Şimdi Ara

NAVİTECH GRD-NX 22TC acill yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde 2011 model corolla araç aldım. Üzerinde NAVİTECH GRD-NX 22TC marka dvd li görüntülü navigasyonlu teyp var. Fakat üzerinde gps kart bölümünde sd kart yok. Navigasyon kısmına girdiğimde yüklü değil gibi bişeler yazıyor. Bazı arkadaşlar naviekstadan güncelleme metodunu paylaşmış. Şimdi ben bu cihazı gps kart olmadan laptop a bağlayıp güncellemeye çalışsam sonuç elde edebilirmiyim. Çünkü servisi aradığımda benden gps kart için ücret istiyorlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim forumseverler..

• Cihazınızın nav yazılımı SD kartta yüklü olur firma ile kontak kurup yardım alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Cihazınızın nav yazılımı SD kartta yüklü olur firma ile kontak kurup yardım alabilirsiniz.
    Yani anladığım kadarı ile o kart olmadan güncellemede yapamam navigasyonuda kullanamam doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdinc2052

Yani anladığım kadarı ile o kart olmadan güncellemede yapamam navigasyonuda kullanamam doğrumudur?

aynen öyle.Zaten yazılım o kartta yüklü gelir.
  • quote:

quote:

aynen öyle.Zaten yazılım o kartta yüklü gelir.

Alıntıları Göster
    peki üstadım cep telefonlarına takılan kart alsam Ben bu gps kartı oluşturma imkanım var mı?
  • quote:

peki üstadım cep telefonlarına takılan kart alsam Ben bu gps kartı oluşturma imkanım var mı?

Teknik olarak olsada yasal olarak bu dediğiniz illagal oluyor.Bence öncelikle firma ile kontak kurun orada Şahin Kayır bey ile irtibata geçip durumu anlatın ve yardımcı olmasını rica edin inanın cuzi bir paraya cihazınızın orijinal lisanslı navigasyon yazılımını elde edersiniz. cihazınızın kullandığı yazılım igo harita ise tamamen yerli sermaye olan Başarsoft harita datasıdır.Cuzi bir miktar ödeyerek alacağınız bu orijinal yazılım emin olun ülkemizin en başarılı harita Firması olan başarsoft un gelişmesi için katkı sağlayacaktır.Bu sebeple sağda solda dağıtılan kopya çalıntı malı yazılım ve haritalara itibar etmeyin.Yasal olarak firmadan temin edeceğiniz cihaza uygun orijinal yazılım cihaz üzerinde daha kararlı ve stabil çalışacaktır.Saygılarımızla

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Benim araca serviste (Corolla 2012 model) Flyaudio N7525 Navigasyonlu multimedya cihaz takıldı.
    Bir ara GPS ile sorun yaşayıp güncellemek istedim. Servis Orjinal SD kartı varsa ücretsiz yoksa 150 TL ücretle (Toyota servisinin verdiği rakam) güncel olanı veririz dedi.
    O zamanlar başarsoftu pek bilmediğim için iletişime geçmeyi düşünemedim bile.

Cüzi miktardan kastınız bu rakam (150 TL) olmasa gerek diye düşünüyorum. Yoksa Lisanslı ömür boyu güncellemeli navigasyon cihazlarının 130 TLden başladığını düşünürsek 150 TL çok büyük bir rakam.

Böyle bir işlemin maliyeti kart dahil 60 TL'yi geçmemesi gerekir.

Başarsoft'a gelince çok takdir edip sayfalarında da baya uzun teşekkür mesajı yazdığım bir firma. Bence en iyi harita çıkaran firma hemde yerli.

Başarsoft dışında Çinden yerli isim adı altında getirtip Navigasyon cihazı satan yada diğer firmaların haritalarının satışına aracılık eden firmalar Yerli değil diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz kararlı ve stabil çalışma konusuna da katılıyorum ve benzer sorunu da yaşamıştım.

• quote:

quote:

Teknik olarak olsada yasal olarak bu dediğiniz illagal oluyor.Bence öncelikle firma ile kontak kurun orada Şahin Kayır bey ile irtibata geçip durumu anlatın ve yardımcı olmasını rica edin inanın cuzi bir paraya cihazınızın orijinal lisanslı navigasyon yazılımını elde edersiniz. cihazınızın kullandığı yazılım igo harita ise tamamen yerli sermaye olan Başarsoft harita datasıdır.Cuzi bir miktar ödeyerek alacağınız bu orijinal yazılım emin olun ülkemizin en başarılı harita Firması olan başarsoft un gelişmesi için katkı sağlayacaktır.Bu sebeple sağda solda dağıtılan kopya çalıntı malı yazılım ve haritalara itibar etmeyin.Yasal olarak firmadan temin edeceğiniz cihaza uygun orijinal yazılım cihaz üzerinde daha kararlı ve stabil çalışacaktır.Saygılarımızla

Alıntıları Göster
    Kişi ile irtibata geçtim fakat istenilen rakam yüksek geldi. Tabikide illegal yola girmek istemiyoruz. Teşekkür ederim

• erdinc2052 E kullanıcısına yanıt
    İstenen rakami buradan paylaşabilirmisiniz. Yada Özelden de atabilirsiniz.
  • fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    quote:

Böyle bir işlemin maliyeti kart dahil 60 TL'yi geçmemesi gerekir.

Başarsoft'a gelince çok takdir edip sayfalarında da baya uzun teşekkür mesajı yazdığım bir firma. Bence en iyi harita çıkaran firma hemde yerli.

Başarsoft dışında Çinden yerli isim adı altında getirtip Navigasyon cihazı satan yada diğer firmaların haritalarının satışına aracılık eden firmalar Yerli değil diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz kararlı ve stabil çalışma konusuna da katılıyorum ve benzer sorunu da yaşamıştım.

bana göre cihazı satan firmanın kartını kaybetmiş bir kullanıcıdan kart parası dışında para almaması gerekir.Zaten cihazı satarken bu yazılımın parasını almışsın

Ben yerli sermaye olarak sadece harita firmasını kastettim cihaz satan firmalar nereden cihaz alır getirir bu beni alakadar etmez.

Ayrıca,Pm üzerinden ve mesajlarınızda illagal /korsan yazılım paylaşım havası var.Bakın mir marketten Bir müzik cd sini kimse görmeden cebinize atıp parasını ödemeden marketten çıkıp gittiğinizde bu ne anlama geliyorsa bu CD nin içeriğindeki şarkıları yasal olmayan yollardan internetten indirmekte aynıdır.Bu sebeple bu forumda heleki bu landa korsan kopya yazılım olayına karşıyız.İnsanların ne yaptığı bizleri ilgilendirmez ama bizim isteğimiz bu yaptıklarını yasal olmayan işlemleri forumda paylaşmamaları.

Ekleme:Siz 2012 model aracınıza taktırdığınız sistemi kaça almıştınız çok özel değilse paylaşırmısınız?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Kişi ile irtibata geçtim fakat istenilen rakam yüksek geldi. Tabikide illegal yola girmek istemiyoruz. Teşekkür ederim

Şahin Kayır beyle mi irtibata geçtiniz?
    Bende yerli firma olarak sadece Başarsoftu kastettim. Dğerleri beni de alakadar etmemekle birlikte yerli de değiller.

Kart parasi dişinda para almamaya bende kesinlikle katilmakla birlikte Cüzi bir uğraş + kargo ücreti alınmali (30TL civari).

İllegal paylaşıma gelince Doğrudur. PM den illegal da olsa insanlara yardimci olmaya çalışıyorum.
    Bunun için son bir hafta içinde uyarı aldım ve mesajlarım da siliniyor.

Bu arkadasimiz Navigasyon konusunda mesaj yazarak yardimci olacağim son insan olacak. Artik kendim Navigasyon konusunda konulara mesaj yazarak illegal yardimci olmaya çalişmayacagim.
    Ben Mesaj yazmadığım halde yardim için gelecek özel mesajlaraysa illegal bile olsayardimci olmaya çalışirim.

Hocam Foruma bi bakarmisiniz. 2005 - 2010 arasi nasildi, şimdi nasil.
    Eskiden günlük açılan konuya 10 dan fazla mesaj gelirken şimdi nerdeyse bütün konularda açılan konular birkaç gün boyunca kimse tarafından okunmuyor bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 12 Eylül 2014; 0:01:13 >

Çok özel değil Hocam Araca taktırdığım cihazın fiyatını paylaşayım.
    Cihaz + taktirma (sanirim taktirma ücretsiz) : 2.700 TL. Servis taktirma adi altinda ücret almiyor ama kar payı cihaz yarı fiyatını buluyor.

Ama baştan belirteyim; "Cihaza bu rakamı veriyorsunuz bir karta 150 TL veremiyormusunuz gibi bir mesaj yazacaksaniz, cihazi ben değil abim taktirdi (Araci o sifir aldı bende ondan aldim.).
    Ben taktirmiş olsaydim da bir karta 150 TL çok yüksek mebla.

Bence fiyatı 60 TL'yi geçmemesi gerekmekle birlikte; Araçta İgo8 stabilite-sadelik-hız ve doğru seslendirme ve yönlendirmesini gördükten sonra 100 TL'ye kadar da verebilirim (Kartı kaybetsem 200 deseler yine de veririm ya).

Telefonumda çoğu navigasyon yazılımı + Sırf Cihazda deneyip bozmayayim diye onda Navigasyon yazılımları denemek için aldığım Tablette (Samsung Tab4 7 inch t230: 380TL) bütün navigasyon yazılımları olmasına rağmen hiçbirini aracımdaki cihaza ve iGO8'e değişmem.
    Mükemmel arayüz + Mükemmel seslendirme + mükemmel hızda GPS'e bağlanma + multimedya özellikler de cabasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 11 Eylül 2014; 9:28:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

Cihaz + taktirma (sanirim taktirma ücretsiz) : 2.700 TL. Servis taktirma adi altinda ücret almiyor ama kar payı cihaz yarı fiyatını buluyor.

Ama baştan belirteyim; "Cihaza bu rakamı veriyorsunuz bir karta 150 TL veremiyormusunuz gibi bir mesaj yazacaksaniz, cihazi ben değil abim taktirdi (Araci o sifir aldı bende ondan aldim.).

Bence fiyatı 60 TL'yi geçmemesi gerekmekle birlikte; Araçta İgo8 stabilite-sadelik-hız ve doğru seslendirme ve yönlendirmesini gördükten sonra 100 TL'ye kadar da verebilirim (Kartı kaybetsem 200 deseler yine de veririm ya).

Telefonumda çoğu navigasyon yazılımı + Sırf Cihazda deneyip bozmayayim diye onda Navigasyon yazılımları denemek için aldığım Tablette (Samsung Tab4 7 inch t230: 380TL) bütün navigasyon yazılımları olmasına rağmen hiçbirini aracımdaki cihaza ve iGO8'e değişmem.
    Mükemmel arayüz + Mükemmel seslendirme + mükemmel hızda GPS'e bağlanma + multimedya özellikler de cabasi
    Şahsen bende bir kart için 100 lira vermeye karşıyım. bugun bir sd kart 7 lira. sen zaten cihazı satarken yazılımın parasınıda almışsın. 2. defa neden yazılım parası istersinki? İnsanı illegal dediğiniz yollara yönlendirenlerin durup düşünmesi gerek. 50-60 olsa neyse diyeceğim ama 100 liraya navigasyon cihazı satanlar var kart değil arkadaşlar.

• quote:

Sizin dediğiniz gibi demeyeceğim genel olarak düşünürsek 2700 tl lik bir cihaza kaybolmuş bir kart veya yazılım yüklemek/güncellemek için 150 tl para çok değil...
    İllegal işlemlere gelirsek sizin ne yaptığınız kimseyi alakadar etmez illagal kullanırsınız orijinal alırsınız orijinal yazılımı kırarsınız,netten indirirsiniz vs vs ama bu yaptıklarınızı açık alanda dağıtırsanız bu forum kuralları gereği yasaktır. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    Ben de halen arabamda Severek ve beğenerek Next 828plus + igo8 kullanıyorum.

• quote:

Şahsen bende bir kart için 100 lira vermeye karşıyım. bugun bir sd kart 7 lira. sen zaten cihazı satarken yazılımın parasınıda almışsın. 2. defa neden yazılım parası istersinki? İnsanı illegal dediğiniz yollara yönlendirenlerin durup düşünmesi gerek. 50-60 olsa neyse diyeceğim ama 100 liraya navigasyon cihazı satanlar var kart değil arkadaşlar.

Hocam size bu konuda katılıyorum bu sebeple size firmadan Şahin bey den konu hakkında yardım istemenizi talep ettim.Sizden yazılım+kart için 100 tl mi talep ettiler?
  • quote:

quote:

Hocam size bu konuda katılıyorum bu sebeple size firmadan Şahin bey den konu hakkında yardım istemenizi talep ettim.Sizden yazılım+kart için 100 tl mi talep ettiler?

Alıntıları Göster
    90 lira ücret istediler hocam şahin bey ile irtibata geçtim. havale numaralarını gönderdiler. Ama meblağ yüksek geldi bana.

• quote:

90 lira ücret istediler hocam şahin bey ile irtibata geçtim. havale numaralarını gönderdiler. Ama meblağ yüksek geldi bana.

Bence yüksek değil ama tabiki siz bilirsiniz.
  • quote:

quote:

Sizin dediğiniz gibi demeyeceğim genel olarak düşünürsek 2700 tl lik bir cihaza kaybolmuş bir kart veya yazılım yüklemek/güncellemek için 150 tl para çok değil...
    İllegal işlemlere gelirsek sizin ne yaptığınız kimseyi alakadar etmez illagal kullanırsınız orijinal alırsınız orijinal yazılımı kırarsınız,netten indirirsiniz vs vs ama bu yaptıklarınızı açık alanda dağıtırsanız bu forum kuralları gereği yasaktır. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Hocam çokta farklı bir cümle olmamış ama neyse :) .

Şimdi ben olsam o rakamı veririm. Ama ben o ücreti verebilirim diye uygun bir rakamdır diyemeyiz.
    Benim durumum var ödeyebiliyorum. Fakat herkes o karta o meblayı veremeyebilir.

Ben 130 dedim ama hocam Hepsiburadaya bakın igo8 + başarsoft ve ömür boyu güncellemeli cihaz 99 TL. Reklam olmasın diye link vermiyorum.

128 MB Ram 2GB dahili hafızalı Cihaz+paket içeriği (tutacak şarj aleti falan) 99 TL, sadece yazılım yüklü kart 90 TL.
    Adalet mi şimdi bu Hocam.
    Siz o Navigasyon cihazı firmasına kartı toptan kaça veriyorsunuz. Verdiğiniz fiyatın 3 katına halka satsanız bile 50 TL etmez herhalde.

Sonra da legal kalın diyorsunuz. Önce siz elinize düşeni kaz gibi görüp yolmaya çalışmayın ki insanlarda emeğinize saygı duyup karşılığını versin.

Google play de bile "igo primo + harita 50TL. Sadece haritaya bu rakam çok. Hemde çok çok.

(Sözüm sana değil İmkansız Hocam. Bu düzene yazdıklarım).

• quote:

quote:

quote:

Hocam çokta farklı bir cümle olmamış ama neyse :) .

Şimdi ben olsam o rakamı veririm. Ama ben o ücreti verebilirim diye uygun bir rakamdır diyemeyiz.
    Benim durumum var ödeyebiliyorum. Fakat herkes o karta o meblayı veremeyebilir.

Ben 130 dedim ama hocam Hepsiburadaya bakın igo8 + başarsoft ve ömür boyu güncellemeli cihaz 99 TL. Reklam olmasın diye link vermiyorum.

128 MB Ram 2GB dahili hafızalı Cihaz+paket içeriği (tutacak şarj aleti falan) 99 TL, sadece yazılım yüklü kart 90 TL.
    Adalet mi şimdi bu Hocam.
    Siz o Navigasyon cihazı firmasına kartı toptan kaça veriyorsunuz. Verdiğiniz fiyatın 3 katına halka satsanız bile 50 TL etmez herhalde.

Sonra da legal kalın diyorsunuz. Önce siz elinize düşeni kaz gibi görüp yolmaya çalışmayın ki insanlarda emeğinize saygı duyup karşılığını versin.

Google play de bile "igo primo + harita 50TL. Sadece haritaya bu rakam çok. Hemde çok çok.

(Sözüm sana değil İmkansız Hocam. Bu düzene yazdıklarım).

Alıntıları Göster
    Fehmi arkadaş çok iyi özetlemiş durumu malesef durum bu şekilde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.