Şimdi Ara

Apple iPhone 6 / iPhone 6 Plus [ANA KONU] (1003. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.512
Cevap
214
Favori
743.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10011002100310041005
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6S pil süresi ve kalınlığına alışamadığımdan (valla yine ince telefon ama 6yı arattı bence) 6ya geri dönüş yapmaktayım. 64 GB Uzay Grisi
  • aeffes kullanıcısına yanıt
    6s kullanıp üstüne beğenmeyip 6 ya dönen nadir ğnsanlardansınız. Şaşırdım doğrusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    6s kullanan arkadasim gunde 2 kez sarj ediyor sarj olarak bariz geride ve bir gunluk ihtiyacini karsilayamayan bir bataryasi oldugu surece fazladan getirdigi 3d touch a 12mp kameraya mi tav olacaz?

Bence gayet yerinde bi karar olmus. Kasa ayni zaten forograf olarak bariz farki yok f degeride ayni zaten kamera icin tercih sebebi olamaz, 3touch da olmazsa olmaz birsey degil geriye bi tek pil kaliyor. Kasa degismis olsa hayret edebilirdimde su sartlar altinda s serisinin sadece adi var getirdigi balon ozelliklere tav olanlara ben sasiriyorum dogrusu.

Bahsi gecen arkadasta telefonu hava atmak icin degilde ihtiyaclari dogrultusunda karar verdigi icin duz seri cok daha fazla isini gorecektir. O yuzden s serisinden vazgecmistir muhtemelen.

Yil olmus hala f2.2 diyaframli kamera koyuyor s serisine ve herkeste pohpohluyor. Gercek kullanici icin duz seri cok daha cazip.

• Herkesin ihtiyacı farklıdır bir şey diyemeyiz. Pil benim için en önemsiz özelliklerden biri. Benim baktığım en önemli şey işlemci ve RAM. Apple da donanıma s serisinde abandığı için benim için daha alınabilir bir yapıda oluyor. Geriye kalanların bir önemi yok. En nihayetinde pil yani erken bitse ne geç bitse ne? Ama donanım farkları benim açımdan öyle değil. İleride yeni oyunlar ve işime yarayacak uygulamalar çıktığında bunların kasmadan çalışmasını 2GB LPDDR RAM, %70'e kadar daha hızlı bir CPU ve %90'a kadar daha hızlı bir GPU sağlayacak. 3DT, yeni nesil parmak izi okuyucu gibi ekstra özellikleri de işin içine katarsak bunca şey için sırf pil yüzünden vazgeçmek pek de akıl kârı bir iş değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Yalnız pil daha düşük denmiş ama aynı kullanımda a8 işlemcisi a9 a göre daha fazla ısındığı için daha fazla güç tüketiyor. İkisinde de aynı kullanım sağlanmış olsa 6s kesinlikle daha önde. Ayrıca 6s ile 6 arasında pil kapasitesi olarak öyle çok aman aman bir fark da yok. Tabi herkesin kararına saygı duymak gerekir ama s serisi daima düz serinin düzeltilmiş hali olmuştur. Bu da bir önceki sürüme düşürmeyi çok da mantıklı bir sebep olmadan saçma gösteriyor. Ki mantıklı sebep ise incelikse arada 0,2 mm var. Neredeyse gözle bir zar zor gözükür fark.

• iPhone 6 Plus ile yaklaşık 1 haftalık cihazımdan 9-10 saat arası kullanım süresi alıyorum. Normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

6s kullanan arkadasim gunde 2 kez sarj ediyor sarj olarak bariz geride ve bir gunluk ihtiyacini karsilayamayan bir bataryasi oldugu surece fazladan getirdigi 3d touch a 12mp kameraya mi tav olacaz?

Bence gayet yerinde bi karar olmus. Kasa ayni zaten forograf olarak bariz farki yok f degeride ayni zaten kamera icin tercih sebebi olamaz, 3touch da olmazsa olmaz birsey degil geriye bi tek pil kaliyor. Kasa degismis olsa hayret edebilirdimde su sartlar altinda s serisinin sadece adi var getirdigi balon ozelliklere tav olanlara ben sasiriyorum dogrusu.

Bahsi gecen arkadasta telefonu hava atmak icin degilde ihtiyaclari dogrultusunda karar verdigi icin duz seri cok daha fazla isini gorecektir. O yuzden s serisinden vazgecmistir muhtemelen.

Yil olmus hala f2.2 diyaframli kamera koyuyor s serisine ve herkeste pohpohluyor. Gercek kullanici icin duz seri cok daha cazip.

Verebileceğim bütün cevapları LastShip güzel bir şekilde özetlemiş,gerçek bir kullanıcı olarak bu dönüşü yapmaktayım aynı kullanımda bile pilde o kadar bariz farklar var ki eğer iki telefonu aynı anda kullanma imkanı yakalarsanız bu farkı da yakalayabilirsiniz.İncelik konusunda yine bir ince telefon demiştim ama 6lığın inceliğini bana aratmış demiştim 3D Touch da pek bir cazibeli bir şey gelmemişti bana bir tek ön kamerayı direkt açabilmeyi sevmiştim fakat onun yanında işlemci ve ram demişsiniz de bu farkı da görmek çok zor olacak öyle ki 5S bile android amirallerine taş çıkaracak performans sergilemekte Apple zaten bu konuda hatrı sayılır bir yere sahip kullanıcıların bu farkları hissedebilmesini zor görüyorum(6-6S).Yabancı teknoloji forumlarına göz atarsanız 6dan 6Se terfi etmenin gereksizlikleri üzerinde bir kanaat oluşmuş durumda.Aman aman fotoğraf çeken birisi de olmadığımdam kameradaki fark da beni çekemedi.Benim ihtiyacım telefondan verim almak yönünde bu kadar parayı bir telefona verip günde 2 kere şarja takarsam bu iş bana göre olmaz 6 benim bir günümü çıkarmakta.6'nın daha hafif ve camının daha dayanıklı malzemeden üretildiğini de göz önüne alırsak yanlış bir seçim yapmadığımı düşünüyorum ha eylülde güzel bir telefon gelir 7 olursa getireceği artıların 6S e göre fazla olmasını bekliyorum o zaman ona atlayabilirim şu an 6S'e terfi etmenin aman aman bir yanları yok defalarca konuşuldu zaten.Ha bana arkadaki S logosu lazım diyorsanız o ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssgenc55

dostum bende yurt dışı 6 64 gb aldım ve LTE (4.5g) hiçbir problem yok için rahat olsun. Yanlızca bilmen gereken birşey var o da iphona 6 - 6s ler CAT 4 modem olduğu için 300 mbit'e kadar destek veriyor yani haberlerde çıkan 500 ler 600 lerden faydalanamıyoruz iphone 6 da :)

Senin sürüm ney kardeşim A1549 mu a1586 mı?Bahsettiğim cihaza dün baktım 64 gb gold A1549 sürümü.Gold değilde Space gray olsaydı 4g durumuna göre kesin alırdım :)
  • ozhan1905 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de geçtiğimiz Kasım ayından aldım Almanya'dan, ip6 64 gold aynı şekilde ve model numarası A1586. Bu modelin 1 yıl TR de garantisi devam ediyor ve lte sorunsuz. Çünkü TR de satılan modeller de A1586.

• Daha önce şarzım 1-1,5 gün gidiyordu şimdi ise 12 saat gidiyor arkadaşlar ne yapmamı önerirsiniz servise götüreyimmi telefonu? değiştirirlermi şarz sorunundan dolayı ??
  • Arkadaşlar son sürüm ip6 kullanıyorum son bir kaç haftadır menüde filan gezerken frame düşmeleri oluyor cok rahatsız etmiyor ama daha önceden böyle bir sorun yoktu. Son sürümle alakası olabilir mi acaba ? Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı aramızda ?

• bLind kullanıcısına yanıt
    Bu iOS 9 ile alakalı genel bir durum. Apple ın cihaz yavaşlatma politikasından dolayı her yeni major iOS sürümünde cihazlar daha da yavaşlayacak. Ama bu iOS 9 a ait hata bu politikadan değil yazılımın kendisiyle alakalı bir problem.

Anladım ip4 den beri Apple kullanıyorum annemde eski telefonum 5 var son sürüm onda bile rahatsız edici boyutta kasma donma yok gayet akıcı.

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Tarayıcıda RAM'in yetersiz gelmesi yüzünden sayfaların baştan başlamasını da yazsaydın keşke. Ayrıca cihazların 2 GB RAM ile çıkması ileride 1 GB RAM'li cihazların sorun yaşayacağının habercisidir. Neticede o 2 GB RAM boşuna koyulmadı değil mi? Şunu herkes bilir ki Apple gereğinden fazla donanım koymaz. Sistemin ihtiyacı olan donanım ne kadarsa o kadar koyar. Sistem boştayken bile yarısı kullanılıyor. Yarısı zaten 6'nın RAM'inin tamamına eşit. Yani iOS9 ile birlikte 6 ve aşağısı cihazlar kırpılmış bir sürüme sahipler. Yabancı forumlar biliyor da biz bilmiyoruz zaten. Kıstas aldığın şeye bak. Onlar bir şey söyleyince doğrudan kabul ettiğine göre sorgulama yetini kaybettiğin anlaşılıyor. Asıl boş bir telefondan bahsediyorsak ben sorayım sana. 6 5s'in üzerine ne getirdi? Tasarımı saymıyorum. Neticede tasarım yeni olunca sayfalar ve uygulamalar daha hızlı çalışmıyor telefonun performansı artmıyor. Kullanımda benim işime yaramayacak bir şeyi ben artı olarak saymam. Bugüne kadar da hiçbir zaman tasarımına bakıp da cihaz almadım. Ben cihazın içine teknik özelliklerine bakarım. Bu alanda getirdiği bir yenilik gelişme var mı ona bakarım. İşlemci, RAM, kamera diyorsun da bunlar telefonların en önemli bileşenleridir. İnsanlar telefonları incelerken ilk dikkat ettikleri bileşenler de kamera, işlemci ve RAM'dir. Apple o zaman niye cihaz tanıtırken özellikle işlemci performansına değiniyor? Keza aynı şekilde kameraya niye bu denli değiniyor? Sadece bizim ülkemizde muhabbetinin döndüğünü zannettiğin şeylere niyeyse bütün dünyada dikkat ediliyor ki Apple da özellikle bunlara değiniyor. Şimdi soruyorum 6 5s'in üstüne ne getirdi? Kamerayı hiç ellemeden 5s'ten alıp 6'ya koymuş. 8 MP, 1/3" sensör, f/2.2 diyafram. RAM'e bakıyoruz yine aynısı yapılmış. Hiç değiştirmeden 5s'teki 1 GB LPDDR3 RAM'i almış 6'ya koymuş. Kamera ve bellek kopyala-yapıştır. İşlemci sadece %25 hızlı. Kayda değer bir fark değil. %50 GPU farkı var ki kayda değer gördüğüm tek gelişim bu. Şimdi soruyorum 6 5s'in üstüne ne getirdi? Yenilik mi var mı hayır. Tasarım yenilik değildir. Donanımsal anlamda bir yenilik yok. Ama bizim insanımızın daha doğrusu sizin gibilerin olayı belli; yeni kasa. Çünkü yeni kasa olunca sizin gözünüzde bu bir yenilik ama benim gözümde asla bir yenilik değil, olamaz da. Neticede 6s aynı kasa ile geldiği için insanlar eski kasa gözüyle bakıyorlar bu yüzden de yükseltmeye gerek görmüyorlar. İçindeki özellik onları pek fazla ilgilendirmiyor. Yeni kasa olduktan sonra Apple isterse hiç donanımı değiştirmeden satışa sunsun yine bu sözünü ettiğim tayfa gider alır. Çünkü yeni kasa. Onlar için yeni kasa olması o cihazın yeni olması için yeterli. Kimilerinin de amacı o sebeple dikkat çekmektir. Yeni kasa olunca "ooo iPhone (4, 5, 6) yapmışız" diye dikkat çekmeyi seven tiplerdir. Ama s serisinde kasa değişmediği için pek de dikkat çekmez. Şayet Apple her yıl yeni kasa ile telefon çıkarmış olsaydı şimdi yorumlar çok farklı olurdu. İşlemci şöyle arttı GPU böyle arttı RAM uçmuş vs. Donanımsal olarak uçurum olmasına rağmen eski kasa olduğu için insanlar yükseltmeye gerek duymuyorlar. Bunu bu forumda yüzlerce kez okudum. Sırf eski kasa sayıldığı için 6s almayıp 7'yi bekleyen gösteriş hastası tayfa var. Bu yüzden bilinçli olarak daha yeni çıktığı zamanlarda dahi 5s'in üzerine bir yenilik sunmadığı için 6'yı almadım ve çevremdeki kimseye de aldırmadım. İstesem o zaman 6'yı alırdım ama donanımsal anlamda bir yenilik getirmediğinden bunun ilerisi için doğru bir hamle olmayacağını düşündüğüm için almadım ve 6s ile ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Çünkü işletim sistemi güncellendikçe RAM'de sıkıntılar başlayacaktır. 6s bu yapısıyla geleceğe dönük bir cihaz. Kasası haricinde donanımsal anlamda 6 ile alâkası yok.

Ayrıca kimse kusura bakmasın ama 6s kullanıp da 6'ya geçmek mallıktır. Bataryası az gidiyormuş. Gören de 6'nın bataryası çok gidiyor zannedecek. Plus serisini saymazsak bütün iPhone serisi batarya olarak rezalet. Android'den geçen çoğu kişi pil yüzünden hayal kırıklığı yaşıyor. Pil istiyorsa gitseymiş 3000 mAh pilli bir Android alsaymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 12 Mayıs 2016; 20:52:47 >

3000 mah android pilleri zaten bi iphone kadar gitmiyor mu ben 6s de 7 saati felan görüyorum %10a kadar ondan sonra şarja takıp dolduruyorum zaten

• XT9 kullanıcısına yanıt
    Öyle olsaydı Android'den geçen insanlar pilden şikayet etmezlerdi.

şikayet eden de var iyi bulan da

• Aranızda 6s space gray cihazını SE 64 GB Rose gold ile takaslamayı düşünen var mı? Varsa bana ulaşsın özel mesajdan, her türlü konuyu anlaşırız diye düşünüyorum. Özel mesajlarınızı bekliyorum.

Saygılar.
  • LastShip L kullanıcısına yanıt
    Sen yazdığıma cevap ver önce. Diyorum ki 6 5s'in üzerine ne getirdi? He canım he Apple kasası aynı olduğu için RAM bastı. Anca kendini kandır böyle sen zavallı seni. Madem öyle 5'te niye RAM'i 1 GB'a çıkardı o zaman? Neticede yeni kasa ile geldiği için senin mantığınla bakarsak 5'te RAM yükseltmemesi gerekirdi. Ne de olsa yeni kasa ayriyetten donanımı artırmaya ne gerek var? Söylediğin her argümanı kanıtları ile çürütebilirim. Apple gereğinden fazla donanım koymaz bunu istesen de istemesen de kabul e-de-cek-sin. Kendin bile kabul ettin Safari'nin RAM yetmemesi durumunda sayfaları baştan yüklediğini. Bu bir sorun değil de nedir? Tarayıcıda bile sorun oluyorsa uygulamalarda ileride daha büyük sorun olur. Olay zaten kota değil bir kere ileri zekalı arkadaşım. Tarayıcıda uzun bir mesaj yazdım diyelim ve arka plana attık. Bir süre sonra tekrar açtığında sayfa baştan yükleniyor ve yazdığın onca şey boşa gidiyor. Bunu bizzat arkadaşımın kullandığı 6'da yaşadım. Öyle sinir etti ki benim olsa bir çekiçle işini bitirmiştim. Tarayıcının sayfaları baştan yüklemesi sorun olduğu için Apple RAM yükseltmesi yaptı. Demek ki gereksiz değilmiş değil mi? İşletim sistemi güncellendikçe bellek miktarı daha da yetersiz gelmeye başlayacaktır. Bu yönden 6s geleceğe yönelik bir cihaz. 6s'te boş hafıza 1 GB'a yakınken 1 GB bellekli cihazlarda kırpılmış iOS sürümü kullanılıyor. Dediğim gibi 6 5s'in üzerine donanımsal anlamda bir şey koymayan yenilikten yoksun bir cihaz. Apple donanımı değiştirmeden yeni kasayla telefon çıkarsa direk gider alırsınız. Çünkü sizin için yenilik denen şey yeni kasa. 5s'ten 6'ya geçmek için sebep yokken 6'dan 6s'e geçmek için yeterli sebepler var.

Omo bonon kososo yono.

Mesajlarından belli oluyor zaten cihazına toz kondurmadığı. Elinden gelse 6 6s'ten daha iyi diyecek. Başka bir konuda da Spotify fanı ilan etti beni sırf daha başarılı buldum diye. Bana ne onların ilk zamanlarındaki hallerinden. Ben tüketiciyim hangisi iyiyse onu kullanırım bu kadar basit. Hem Apple Music'i kötülediğim falan da yoktu sadece Spotify varken Apple Music'e para vermem dedim diye fun olduk.

• 
Sayfa: önceki 10011002100310041005
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.