Şimdi Ara

peugeot 206 otomatik vites problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

206 otomatik vites sahibiyim.Aracımda uzun bir süredir şöyle bir sorun var
    Araç ilk çalıştığında hareket ettiğimde gaza biraz fazla yüklenirsem eğer araç kendini kar ve spor moda alıp daha sonra ise devir atmayıp vites geçisi sağlamıyor.Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bu sorun bir günlük ortadan kalkıyor yani ertesi gün yine aynı.sadece soğoukken yapıyor gibi geliyor bana bu sorun bazen günde 2 veya 3 e çıktığı oldu. ve bu can sıkıcı durum hakkında bilgi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: wind34

Merhaba arkadaşlar,

206 otomatik vites sahibiyim.Aracımda uzun bir süredir şöyle bir sorun var
    Araç ilk çalıştığında hareket ettiğimde gaza biraz fazla yüklenirsem eğer araç kendini kar ve spor moda alıp daha sonra ise devir atmayıp vites geçisi sağlamıyor.Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bu sorun bir günlük ortadan kalkıyor yani ertesi gün yine aynı.sadece soğoukken yapıyor gibi geliyor bana bu sorun bazen günde 2 veya 3 e çıktığı oldu. ve bu can sıkıcı durum hakkında bilgi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

selam

aracınızdakı otomatık sanzıman ıcerısınde vıtes gecıslerını saglayan selonoıd valflerı sanzıman yagınızın eskımıs ve kararmıs olmasından dolayı bozulmus durumda muhtemelen.

otomatık sanzımandan anlayan mesela maslak oto sanayı parıs oto gıbı bır yere goturun baktırın sırası ıle sanzıman yagı degısımı yada dırek selonoıd valfı degısımı ve sanzıman yagı degısımı ıle sorun bıtecektır.

umarım sanzıman revızyonu gerekmez, zıra bu ortalama 2000 liralık bır masraf ve zaman kaybı.

selonoıd valfı degısımı sanzıman yagı degısımı ve ıscılık ozel ve yetkılı servıslerde mesela berke pejo da yaklasık 600-700 tl cıvarı degısıyor.

ÖNEMLİ NOT YENI TAKILACAK SELENOID VALFLERININ ORJINAL OLMASI ŞART, ZIRA YAN SANAYIDE SORUN YINE CIKAR KISA ZAMANDA.

VE VALFLER DEGISTIKTEN SONRA ARACA YAZILIM PROGRAM ATILMASI SARTTIR.

yaptırdıktan sonra detya yazarsanız sevınırız, tecrube olur.

ayrıca forumda bu arıza ıle alakalı cok konu ve mesaj vardı, bılgınıze.

• ilginiz için çok teşekkür ederim
    en kısa zamanda maslak oto sanayiye gideceğim.
    inşallah bütcemi zorlayacak bir sorunla karşılaşmam
    sonucu burada paylaşacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.