Şimdi Ara

Acil İntel Anakart Problemi _ YARDIMMMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Acil İntel Anakart Problemi _ YARDIMMMM

Bu anakartta karşılaştığım bir sorun için sizden yardım istiyorum arkadaşlar.

Anakartın özellikleri :http://www.intel.com/products/motherboard/d915gvwb/index.htm

Celeron3.06 lga işlemci ile kullandığım bu anakartta bios ayarlarını
    optimal settings e getirdikten sonra sistem bir daha açılmadı.
    Clearmos denedim çözüm yok. Ram değiştirdim çözüm yok.
    Sorun nerede? Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 5 Ekim 2006; 23:52:04 >

• edit:yanlışlık oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang -- 5 Ekim 2006; 23:51:25 >
  • Böyle bir durumda klavyeden "insert" tuşuna basılı tutularak bilgisayarı açmanın denenebileceğini okumuştum bir yerde. Benzer bir sorunu da bu şekilde çözmüştük. Denemekte fayda var söylemeden geçmek istemedim
  • Söylemeyi unuttum. Sistemi açmak istediğimizde 3 kez bip sinyali geliyor. Ama ekranda görüntü yok.
  • http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/cs-020304.htm

Bu link altında şu yazı var;

If the system locks or won't boot after making BIOS settings changes, perform a BIOS recovery as described athttp://support.intel.com/design/motherbd/recoverybios.htm.

Türkçesi şu;

Bios ayarlarında değişiklik yaptıktan sonra sistem kilitlenirse ya da açılmazsa linkte açıklandığı şekilde "Bios recovery"(bios kurtarma olsa gerek) uygulayın.

• Şimdi tekrar baktım da bu durum sanırım seninkiyle aynı değil, senin sistemin hiç açılmıyor linkte ise sistemin boot edilememesinden bahsediyor. Napalım sağlık olsun...
  • Bak arkadaşım bu link altında bip kodlarının ne anlama geldiği de yazıyor anakartın için;

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-010249.htm

You are getting 1, 2, or 3 beeps that indicate a memory failure.

3 beeps - Base 64 K memory failure

Reseat the memory.
    Make sure that the contacts on the memory and the socket are clean.
    Try removing one bank of memory modules at a time. Note: Some systems might need to have a memory module in Bank 0.
    Try using RAM chips from the same manufacturer with the same part number and speed.
    Check for a faulty memory module by trying the memory in a known good system.
    Trying known good memory in the system.
    Check the power supply and check for power fluctuations.
    Swap the motherboard.

Not: İngilizce bilgin yazılanları anlamak için yeterli mi bilemiyorum ama kısaca söylemek gerekirse sorunun ram olduğu anlatılıyor. Gerçi ram değiştirdim bir düzelme olmadı demişsin ama durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersayt -- 6 Ekim 2006; 0:19:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ersayt

Bak arkadaşım bu link altında bip kodlarının ne anlama geldiği de yazıyor anakartın için;

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-010249.htm

You are getting 1, 2, or 3 beeps that indicate a memory failure.

3 beeps - Base 64 K memory failure

Reseat the memory.
    Make sure that the contacts on the memory and the socket are clean.
    Try removing one bank of memory modules at a time. Note: Some systems might need to have a memory module in Bank 0.
    Try using RAM chips from the same manufacturer with the same part number and speed.
    Check for a faulty memory module by trying the memory in a known good system.
    Trying known good memory in the system.
    Check the power supply and check for power fluctuations.
    Swap the motherboard.

Anladığım kadarıyla ramin anakarta uymadığından bahsediliyor. Ama ben elimdeki rami bir ay boyunca bu anakartla kullandım. Başka ramlerlede denedim. Ama olmuyor birtürlü. Başka birşey var sanırım. En kötü ihtimal garantiye göndeririz ne yapalım

• power kablosunu çıkar. bios pilini çıkar. pil yuvasını kısadevre et power düğmesine bi kaç defa bas ve basılı tut. 10 dakka bekle. pili yerine tak. power kablosunu geri tak. sistemi açmayı dene.

kolay gelsin...
  • Clear mos denedim. Sorun çözülmedi. Yinede teşekkürler.

Burada yazan konuyu türkçeye çevirebilecek birisi varmı?

Hyper-Threading Technology (HT Technology) requires a computer system with an Intel® Processor supporting HT Technology and an HT Technology enabled chipset, BIOS, and operating system. Performance will vary depending on the specific hardware and software you use. Seewww.intel.com/products/ht/hyperthreading_more.htm for more information including details on which processors support HT Technology.

Φ Intel® EM64T requires a computer system with a processor, chipset, BIOS, operating system, device drivers and applications enabled for Intel EM64T. Processor will not operate (including 32-bit operation) without an Intel EM64T-enabled BIOS. Performance will vary depending on your hardware and software configurations. Intel EM64T-enabled OS, BIOS, device drivers and applications may not be available. Seewww.intel.com/technology/64bitextensions/ for more information including details on which processors support Intel EM64T or consult with your system vendor for more information.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 6 Ekim 2006; 0:53:09 >

• Kısaca; hyper threading teknolojisi, bu teknolojiyi barındıran bir işlemciye ve destekleyen çipset, bios ve işletim sistemine ihtiyaç duyar. Perfomans, kullandığın yazılım ve donanıma göre değişebilir.

Aşağıda da aynı şeyleri Intel® EM64T teknolojisi için yazmışlar ve ek olarak Intel® EM64T teknolojisi barındıran işlemcilerin bu teknolojiyi kullanabilmeleri için 64bit destekli sürücülerin ve uygulamaların sistemde yüklü olması gerektiğinden bahsedilmiş.
    Daha fazla detay için site linki vs. ...

Yani bunların senin sorununla pek bir alakası yok ben yine de yazdım. Sorununu çözersen nasıl çözüldüğünü burda paylaşırsan sevinirim.
  • Ok. Ben biraz daha uğraşayım. Gelişmeleri buraya yazarım. Hala bir sonuç yok. Halledecez inş.
  • İntel mb ların bios kurtarma yazılımını bulup bip sesine göre yeniden mb u kurtarabilirsin.(Senin anakartın problemi.)

mb un üzerine FDD hariç tüm bileşenleri çıkarıp varsa onboard ekrankartı(incelemdim)daha iyi olur sistemi açıp yapmış olduğunuz kurtarma bios yazılımını diskete atıp disketten biosu bip selerine göre kurtarmaktır kısa bir zaman alır..
  • mendiss kardeş bunu benim başıma 2 sene önce gelen msı k7n2 sorununa benzettim...banada aynısı oldu ne yaptıysam görüntü alamadım ram psu ekran kartı,işlemci,cmos clear v.s...
    Arkadaş uzun lafın kısası bios uçmuş...Garantide bios atılacak başka yolu yok.kolay gelsin kardeşim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.