Şimdi Ara

iOS 8 işletim sistemi 17 Eylül'de indirmeye sunulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iOS 8 işletim sistemi 17 Eylül'de indirmeye sunulacak

Geleneksel olduğu üzere iPhone lansmanlarında iOS işletim sisteminin diğer cihazlar için indirme tarihi de açıklanır. iPhone 6/Plus lansanında iOS işletim sisteminin dağıtım tarihi belli oldu.

iOS 8 işletim sistemi 17 Eylül itibariyle iOS cihazları için indirmeye sunulacak. iOS benimsenme oranı yüksek olduğu için gelecek yıl bu zamanlarda yüzde 90 civarına yaklaşması muhtemel. 

iOS 8 ile gelecek yenilikler ise sesli mesaj gönderebildiğiniz yeni iMessage, yeni Fotoğraf uygulaması, üçüncü taraf klavyelere destek, Apple'ın gelişmiş tahmin destekli QuickType klavyesi, Health uygulaması, Healthkit veri toplama platformu, iCLoud Drive kişisel depolama alanı, Homekit akıllı ev otomasyonu, iOS'da başladığınız bir aktiviteyi OS X üzerinde devam ettirebilme, OS X üzerinden bağlı olduğu iPhone'a gelen çağrıları cevaplayabilme şeklinde sıralanıyor. 

iOS 8 sürümü iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPod touch 5, iPad 2, Retina iPad, iPad Air, iPad mini ve iPad mini Retina ile uyumlu olacak. iPhone 4 ve iPad 1 artık güncelleme dışı kaldı.

App Store ise genişlemeye devam ediyor 1.3 milyon uygulama sayısına erişildi. Her hafta 300 milyondan fazla ziyaretçi mağazayı ziyaret ediyor. 

iCloud Drive bulut depolama alanının fiyatları ise aylık olarak 20GB/1$, 200GB/4$, 500GB/10$, 1TB/20$ şeklinde belirlenmiş.  

• iPad 2'ye bile hala destek vermeleri güzel. iOS 7 ile birlikte iPad 2 stabilitesini kaybetmişti, şimdi pek sanmıyorum ama inşallah biraz toparlar.

Ayrıca iOS 8 Beta'yı iPad 2 üzerinde deneyen arkadaşlardan yorum bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 9 Eylül 2014; 23:37:42 >
  • Çoklu pencere olayı gelir mi acaba İpad'e ?

• Ben hala iPhone 6 plus fiyatının etkisindeyim. Gidip yatayım belki şakadır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

Ben hala iPhone 6 plus fiyatının etkisindeyim. Gidip yatayım belki şakadır

Şaşılacak birşey yok. Olağan yani. Hatta ilginctir i6, samsung s5 ve htc m8den ucuz :)
    Ha bu arada fanboy falan değilim samsung kullanıyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ptimistSoul

quote:

Şaşılacak birşey yok. Olağan yani. Hatta ilginctir i6, samsung s5 ve htc m8den ucuz :)

iphone 6'nın 16gb'lığı 2349 TL'den satılacak memlekette, nası samsung s5'ten ucuz oluyor? O fiyattan pahalıya S5 alıyorsanız kazıklanmışsınızdır zaten.

• quote:

quote:

Ön siparişten 1 ay sonra asıl fiyatına yani 2150 bandına geriler. Çok aceleniz yoksa ilk ben alıp hava basacağım demiyorsanız az beklemek en mantıklısı.
    Bu arada dediğiniz one gibi bazı android cihazlar 2500'den giriş yaptı, artık bu fiyatlar olağanlaşmaya başlıyor. Android'in de avantajı olan ucuzluğu kalmadı pek. Ama nedense bizim gelirler artmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

quote:

Ön siparişten 1 ay sonra asıl fiyatına yani 2150 bandına geriler. Çok aceleniz yoksa ilk ben alıp hava basacağım demiyorsanız az beklemek en mantıklısı.
    Bu arada dediğiniz one gibi bazı android cihazlar 2500'den giriş yaptı, artık bu fiyatlar olağanlaşmaya başlıyor. Android'in de avantajı olan ucuzluğu kalmadı pek. Ama nedense bizim gelirler artmıyor.

Gayette uygun fiyatlı ucuz android telefonlarda çıkıyor,siz görmek istemiyorsunuz t50 kötü bir telefon değil mesela.buyuk markalar dunyanın enayilerinden para kazanıyor sadece okadar.neymiş efenim mac pc ile daha iyi anlaşacakmış,kaç kişinin evinde mac var?(windows gibi bir platform varken)
    Bana göre piyasada alınabilecek üst seviye tek telefon g2 dir.fiyatından dolayı.herkes görmek istediğini görüyor hocam.

• 16 gb ile 64 gb arasinda 300 TL var, Apple telefondan kar saglarken birde 100 dolarda hafizadan bindiriyor.

Umarim birgun batarsin Apple!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef hala Android L'in ne zaman betadan çıkacağı belli değil. Umarım en yakın zamanda o da belli olur.

• Malzeme kalitesi anlamında iphone gibi üst klasmandaki cihazları kastetmiştim aslında m8, z2 vb. cihazlar. Onu eklememişim benim hatam kusura bakma. Ucuz telefon yoksa hep var,
    iphone ile benzer klasmandaki cihazlar z2 ve m8 ama onlar da fiyat olarak iphone'u aşmış yada yakalamış durumda. Açıkcası m8 zamanında çok ilgimi çekti fakat fiyatı düşündürdü.
    F/p anlamında G2 zaten liderdir, tek eksiği kasa kalitesidir, bu senenin telefonlarının G2'ye göre donanım/özellik bakımından bir artısı yok zaten bir sene yattı açıkcası firmalar.
  • Aralığa kadar 2000altına düşmesini beklerim usada yılbaşı çılgın indirimleri ekstradan olur zaten.. düşmezse Lg g3e akar ben begenmezsem geri iphone6 ya döneriz

• fiyatlar makul .leğen ince plastike insanlar 2200 tl bayılıyorsa ayfon fiyatlarına kimse bişey demesin aga.
  • iPad 1'in aldigi son guncelleme iOS 5.1.1 surumu.Siz ise artik iPad 1 guncelleme disi kaldi demissiniz.iPad 1 İOS 8'i birakin iOS 6'yi bile almadi.

• golden master yayinlandi bu arada.
  • İphone 4s son güncellemesi bu olacak herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

quote:

Onceden iphone ile android cihazlar ile bariz fiyat farki vardi şimdi o fark kapandı. Ilginctir gitgide artiyor fiyatlar. Ben alacagimdan değil sadece düşüncelerimi söyledim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

quote:

iphone 6'nın 16gb'lığı 2349 TL'den satılacak memlekette, nası samsung s5'ten ucuz oluyor? O fiyattan pahalıya S5 alıyorsanız kazıklanmışsınızdır zaten.

S5 almadim. s5in ilk çıktığı fiyat ile kiyaslar misin?

• 0ptimistSoul kullanıcısına yanıt
    Androidde benim ilgimi çeken cihazlar htc one serileri açıkcası. Buradan fotoğraflarını görünce pek güzel gelmemişti gözüme ama mağazada bir elime aldım çok şık duruyor ve işçiliği harika.
    Ama mağazada 2500 lira fiyat çektiklerini görünce şaşırmıştım, zira aynı mağazada iphone 5s 1999 tl idi. Yani apple'ın pahalılık ünvanını çoktan aldılar.
    Mesela Samsung hep uygun fiyatlı çıkarırdı, 1700 bandını aşmazdı, o bile s5'i piyasaya 2200tl'den sundu.(Gerçi samsung cihazlar çabuk değer kaybediyor sürekli fiyat düşürdüğü için)
    Lg G2 ile F/P kralı oldu, orta segment cihaz fiyatına üst segment vererek çok iddialı giriş yaptı. Ama bu sene o da gitti G3'ün 3gb ramli 32gb romlu versiyonuna 2000tl+ fiyat çekti.
    Fiyatlar git gide artıyor ama bizim gelirler artmıyor, sitemim buna. Almam beklerim ben de, ihtiyaç malzemesi değil sonuçta.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

quote:

S5 almadim. s5in ilk çıktığı fiyat ile kiyaslar misin?

hocam S5 ilk çıktığında fiyatı 2.199 TL idi yani iphone 6'nın çıkış fiyatından 150 TL daha ucuz oluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.