 2 yıl garantili kullanmayı tercih ederim. Bilemem bu risk ve uğraşa değmez gibi geliyor bana. Bir de aynı cihaz Avrupa'da 820-850 euro aralığında. Kur 1.05 olunca Amerika eskisi kadar cazip değil. Yanlışsam düzeltin lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz New York Washington yolu üzerinde cristiana mall apple store dan tax free şeklinde almıştık değerlendirebilirsiniz

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri)

• nungor N kullanıcısına yanıt
    Valla burası donanımhaber burada 5 TL ye bile çek satılıyor

Yaptığınız hesapta 650 TL kâr var, içinde Sakız gezisi var herkesin bütçesine göre değip değmeyeceği değişir. Ama son cümlenizde kesinlikle haklısınız hatta ülkemizdeki iphone fiyatları bu kadar yükselmeseydi arada 200-300 TL oynayacaktı o zaman kimse almazdı yurtdışından ama burada da fahiş fiyat çektiler.
  • nungor N kullanıcısına yanıt
    1000 lira kadar daha ucuza geliyor hocam yukarıdaki mesajlarda alan arkadaşlar yazmış fiyatını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nungor

Arkadaşlar ben 6s plus 16 gb'ı 810 USD Las Vegas'tan getirtebiliyorum ama bu kurla bana cazip gelmedi. 2350 + 150 işletme birde kendi adıma işletmek için bi Yunanistan yapıp gelmem lazım başkası adına işli cihazı kullanmam. Yeşil pasaportum olduğu için o da hadi 100 lira etti 2700. 3350'ye nakit alıp 2 yıl garantili kullanmayı tercih ederim. Bilemem bu risk ve uğraşa değmez gibi geliyor bana. Bir de aynı cihaz Avrupa'da 820-850 euro aralığında. Kur 1.05 olunca Amerika eskisi kadar cazip değil. Yanlışsam düzeltin lütfen

Merhaba,

Öncelikle herkese ilgisi ve cevapları için çok teşekkür ederim.

Yalnız emin olmamakla birlikte ben aradaki farkın çokta fazla olmadığını düşünüyorum. Nedeni ise eğer iki yıl garanti istiyorsanız apple care almanız gerekiyor bunun amerika fiyatı 129 dolar vergisi olup olmadığını bilmiyorum eğer vergisi varsa üzerine bir de vergi ekliyeceksiniz. Bu apple care artı bir yıl daha garantinin yanında kazayla siz telefona bir şey yapsanız iki kere telfonu sadece 99 dolar karşılığı komple değiştirmeyide içeriyor. Eğer Türkiyede garanti bu kazayla cihaza bir şey yapmayıda içeriyorsa bu Türkiyede satılan cihazlar +apple care ile satılıyor demektir. Tabii bunu Türkiye deki apple store la irtibata geçip teyit etmek gerekir. Bir de passaport işletme vergisinide düşünürsek aradaki makas epey daralıyor. Bir de bizim gibi yok unlock yok garantisi Türkiye de geçiyor mu diye uğraşmıyorsunuz. Karar sizin.

Ben de kısaca kendi hesabımı yapayım:

iphone 6s 16 gb aldım;

1988 TL +131,5 Tl harç = 2.119 TL. (YKB kur farkından dolayı 90 TL fazla ödedim). Vergi olmayan eyalet olsaydı yaklaşık 140 TL daha düşük olacaktı. Pasaport sorunum yok.
    Her yıl yenilediğimdem 2.yıl garantisine ihtiyacımda yok ve bu şekilde doğru yapmış olduğumdan da eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Ben de kısaca kendi hesabımı yapayım:

iphone 6s 16 gb aldım;

1988 TL +131,5 Tl harç = 2.119 TL. (YKB kur farkından dolayı 90 TL fazla ödedim). Vergi olmayan eyalet olsaydı yaklaşık 140 TL daha düşük olacaktı. Pasaport sorunum yok.
    Her yıl yenilediğimdem 2.yıl garantisine ihtiyacımda yok ve bu şekilde doğru yapmış olduğumdan da eminim

@duduco Hocam,

Her yıl yeniliyorsan diyecek hiç bir şey yok o zaman en mantıklısı dışardan almak. Ben tabii nasipse uzun süre kullanmak için alıyorum o açıdan düşünmüştüm. Uzun sire kullanmak isteyen arkadaşlar için iki yıl Türkiye garanti daha cazip gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxima06

Apple ikinci defa telefonla aradım verdikleri bilgi bu defa değişti.
    Daha önceki bilgi size yanlış verilmiştir dedi.
    Sonuç itibariyle A1633 ve A1634 destek görmüyormuş.

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri)

a1688 plus garantisi yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: GodGave

quote:

@GodGave Hocam,

1688 plus diye bir şey yok zaten. A1688 iphone 6s modeli bunun plus olanı A1687 model olarak adlandırılıyor.

• Teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

@GodGave Hocam,

1688 plus diye bir şey yok zaten. A1688 iphone 6s modeli bunun plus olanı A1687 model olarak adlandırılıyor.

Teşekkürler peki amerikadan alırken dikkat etmemiz gereken başka birşey varmı? bazı arkadaşlar ekranlarının sarı olduğunu belirtmiş bu her modelde aynı mı yoksa bu bir sorunmu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

@GodGave Hocam,

Teşekkürler peki amerikadan alırken dikkat etmemiz gereken başka birşey varmı? bazı arkadaşlar ekranlarının sarı olduğunu belirtmiş bu her modelde aynı mı yoksa bu bir sorunmu?

@GodGave Hocam,

Ben akıllı telefonlar konusunda çok iyi değilim. Yani nasıl düzgün bir iphone denk getirebilirsiniz onu bilmiyorum sanırım bir formülü yok. Ben daha önce A1634 bu sim-free model den almıştım. Daha sonra Türkiye de garantisi yok tartışmalarından dolayı geri verip T-Mobile full price versiyonundan aldım. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama iki telefon arasında ses kalitesi, hız ve wireless bağlatı kalitesi açısından farklar sezinledim. Aslında diğer telefon çok daha iyiydi sanırım. Yani bence şans meselesi. Ama Amerika da alıp beğenmezseniz 14 gün içinde geri iade hakkınız var. Alın arkadaşınıza test ettirin özellikle unlock olup olmadığına da bakılsın ne olur olmaz. Beğenmesseniz iade edin başka bir tane alın.

• Teşekkür ederim. İlla aldığımız şubeye mi iade etmemiz gerekiyor yoksa başka apple mağazasına teslim etsek olurmu?
  • quote:

Teşekkür ederim. İlla aldığımız şubeye mi iade etmemiz gerekiyor yoksa başka apple mağazasına teslim etsek olurmu?

Hocam aslında çok iyi soru bu benim ilk iphone alışım ve bilgim yok bu konuda. Diğer tecrübeli arkadaşlara umarım bu soruya yanıt veriler. Bende merak ettim.
  • Applestoredan alacaksanız t-mobile pay in full seçeneğile almanız yeterli. Cihaz şansınıza arızalı çıkmamsın diyorsanız hemen orada kurulum desteği alıp test edebilirsiniz. Ama mağaza, operatör bayisinden ya da e-bay gibi yerlerden alacaksanız kesinlikle tavsiye etmem, her şey olabilir
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.