Şimdi Ara

Asus'dan maliyet odaklı Windows 8.1 tablet : VivoTab 8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus'dan maliyet odaklı Windows 8.1 tablet : VivoTab 8

IFA 2014 fuarında birbirinden önemli ürünlerini sergileyen Asus, fuar bitmesine rağmen halen hız kesmedi ve ürün tanımına devam etti. Firma bu kez maliyet odaklı bir Windows 8.1 tableti tanıttı.

Asus'un yeni tablet modeli VivoTab 8 adını taşıyor. VivoTab 8 modeli 8 inçlik IPS ekranında 1280x800 piksel çözünürlük sunarken, 1.86GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Atom Z3745 işlemci ve Intel HD grafik biriminden gücünü alıyor. 

Bölgeye göre 1GB veya 2GB RAM ile gelecek olan VivoTab 8, 32GB artırılabilir hafızaya sahip. Ön ve arkada 2MP çözünürlükte kamera bulunan cihaz 3040mAh gücünde bir batarya taşıyor. Ağırlığı ise 330gr. Modelde stereo hoplarlör de yer alıyor. Asus VivoTab 8 modeli için henüz bir fiyat ve çıkış tarihi belirtilmedi. Ancak cihazın 250$ civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor.  

• fiyatı güzel. her zaman söylüyorum tabletler ucuz olduğu için satılıyor. pahalı tabletler bu yüzden satılmıyor.

batarya en az 4000mah olaydı daha iyi olurdu.
  • Arka tasarimi ve kalinligi nedir bilmiyorum ama on tasarimi bircok tabletten daha iyi olmus.

• 3040mah biraz dusuk olmus.. tamam windows android gibi pil somuren bir sistem degil ama 5000mah koysalardi da bizde soyle tek sarjda 10 saat kullanim omru alabilseydik.. embari 1 tane normal boyutta usb koymus olsalar..
  • Bunu alcağıma transformer alırım daha mantıklı(benzer fiyata)

• pes açar mı :D

• Asusun me176c-cx modeliyle hemen hemen herşeyi aynı bu cihazın büyük bir ihtimal android olan memopad modelleri için bu cihazın romunu biri yapabilir diye tahmin ediyorum.

• amma maliyet odaklıymış gözlerim yeşerdi.
  • o pil nedir öle arkadaş 250 dolar diyo bu ülkemizde laptop fiyatına dönüsür alınabileçek bir ürün diyil.

• Çöp demek yasaklanmışmıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

3040mah biraz dusuk olmus.. tamam windows android gibi pil somuren bir sistem degil ama 5000mah koysalardi da bizde soyle tek sarjda 10 saat kullanim omru alabilseydik.. embari 1 tane normal boyutta usb koymus olsalar..

x86 mimarisi genel anlamda androidden daha fazla bile tüketir. Bataryası çok kısa(max 2 saat) gidecektir diye tahmin ediyorum. Koca tablete adam gibi batarya koymamak için bir sebep yok, lenovo'nun 4000mAh 5" küsür akıllı telefonu var yani.
    Akıllı telefonun bile batarya kapasitesi bundan fazla, komik bence. Kısacası anlamsız bir ürün olmuş. Benim arm mimarili ipadde bile 11560mAh var ise bu x86-64 cihaza en az 15.000 gerekir. 8"e de sığmaz malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

3040mah biraz dusuk olmus.. tamam windows android gibi pil somuren bir sistem degil ama 5000mah koysalardi da bizde soyle tek sarjda 10 saat kullanim omru alabilseydik.. embari 1 tane normal boyutta usb koymus olsalar..

x86 mimarisi genel anlamda androidden daha fazla bile tüketir. Bataryası çok kısa(max 2 saat) gidecektir diye tahmin ediyorum. Koca tablete adam gibi batarya koymamak için bir sebep yok, lenovo'nun 4000mAh 5" küsür akıllı telefonu var yani.
    Akıllı telefonun bile batarya kapasitesi bundan fazla, komik bence. Kısacası anlamsız bir ürün olmuş. Benim arm mimarili ipadde bile 11560mAh var ise bu x86-64 cihaza en az 15.000 gerekir. 8"e de sığmaz malesef.

Bence yanlisiniz var :) windowslu netbookum vardi 4500mah ile 8 saat araliksiz kullaanabiliyordum.. x86 ve x64 tabi i7 gibi guclu,harici gpu ve hdd ile dusunuldugunde cok enerji harcar.. lakin bu tablette dahili gpu,ssd ve atom var.. atomun androidli olan tabletlerde kullanilmasi cok yanlis.. cunku emulator uzerinde calistigindan hem performans anlaminda hemde enerji sarfiyati konusunda qualcomm,mediatrk ve samsungun (arm) islemcileri yanin da geri kaliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni nesil atomları denemedim açıkcası, arm mimarili bir işlemci seviyesinde güç tüketimi olsa bile bence 3000mAh her türlü bir tablete çok az, akıllı telefonlar bu değerleri aşmışken çok garip kalıyor.
    Benim de aslında surface pro 3 alma niyetim vardı ama herşeyden önce microsoft'un türkiyeyi iplemeyerek ürününü getirmemesi ve i serisi işlemcilerin tüketiminin düşündürmesi yüzünden noktalamıştım. Aslında surface'ler note tarzı wacom digitizer kalem ile geldiği için işlevsellik ve üretkenlik açısından diğer tabletlerden çok daha mantıklı.
    Fakat yurtdışı fiyatları bile uçuk seviyede malesef.
  • bende var bu tablet. 6 saat Full kullanım gidiyor. connected standby var.
  • 4000 mh amper pil demiş ama asus pil üreticisi bir firmamı ki yani kökü öyle değil (bildiğim kadarıyla) bide asıl böyle az gelmesinin nedeni bu tablet eski bi tablet samsung galaxy tab 3 ve tab3 lite da da aynı pil var bu vivotabın çıkış tarihiyle alkalı galiba samsung gibi 2014 editon veya 2015 filan yaparlarsa pili de arttırmalılar bunu da zenfone lardan çıkartıyorum zenfonu sürekli güncelliyorlar gerçi popüler,ana(veya öncelikli) model olduğu için filan öyle yapıyor olabilirler ama bu vivotab sürerse o dediğiniz 4000-5000 mh amper pillileri yapabilirler çünkü donanımı güncelleme en azından zenfone da var asusun genelinde de var mı bilmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.