Şimdi Ara

K@FKASYALI HOME THEATER :::: FOCAL ARİA KULLANICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
7.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tv yi yerine taşıyıp centeri yerinden ettik malesef biraz orantısız oldu ama bir müddet böyle devam
     K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI

surround aria 906 ların baya heybetli olması nedeni ile duvara asmak istemiyorum, çok alçakta kalacağı içinde ayakta kullanmak istemiyorum

ikeadaki bu raftan 2 adet alıp arka sağ ve sola en üst bölmeye koyup hoparlörün dinleme mesafesini kulak hizasından biraz yukarı kaldırmayı düşünüyorum, bu raflar camın önüne gelceği için özellikle aydınlığı kesmemesi ve camı tam kapatmaması için iskelet tarzında ürün seçimini değerlendirdim bu konuda tavsiyelere açığım,

(raf aralığı kurtarmaz ise karar değişebilir minimum 40 cm raf aralığına ihtiyaç var)
    ikea raf ünitesi
     K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/kitapliklar-ve-raflar/raf-uniteleri/raf-uniteleri/50214678/vittsjo-raf-unitesi.aspx ürün linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 27 Eylül 2014; 15:49:26 >

• Duvara montaj yapmak isterseniz VOGELS VLB 200'leri öneririm. Türkiye'de satılıyor ve 20kg' a kadar taşıyabiliyor. Sizin hoparlörler 8kg civarında diye hatırlıyorum. Bu durumda rahatlıkla taşır.

http://www.vogels.com/hoparlor-ask/hoparlor-ask/vlb200-wallbracket-black.html#!prettyPhoto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 26 Eylül 2014; 16:05:47 >
  • slm arkadaşlar odam için sinema odası koltuklarından arıyorum fakat onca araştırmama rağmen internet sitelerinde yabancı ülkeler gibi bu işi yapan örnekteki gibi koltuklar satan hiçbir yer bulamadım, istanbulda bu işi yapan bir firma yokmudur? illa baba veya tv koltuğu alıp veya hiç güvenmediğim istikbalin ayak uzatılabilen modern koltuklarından alıp onları mı sinema koltuğu yapmak zorundayım bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum

örnekler
     K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 29 Ekim 2014; 12:09:59 >

• Bir zaman araştırmıştım fikir vermesi açısından şöyle pratik birşeye denk gelmiştim.

http://www.bahcesehiryatas.com/berjerler-tekli-koltuklar/leo-baba-koltugu
  • aslında tekli baba koltuklarında almaktan ziyade resimde de örnek verdiğim gibi 3 lü 4 lü sistemlerden almak istiyorum fiyatlarına göre otamatik manuel açılan falan ama dediğim gibi hiç denk gelmedim lazboyun bir kaç modeli var ama onlarda fazlasıyla tuzlu diye biliyorum ve tam olarak böyle 3 lü yok, bakalım artık sizin gibi araştıran veya denk gelen bilen varsa bi fikir edinicem

mention]Delerıum[/mentioned]
  • Bende b&w 683 s2 ve elac fs 217 bu ikisinin arasinda karasiz kaldim. Deneyimi dinlemis olan arkadas varmi bilgilerini bizlen paylasabilecek merak ediyorum nasildir ? Ikisininde ses kalitesi tinisi akustigi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki hoparlor oldukça zıt karakterler...
    Hangi tip müzik ağırlıklı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spor911

Bende b&w 683 s2 ve elac fs 217 bu ikisinin arasinda karasiz kaldim. Deneyimi dinlemis olan arkadas varmi bilgilerini bizlen paylasabilecek merak ediyorum nasildir ? Ikisininde ses kalitesi tinisi akustigi

elac konusunda fikrim yok, bw 683 s2 türkiyeye girmeden baya bir araştırmasını yapmıştım satıcılar ilede görüştüm, fakat fiyat performans olarak focal ariayıda seçenekler arasına koyunca focal bwden daha ağır bastı fiyat performansı bw den daha iyiydi, focallar bir tık daha pahalı fakat bu farkı vermeye kesinlike değer fransa üretimi hoparlör görselliği işçiliği ve ses rengi gayet hoş, istanbuldaysanız ürünleri gidip dikmen elektronikte dinleyebilirsiniz bw ve focal orada mevcut, ayrıca focalleri can hifi dede dinyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 9 Kasım 2014; 12:41:21 >
  • K@FKASYALI , HI-DE-MAN

Müzik olarak ilk tercıhım jazz country sonrasında slow .. Flac müzık nette okudum bı kac yerde b&w kuvvetlı sese sahıp bass ıcın, elac ise jet tweeter 3 kullandıgı ıcın sanırım benım tarzıma daha uygun ama tam anlamıyla emın degılım.
    Buarada yamaha rx v775 kullanıcıyım
    B&W nın 683 s2 modeli çin üretımiymiş
    Focal hiç dinlemedim aslında fransız malı biliyorum elac ise alman üretimi olup cogunlugu el işçiliği yapılıyormus
    Yani benim bıldıklerım bukadar daha bu ıkımodele deneyim sahıbı dınlemış fırsatı olan bırı varsa kafamdaki karısklıgı gıdermek adına iyi olucakta
    Benım ıcın temız ses net ses,tüm enstürimanları hissetmem gerekiyor dinlerken.
    Evet suanda istanbulda degilim ama yakım zamanda oyere gıtmek isterim
    Kısacası bu aslında

• Rx v775 bu hoparlörler için hafif sirket kalır. Elac zor hoparlörlerdir.Bence bw daha tatmin edici olur.

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Ahanda yakaladım altug abi seni

Sirket ne. Sıklet olmasın.

Sehpa ha :))))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 8 Kasım 2014; 17:45:59 >
  • Sıklet...

• Rx v 775 yeterli gelmiyo zaten bana.üst modele geçme niyetimde var aslında.yamahanın rx a2040 avantege serisi dikkatimi cekiyor.sanırım tercihimi elactan yana kullanıcam.almışken en saglamı olsun.

• Elac'lar benim en beğendiğim kolonlardandır. Hatta ben de özel Altın demo kayıt Cd'si bile var.

Elac'lar son derece açık ve zevkli çalan kolonlar. Bu arada HI-DEF-MAN. Elac'ı tam tersine doyurmak daha kolay. Benim tercihim de Elac. B&W gümbür gümbür çalıyor. Benim tarzım değil. Akmerkez de sık sık dinlemeye gitmişliğim vardır ELAC'ları. Çok sıcak çalarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ahanda yakaladım altug abi seni

Sirket ne. Sıklet olmasın.

Sehpa ha :))))))

Bu arada bence focal aria'larınızı biraz öne çekip yan duvarlara olan mesafelerini de açın bu şekilde ciddi anlamda daha iyi çalacaklardır.. Hoparlörlerin arka duvar ile olan mesafesi önemli olduğu kadar yan duvarlar ile olan mesafesi de çok önemli.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Tuğrulcuğum ....Yakaladın tabiki bak iPad zede olunuyormuş bende anladım. Allahtan şirket olmuş mazallah...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spor911

Rx v 775 yeterli gelmiyo zaten bana.üst modele geçme niyetimde var aslında.yamahanın rx a2040 avantege serisi dikkatimi cekiyor.sanırım tercihimi elactan yana kullanıcam.almışken en saglamı olsun.

Elac lar şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suan yurtdısındayım hususı bır kac yer belırledım netten gıdıp test etmek dınlemek icin Aslında yanıma bırkac cdmı de almak istıyorum.ızın verırler umarım )) elac normalde asırı pahalı bır marka... Buarada elac sever bırıyle karsılasmamdan dolayi mutluluk verdı dıyebılırım tesekkürlerimi sunuyorum iyi dileginiz icin nezaman alıcam orasıda muamma arastırma icersindeyim Halen

K@FKASYALI yeni sahip oldugunuz focal marka setiniz icin iyi günlerde kullanin umarimm tercih edipte aldiginiza degmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 8 Kasım 2014; 23:08:28 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ELAC hoparlörleri azda olsa tecrübe etme imkanım oldu ve göz hapsine alınması gereken bir marka tercih yaparken eğer düşünülmüşse.. Pek detaylı deneyemedim modeli tam hatırlayamıyorum lakin primare amfi ile gayet başarılı bulmuştum..
  • konuyu ikinci el bölümü veya sahibinden gibi sitelere açarsan daha iyi olur ürün satma yeri burası değil kardeşim. @ay_tek
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.