Şimdi Ara

Apple iPhone 6 / iPhone 6 Plus [ANA KONU] (994. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
23.511
Cevap
214
Favori
743.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İphone 6Plus kullanıyorum, iki arkadaş birlikte aldık, 8 ay sonra arkadaşımın telefonunun alıcısı (ahize hoparlörü) bozuldu, ses yok denecek kadar az geliyordu. genpa'ya verdi telefonu yenisi ile değiştirdiler, 13 ay sonra aynı problem benimde başıma geldi bende pupa'ya verdim. Biraz öcne mesaj gönderdiler parça değişimi yapılacakmış. Sormak istediğim bu durum neye göre belirleniyor bilen var mı iki telefonda aynı ikisinin arızasıda aynı biri değişim yapılırken diğeri tamir ediliyor? Bu işin bir standardı varmıdır yoksa servis insiyatifinde midir. Bilen bi arkadaş beni aydınlatabilirse sevinirim.

Ayrıca forumda biraz göz gezdirdim. Benimde arkadaşımında telefonunda donma sorunu yaşanıyor, ikimizde telefonun görüşme/mail/mesaj ve sosyal ağ özelliklerini kullanıyoruz. Iphone'u 4 ten beri kullanan biri olarak diğer telefonlardan bir üstünlüğü kaldığını düşünmüyorum. Bir sonraki telefonum kesinlikle note serisi olacak.

@cedric... hocam exchange üzerinden 30-40 mb'lık bir dosya göndermeye çalış nasıl şiştiğini kendin gör. Telefon hafızası dolu olarak hata vermeye başlıyor, neredeyse durma noktasına geliyor ve format atmadan düzeltemiyorsun. Bu hatayı ios 9'da yaşadım apple'a bildirdim hala da aynı...

• darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Bir kac sene oncede ayni muahbbet donuyordu 3 sene gecti asphalt hala 8 de real racing de 3 te :)

Asphalt 6 7 8 diye hizli hizli ilerlerken neden 8 de takili kaldi hic dusundunuz mu? Daha iyisini gelistirecek portallari yok cunku. Mobil grafik islemcileri ve mevcut open gl (android icin) ile metal (ios icin) in daha fazlasini sunma yetenegi yok. Pc de gordugun texture leri mobilde goremiyosun cunku destegi yok o kadar guclu degiller. Daha iyisi ben soyliyim bi kac yil daha cikmayacak sadece hikaye degisir o bu degisir daha etkileyici grafik bundan daha fazlasi olmaz eldeki grafik birimleriyle.

Ha ne olur daha iyi oyun cikar ancak ipadde yada nvidia tabletlerde calisir. Ipad ve diger tabletlerin islemcileri daha buyuk oldugu icin gucleride daha fazla. Surekli incelen mobil dunyasinda tabletlerin tegra islemcilerini telefonlara sokamazsin yanar kul olur :)

O yuzden ben ileride cikacak oyunlar icin endise etmiyorum grafik olarak bundan fazlasi gelemez mobile gelmesi icin cok buyuk bi devrim olmasi lazim. Hala 3 senelik real racing oynuyoruz. Gpu yetersizligi konusunda en ufak bi endisem yok ilerisi icin.

Gta serileri haric ozgur modu olan hicbi oyun yok cunku ugrasmiyolar.

Gelistiriciler artik etkileyici grafikli uzun uzun oyunlar yerine uygulama ici satin alimi yuksek, orta grafikli ama bagimlilik yapici oyunlara yoneliyorlar.

Clash of clans , clash royale bunlarin en buyuk ornegi. Aylik 500 lira yatiran arkadasim var CoC e. 2 tane 269 liralik paketten aliyor her ay daha cabuk ilerliyim diye.

Suan appstore daki oyunlarin hepsi mevcut yazilimsal grafik desteklerini sonuna kadar kullaniyorlar. Grafiklerin yeni bir destek gelesiye kadar gelismesine pek imkan yok. Yeni destekte bit kadar mobil islemciye uzun bi sure daha gelmeyecek kapasitesi belli cunku. Olan islemcilerde nvidia shield tabletlerdeki tegra k serisi islemciler. Onlarida telefona sokamazsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Ayni mantikla ip5 te 3 yasinda ama kilitlenme gibi problemi yok yahut gece biraktiginda uyku problemi yok.

Apple ios 9 ile yeni bi sisteme gecti bunun azizliklerini yasiyor ancak su hali dahi androide bin ceker. Arada bir sistemin sapitmasi, aklini basina en basindan beri alamamis androidden geride kaldigi anlamina gelmiyor.

4 ay sonra ilk kez restart yasadim telefonda. Tekrarida olmadi. Onun disinda hicbi zaman uygulamalara girip cikarken yada ekran kaydirmalarinda gec isledigi olmadi geriden geldigi olmadi ama androidde bu olay sık sık oluyor. S6 edge plus a baktim standda ayarlar menusunde kaydirma yaparken geriden geliyordu kaydirmalar.

Simdi diyeceksin ee teshir urunu? Teshir urunude icinde s400 mu var? Ne olmus teshir urunuyse gelen giden kircaliyosa uygulama yukluyorsa ne olmus yani? Amiral gemisi dedigin telefon gunde 200 300 parmaga karsi koyamiyor mu yani?

Hangi teshirdeki iphone un lag yasadigini gordun? Iphone u kurcalayan dolduran yok mu?

Android google in elinde oldugu surece lagdan kurtulamazsiniz. Size o isletim sistemini bedavaya vermiyor. Arka planda kendi uygulamalarini calistiriyor ve en bas oncelik onlarin her zaman. Sen dondursanda etsende fayda etmez. Googleplay hizmetleri daima telefonda calisir durdurunca hata alirsin youtube acamazsin. Googleplay hizmetleri telefonuna sen haberin yokken istedigi google guncellemesini yukler.

En basitinden sen cihaza wipe yap. Acildigi gibi googleplay e girip guncellemeleri kapat. Internet erisimin olsun ama.. Wipe tan sonra googleplay telefonla gelen surumune doner. Senin oto guncellemelerin kapali olsa dahi internet erisimin oldugu muddetce o googleplay kendini bi sekilde gunceller sana sormaz ve bunu engelleyemezsin.

Iste bu yuzdendir ki yeni rom atildiginda yahut wipe yapildiginda ilk gun pil suresi yorumlanmaz. Ilk gun cunku o googleplay hizmetleri surekli nete baglanarak kendini ve bagli olsugu google zimbirtilarini gunceller.

Vatanda note 5 vardi 3 gun bekleme 26 dakika ekran suresi ve sarji kac olsa begenirsin?? %66 pil..

Grafik detayi 100 sarj oldgunu gosteriyordu. 3 gun de 26 dakika kurcalamayla 66 ya inmis pili. Cihaz nerdeyse bombos icinde 2 3 uygulama ya var ya yok.

Bunu nasil aciklayacaksin? Beklemede google kendi uygulamalari icin cekirdekte yer ayirip islemciyi azda olsa somurmurmeye devam etmis. Bir gunluk kullanimda sen bunu anlamayabilirsin belki %7 8 harcadigindan ama bekleme suresi arttikca hissedersin iste oyle.

Tekrar soyluyorum google aptal degil size bedavaya vermiyor o isletim sistemini. Bekleme surenizi sozde arttirmak icin cesitli modlar getirmek anca aklina gelmis olacak ki o haliyle bile kendi isine yrayacak uygulamalari yine sizin haberiniz olmadan calistiracak.

Yahu hic mi sormuyorsunuz 4gb ramli telefonun ici bombosken kutudan cikis haliyle nasil %70 rami dolu oluyor diye? Windows o kadar yer kaplamiyor acin gozunuzu biraz. Hayrina vermiyo google bu sistemi..

Hadi eyvallah

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Ayni mantikla ip5 te 3 yasinda ama kilitlenme gibi problemi yok yahut gece biraktiginda uyku problemi yok.

Apple ios 9 ile yeni bi sisteme gecti bunun azizliklerini yasiyor ancak su hali dahi androide bin ceker. Arada bir sistemin sapitmasi, aklini basina en basindan beri alamamis androidden geride kaldigi anlamina gelmiyor.

4 ay sonra ilk kez restart yasadim telefonda. Tekrarida olmadi. Onun disinda hicbi zaman uygulamalara girip cikarken yada ekran kaydirmalarinda gec isledigi olmadi geriden geldigi olmadi ama androidde bu olay sık sık oluyor. S6 edge plus a baktim standda ayarlar menusunde kaydirma yaparken geriden geliyordu kaydirmalar.

Simdi diyeceksin ee teshir urunu? Teshir urunude icinde s400 mu var? Ne olmus teshir urunuyse gelen giden kircaliyosa uygulama yukluyorsa ne olmus yani? Amiral gemisi dedigin telefon gunde 200 300 parmaga karsi koyamiyor mu yani?

Hangi teshirdeki iphone un lag yasadigini gordun? Iphone u kurcalayan dolduran yok mu?

Android google in elinde oldugu surece lagdan kurtulamazsiniz. Size o isletim sistemini bedavaya vermiyor. Arka planda kendi uygulamalarini calistiriyor ve en bas oncelik onlarin her zaman. Sen dondursanda etsende fayda etmez. Googleplay hizmetleri daima telefonda calisir durdurunca hata alirsin youtube acamazsin. Googleplay hizmetleri telefonuna sen haberin yokken istedigi google guncellemesini yukler.

En basitinden sen cihaza wipe yap. Acildigi gibi googleplay e girip guncellemeleri kapat. Internet erisimin olsun ama.. Wipe tan sonra googleplay telefonla gelen surumune doner. Senin oto guncellemelerin kapali olsa dahi internet erisimin oldugu muddetce o googleplay kendini bi sekilde gunceller sana sormaz ve bunu engelleyemezsin.

Iste bu yuzdendir ki yeni rom atildiginda yahut wipe yapildiginda ilk gun pil suresi yorumlanmaz. Ilk gun cunku o googleplay hizmetleri surekli nete baglanarak kendini ve bagli olsugu google zimbirtilarini gunceller.

Vatanda note 5 vardi 3 gun bekleme 26 dakika ekran suresi ve sarji kac olsa begenirsin?? %66 pil..

Grafik detayi 100 sarj oldgunu gosteriyordu. 3 gun de 26 dakika kurcalamayla 66 ya inmis pili. Cihaz nerdeyse bombos icinde 2 3 uygulama ya var ya yok.

Bunu nasil aciklayacaksin? Beklemede google kendi uygulamalari icin cekirdekte yer ayirip islemciyi azda olsa somurmurmeye devam etmis. Bir gunluk kullanimda sen bunu anlamayabilirsin belki %7 8 harcadigindan ama bekleme suresi arttikca hissedersin iste oyle.

Tekrar soyluyorum google aptal degil size bedavaya vermiyor o isletim sistemini. Bekleme surenizi sozde arttirmak icin cesitli modlar getirmek anca aklina gelmis olacak ki o haliyle bile kendi isine yrayacak uygulamalari yine sizin haberiniz olmadan calistiracak.

Yahu hic mi sormuyorsunuz 4gb ramli telefonun ici bombosken kutudan cikis haliyle nasil %70 rami dolu oluyor diye? Windows o kadar yer kaplamiyor acin gozunuzu biraz. Hayrina vermiyo google bu sistemi..

Hadi eyvallah

Beni alıntılama dedim hala yazıyorsun ya . Artık izinlerle neye izin verip vermeyeceğini kişi kendi belirliyor. Ayrıca o google'a ben izin vermezsem konum servislerinde dahi istediğini yapamıyor. Kendini biraz geliştir, geride kalmışsın. Lolipop ile istediğine izin verip istediğine vermiyorsun. Android farklı bir sistem ve biraz detay istiyor ama anlarsan sen daha çok ona hükmediyorsun, o sana değil! Ayrıca bana iphone 5'den örnek vermişsin ama senin iki post üstünde iphone 6 ile ne sorunlar yaşanmış okumadın galiba? Her işletim sisteminde ufak tefek sorunlar mevcut, sidik yarışının anlamı yok diyorum ama hala bunun yarışını veriyorsun.

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Benim anlamadığım nokta su neden bir teknoloji eskimesi icin illa da yenisinin çıkması şart. Elde olan teknolojiyi biz daha güçlü bir hale getiremezmiyiz kesinlikle getirebiliriz. Mesela bir işlemciyi overclock ederek daha iyi bir performans alabiliriz. Grafik tarafı da benzer. Olan grafik teknolojileri oyunun en ince detayına kadar uygularsak o Zaman oyunun istediği kas kuvveti artacak. Bu da olan işlemcinin yetebildigi kadar güçte stabil olmasina sebep olur. Simdi sizin dediklerinize kesinlikle katılmasam da geliştiricilerin paraya donuk isler yapmaya başlamasına sadece katılabilirim. Ama bu değildir ki oyunlar bu seviyede kalacak. Yakın bir süreçte gerçeklesen bir portlama ile android kullanıcıları art cs 1.6 yı oynayabilmeye başladı. Böyle pc de olup da mobile gelecek bir suru oyun olacak gelişen teknolojiler ile. Hani yukarıda böyle bahsetmediniz diyebilirsiniz. İki farklı fikir sunma amacım hem sizin düşüncenizin yanlış olması hem de o düşünce dışında olacak durumun açıklanmasıdır.

• Arkadaşlar İphone 6 için USB Bellek var mı? Verilerimi telefona takıp atabileceğim. Var diye duymuştum varsa link atarsanız sevinirim
  • Bende benzer bir soru sorayım.move to ios kullanmayı bilen var mi ?ya da aktarım seçeneği nerede iphone 6 plusta? Seçeneği bulamıyorum bi türlü

• Söyle ki böyle ürünler piyasada var ama gereğinden aşırı pahalı fiyatlara sahipler. böyle merdiven altı ürünler ucuz oluyor ama cihazı algılamama problemi yaşanıyormuş sürekli.

• Arkadaşlar Apple Türkiye'de ki fiyatları biliyorsunuz ve ben zengin değilim o yüzden ucuz iPhone arayışına girdim ve Sahibinden'de aradığım iPhone 6S Plus 64GB (Eu Simfree) 2650TL'ye buldum ve almayı düşünüyorum.

Şimdi size bir şey soracağım ben bu adama havale yaptım adam telefonu vermezse yollamazsa ne yapabilirim. Dolandırılmak istemiyorum. Şuan elimde iPhone 5'i de bu şekilde aldım hiçbir sorun yaşamadım ama tedbirli olmak gerekli sanırım.
  • Tanımadığınız hiç kimseye havale yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachel Corrie

Tanımadığınız hiç kimseye havale yapmayın.

Hocam telefonu nasıl alacağım Bunu bir yazı belge tarzı bir şeyle güvence altına alamaz mıyız, illa aracı bir site mi kullanmak lazım onlarda %5 pay kesiyor arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 19 Nisan 2016; 21:34:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkgamer_gs

Benim anlamadığım nokta su neden bir teknoloji eskimesi icin illa da yenisinin çıkması şart. Elde olan teknolojiyi biz daha güçlü bir hale getiremezmiyiz kesinlikle getirebiliriz. Mesela bir işlemciyi overclock ederek daha iyi bir performans alabiliriz. Grafik tarafı da benzer. Olan grafik teknolojileri oyunun en ince detayına kadar uygularsak o Zaman oyunun istediği kas kuvveti artacak. Bu da olan işlemcinin yetebildigi kadar güçte stabil olmasina sebep olur. Simdi sizin dediklerinize kesinlikle katılmasam da geliştiricilerin paraya donuk isler yapmaya başlamasına sadece katılabilirim. Ama bu değildir ki oyunlar bu seviyede kalacak. Yakın bir süreçte gerçeklesen bir portlama ile android kullanıcıları art cs 1.6 yı oynayabilmeye başladı. Böyle pc de olup da mobile gelecek bir suru oyun olacak gelişen teknolojiler ile. Hani yukarıda böyle bahsetmediniz diyebilirsiniz. İki farklı fikir sunma amacım hem sizin düşüncenizin yanlış olması hem de o düşünce dışında olacak durumun açıklanmasıdır.

Vahşi kapitalizm

• Elden teslim alın yada forumun ikinci el bölümünde referanslı üyeler var onlardan alın.

• Ortalıkta fena dolandırıcılar var ucuza getircem diye elinizdeki paradan olursunuz hiç bulaşmayın derim. hangi şehirdeyse ona göre oradan bi tanıdık ayarlamaya çalışın. kontrol edip elden teslim alıp size kargolasın
  • Çinden bile alışveriş yaparım ama asla sahibinden.com gibi kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan yerden hele hele havale ile alışveriş yapmam,iyi cesaret sizinki.Heyecan aramak bu sanırım :) Kanunen ürünü size göndermez ise hiçbir hak iddaa edemezsiniz çünkü arada ne fatura var ne yazılı belge

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silveraction -- 19 Nisan 2016; 23:21:17 >
  • darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Overclock olayi pc de col farkettirirken mobilden fark ettirmiyor neden mi? Zaten elinde cok cok zayif bir islemci var buna frekans asirtmasi yapman aslinda pek fazla birseyi degistirmiyor cunku islem gucu frekans ile dogru orantili degil.

Transistor sayisi az ise frekansinim fazla olmasi islemcinin asiri isinmasina neden olacak.

Soyle bir ornek vereyim,

Apple in islemcileri 2 cekirdekli dogru mu? Evet...

Ancak bakildiginda apple in 2 cekirdekli islemcisi samsungun 8 cekirdekli islemcisi kadar zar alana sahip.

Temelde bir farklari yok ikiside ayni hacimdeler sadece ayrilis bicimleri farkli. Apple in cok kasli 2 cekirdegi var samsung un daha kucuk ama daha fazla cekirdegi var. testlerde cok yakin sonuclar aliyorlar.

Simdi soyle dusun azdan az coktan cok gider lafina gore ayni sekilde az olan daha az artar cok olan daha cok artar.

Yani demek istiyorum ki pc deki overclock ile cok bariz farklar yakalarken aynisini mobilde yakalayamazsin cunku bunu bizzat s4 umde denedim.

Real racing 3 oyununda islemcinin 1200mhz den fazla olmasi fps yi hic degistirmedi ki anlik fps gosterici programim vardi rootluydu cihaz. Ayni sekilde gpu max frekansi 480 den 532 ye cikardim 1 fps bile fark goremedim belki olmustur ama genel olarak ayniydi fps degeri. O yuzden daha fazla islem gucunu bit kadar mobil islemciye overclock yaparak elde edemeyiz. Edersin ancak bu pekte bi isine yaramaz yani.

Ote yandan oyunlardaki open gl destekleri yazilimsal bisey oldugu icin elindeki gpu nun mimarisi buna uygun degilse sen o gpu yu 10 katta guclendirsen o destegi sagliyamazsin.

Sonuc olarak gelistiriciler ve ureticilerde elindeki cihazin konsol olmadigini biliyor. Korsana karsi onlemde alamadiklari icin konsol vari grafiklerle oynayisi gormek yakin gelecekte imkansiz.

Nfs no limits iphone da dehset grafikleri var misal, oynayisi nasil? Araba sanki buzda kayiyor gibi donuyo. Gradik o bicim ama fizik motoru rezalet. Bi yaris 50 saniye suruyor hop enerjin gitti bile :)

Ayriyetten bahsettigin gibi mobil islemciler guclu olsada henuz o derecede guclu degiller. Eski bilgisayarimda nfs most wanted (2002) full grafikte oyniyamiyordum. Oyunun max cozunurlugu 1080p dahi degildi. Ekran kartimda 64 bit 512mb vramliydi.

Burda onemli olan nokta vRam kismi. Suan mobil islemcilerin gpu larinda kendilerine ait vRam yok. VRam video ram demek oluyor. Senin elindeki 1080p ekranda etkileyici grafiklerle 2002 deki most wanted i su islemciyle oyniyabilmen hayal olur. Suanki haliyle su islemciler pc ye oranla ekran karti olmayan i3 ten bile dusuk performansli cunku cok kucukler. Yapabilecekler belli o tarz oyunlari kaldiracak gucte degiller heleki 1080p ekranda.

800x600 de kasmadan oynicaz diye gozlerimiz bozuluyordu :) iyi kotu ekran kartida telefonun 3 kati buyuklukteydi :d simdi onun gucunu 5.5 inc telefona sigdirmayi beklemek cok yanlis hele ki mevcut islemcilerin grafik icin ayrilmis vRam leri yokken o tip oyunlari oynamayi beklemek polyannacilik olur

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Hani alıntıladığıma pişman oldum desek hiç yanlış olmaz. Siz benim demek istediğimin yanından bile gevşememişsiniz. Bende biliyorum su overclock henüz yapılacak durumda olmadigini. Onun sadece bir örnekleme olduğunu anlayamamak bence sizin Türkçe ile alakalı yaşadığınız sıkıntıdır.

• Arkadaşlar merhaba ben yurt dışından gelme bir iphone 6 alıcam 1.500 fiyat var alıyımmı sizce ? türkiyede 1 yıl garantisi olan A1586 Modeli 4 ay Açık kalma süresi var daha sonra Pasaporta kaydedilebilir Sıkıntı çıkarsa 1 yıl içinde çıkar zaten diyebilirmiyiz sistemsel olan tabi kırılma vs değil..
  • Real Racing 3 indiriyorum, arada indirilemiyor diye mesaj alıyorum sanki WiFi kaynaklı.

Bu arada screenshot nasip alınıyor?

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    screenshot için,
    Güç düğmesine basılı tutarken - Touch ID'ye basın.
  • 
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.