Şimdi Ara

XC 150 Maşa Problemi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Kron XC 150 marka bisikletim var. Ama sorun şu ki bisikletin maşası girip çıkarken takılıyormuş gibi kesik kesik hareket ediyor. Ön tekerlek klipsini söküp tekerleği çıkardığım zaman maşa biraz daha düzgün çalışıyordu. Sanırım tekerleğin klipsini sıkınca maşanın uç tarafları sıkışıp çalışırken kasmaya neden oluyor. Ben de maşanın uçlarını ayırarak biraz genişletmeye çalıştım Ve başarılı da oldum ama klipsi sıkınca aynı sorun tekrar oluşuyor. Göbeğin yan taraflarına pul koymayı düşündüm ama bu sefer de maşanın oturması için göbekte yer kalmıyor Ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

• O maşa oldukça kalitesizdir hocam, ne yapsanda pek fayda etmez. Maşa bacaklarını açmak içinde uğraşma, güvenliğini tehlikeye atma.
  • Maşayı zaten değiştirmeyi düşünüyorum ama şimdilik idare etsin diye
  • bende de xc250 var genelde sehır ıcınde kullandıgım ıcın duz maşa ile degıstırdım . kendi maşası gercekten agırmıs ya da benım taktıgım duz maşa hafıf dıye oyle gelmıs olabılır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istisnalarKaideyiBozmaz -- 10 Eylül 2014; 9:30:18 >
  • arada sırada bisiklet üstündeyken ağırlıgını gidona vererek maşa yayının yumuşamasını sağla zamanla daha stabil hareket edecektir. mesela binerken ve inerken ağırlıgını pedala değilde gidona ve dolayısıyla maşaya ver.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.