Şimdi Ara

Fargo mu True Detective mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisinden birine başlamayı düşünüyorum hangisi daha iyi sizce ?

• bence true detective ama bu fargonun kötü olduğuınu göstermez td ile başla sonra fargoyu izle
  • ikisini de izledim. bana Fargo çok daha başarılı geldi.

ama True Detective'de muazzam replikler, diyaloglar var. Matthew McConaughey dizideki adıyla Rust'ın oyunculuğu da 10 numara 5 yıldız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shepherd.

İkisinden birine başlamayı düşünüyorum hangisi daha iyi sizce ?

Fargo biraz daha ilginç, arkasında Coen kardeşler gibi bir grup var.

Oyunculuklar ikisininde inanılmaz.

İksiide orijinal diziler, diyalog-atmosfer açısından True Detective daha üstündür, Rustin Cohle karakterinin aforizmaları cidden çok iyi, dizide felsefi bir atmosfer var.Klasik polisiyeler gibi değil.

Ben True Detective diyorum, ama Fargo'da çok kalitelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

quote:

Orijinalden alıntı: Shepherd.

İkisinden birine başlamayı düşünüyorum hangisi daha iyi sizce ?

Fargo biraz daha ilginç, arkasında Coen kardeşler gibi bir grup var.

Oyunculuklar ikisininde inanılmaz.

İksiide orijinal diziler, diyalog-atmosfer açısından True Detective daha üstündür, Rustin Cohle karakterinin aforizmaları cidden çok iyi, dizide felsefi bir atmosfer var.Klasik polisiyeler gibi değil.

Ben True Detective diyorum, ama Fargo'da çok kalitelidir.

Teşekkürler yorumlarınız için.Fargo'nun ilk bölümünü izledim gerçekten çok beğendim Fargo'nun ilk sezonu 10 bölümmüş zaten onu bitirip True Detective'e geçeceğim.

@WISDOM@Reis-i Eagles

• Shepherd. kullanıcısına yanıt
    o da 8 bölüm zaten. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fargo daha kaliteli bence. True Detective ise iyi başladı ama son bölümlere doğru sıradanlaştı. İkisini de izlemeni öneririm.
  • Hocam sen karşılaştırma yapma hangisi daha iyi diye, ikisi de birbirinden bazı yönlerine kıyasla daha kaliteli dizi. Seç birini başla önce nasılsa pişman olmayacaksın :))
  • Tabiiki de yılın en iyi mini dizisi Fargo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 10 Eylül 2014; 11:26:52 >
  • True Detective izle ilk olarak.
  • Fargo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • True Detective tabi. Ben niyeyse Fargo'yu sevemedim. Gerçek hayattan alınması mı çok fazla yükseltti bu filmi yoksa oyuncularından mı yoksa oyunculuktan mı bilmiyorum. Gerçekten bunu bana birisi açıklarsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CardaQue

True Detective tabi. Ben niyeyse Fargo'yu sevemedim. Gerçek hayattan alınması mı çok fazla yükseltti bu filmi yoksa oyuncularından mı yoksa oyunculuktan mı bilmiyorum. Gerçekten bunu bana birisi açıklarsa çok sevinirim.

Gerçek hayattan alınması etkilemiştir illaki ama bir kurmaca her nihayetinde. Karakterler çok iyi işlenmiş, dönüşümler başarılı, çekimler oldukça güzel, kendine özgü bir havası var, senaryo mükemmel, tansiyon,gerilim oldukça dengeli ve sürekli dozunda. Yani bir dizide olması gereken her şey var. bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

quote:

True Detective tabi. Ben niyeyse Fargo'yu sevemedim. Gerçek hayattan alınması mı çok fazla yükseltti bu filmi yoksa oyuncularından mı yoksa oyunculuktan mı bilmiyorum. Gerçekten bunu bana birisi açıklarsa çok sevinirim.

Gerçek hayattan alınması etkilemiştir illaki ama bir kurmaca her nihayetinde. Karakterler çok iyi işlenmiş, dönüşümler başarılı, çekimler oldukça güzel, kendine özgü bir havası var, senaryo mükemmel, tansiyon,gerilim oldukça dengeli ve sürekli dozunda. Yani bir dizide olması gereken her şey var. bence...

Ben niye bu duyguları hissedemedim. Bana dümdüz bir dizi gibi geldi. Bana hiçbir şey katmadı. Heyecanlıydı belki arada, ama nasıl diyeyim, bir true detective havası yoktu, bir detektif filmindeki gibi değildi. Tamam rastlantılar olabilir, filmi güzel kılan şeyler olabilir, ama imdb'de 9.2yi görünce o zamanlar dedim bu ne. Hemen atladım ama film bitince hiçbir şey hissedemedim. Sorun mu bende acaba, ya da daha ayrıntılı açıklar mısınız bana?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

quote:

Ben niye bu duyguları hissedemedim. Bana dümdüz bir dizi gibi geldi. Bana hiçbir şey katmadı. Heyecanlıydı belki arada, ama nasıl diyeyim, bir true detective havası yoktu, bir detektif filmindeki gibi değildi. Tamam rastlantılar olabilir, filmi güzel kılan şeyler olabilir, ama imdb'de 9.2yi görünce o zamanlar dedim bu ne. Hemen atladım ama film bitince hiçbir şey hissedemedim. Sorun mu bende acaba, ya da daha ayrıntılı açıklar mısınız bana?

Seinfeld diye bir dizi var, herkes en komik dizi falan diyor mesela ama ben zerre gülmedim o dizide. Ben de senin sorduğun bu soruları o dizi için sormuştum. Karakterler sana çekici gelmemiştir belki veya bir şeylere ısınamamışsındır normal karşılıyorum böyle şeyleri. True Detective mesela benim için iyi başlayan ama gittikçe sıradanlaşan, basitleşen bir diziydi. Fargo ise her anlamda orjinal geldi. Aslında filmde birçok güzel ayrıntı var ama en akılda kalıcı olanlar, genellikle amerikan toplumuna yapılan göndermelerdi. Amerikan toplumundaki yapaylıkları açık bir şekilde göstermişler. Dikkat ederseniz karakterlerin çoğu uç noktalarda, absürt karakterler. Bunu aslında bilinçli yapıyorlar, her karakter anormal, komik, absürt eylemlere girişiyor çoğu zaman. Atıyorum o şişman, uzun boylu elemanın çocukları çok absürt karakterlerdi. Veya anneleri. Ya da diğer orada yaşayan halktan kişiler. Hepsi o toplum yapısının içinde anormalleşen karakterler. Çoğu seri katil oluyor veya bir imajdan ibaret kalıyor. Bir toplumun nasıl bir yozlaşma içinde olduğu resmediliyor kanımca. Ve dizideki supermarket sahibi ile birlikte gelişen olaylar dizisi ise tek kelimeyle harika. Din üzerinden yapılan bir oyun çok zekice geldi bana. Misal bunun gibi bir şeyi hiçbir dizi de görmemiştim. Oldukça orjinal bir kısımdı. Ek olarak Coen Kardeşler'in Fargo filmini öneririm. Ve Coen Kardeşler hakkında biraz bilgi sahibi olursanız, az çok dizinin atmosferini, mantığını kavrayabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi bu beğenme işi düşüncelerin yanında duygularında devreye girdiği bir iş. Eğer hissedemediysen ne kadar bilgilensen, çözümlesen de beğenmen zor.

• True Detective
  • quote:

''The movie Fargo, which is entirely different than the show, had a similar disclaimer. That story was supposedly based off a series of events that took place in Minnesota, but the T.V. series adopted the disclaimer without any intentions of telling a true tale. ''

kaynak

fargo dizisi kurgu bro. film olanı izlemedim ama film gerçek diyorlar.

• Anladım, çok sağol kardeşim. Şimdi taşlar biraz daha oturdu.
  • Fargo'yu yakında izlemeyi planlıyorum. TD yi ise izledim. son bölümü hariç harbiden oyunculuk ve diyaloglar açısından çok kuvvetli bir diziydi hatta 8 saatlik film demek lazım.
  • Yakında Fargo'ya başlarım umutluyum diziden, True Detective çok sarmadı beni ama bitirdim gerilim havası çok iyiydi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.