Şimdi Ara

SUV - Crossover - 4x4 Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
2.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SUV - Crossover - 4x4 Seçimi

Yukarıdaki tabloyu arkadaşım için ayarladık. Sizinde görüşünüzü almak isteriz.
    Maksimum 350-400 bin liralara kadar bütçede ama tercihen 200-250'yi pek geçmeyecek
    Yerden yüksek ve 4x4 otomatik ayrıca da tercihen olmasada mecburen dizel bir araç bakıyoruz.

Yeşil Tercih edilebilecek premium ithaf edilebilecek kaliteli araçlar
    Sarı Orta seviyede alınabilir araçlar
    Kırmızı Diğerleri varken bunlara pek bakılmayacak araçlar
    Olarak ayırdım

3 Nokta vardır insanın tattıktan sonra zor vazgeçeceği
    -Mercedes koltuğu
    -Otomatik vites
    -Yerden yüksek geniş araç
    Arkadaşın manuel e serisi var zaten mercedes hastası benim araçta da otomatik zevkini aldı.
    Ama geçenlerde bir hafta tiguan kullanınca yerden yüksek ve geniş araçlara tutuldu. Az kullanılmış 1-2 yaşında E250 alacaktı vazgeçti. Sıfır SUV veya Crossover bakıyor.

Konfor ve sessizliğin önemli olduğu ana kriterlerde
    Güvenlik ve teknolojik ekstralarında olduğu modern bir araç isteniyor.
    Sizin yorumlarınızı
    ve yukarıdaki seçilen veya seçilmeyen araçlar hakkındaki karşı görüşleriniz varsa rica edeceğim.

Benim fiyat/performans bakarak 3 farklı grupta (orta-lüks-giriş) sıralamam
    -Jeep Cherokee
    -Yeni XC90
    -CX5

• range alsın sportundan . yan basamaklar elektrikli konfor odaklı araçların nirvanası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOMBO KRALI -- 8 Eylül 2014; 13:22:25 >
  • Evoque
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

Evoque

Güzel araçta çok yakmaz mı ?
    namussuz bide vergi kur derken neredeyse iki katı arttı ilk çıktığından
  • 400 bin liayi araca veren adamin yakitla ne isi olur.bence 150 bin liralik bir araç al gerisyle hem yakit alir hem de aclari doyurursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih19812014 -- 8 Eylül 2014; 14:48:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:.

quote:

Orijinalden alıntı: iade

Evoque

Güzel araçta çok yakmaz mı ?
    namussuz bide vergi kur derken neredeyse iki katı arttı ilk çıktığından

Dizeli o kadar yakmaz diye düşünüyorum ama dizeli de 2.2 sanırım vergide falan biraz sıkıntı Hem zaten o kadar paraya araç bakan birine çok koymaz gibi geldi bana

• Vw yi premium a koymuslar

Kardesim yeni sinif acin piremiyum diye ona koyun tavsiyem ise 1.4tsi tiguan

• 100 bin ve üstü araç alacak insanların mtv'yi düşünüp vazgeçmesini hala anlayabilmiş değilim.
  • Yeni Cherokee Limited mantıklı bir seçim olur. Hem fiyatına göre yeterli lüksü sunar hem de az yakar .
  • Allahtan param yok.Yoksa ne alsam diye kafayı yerdim heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4
    Vw yi premium a koymuslar
    Kardesim yeni sinif acin piremiyum diye ona koyun tavsiyem ise 1.4tsi tiguan

Merhaba Doğuş ve VW düşmanı arkadaş
    "senin gibiler için" Ne yazmışım bak : Tercih edilebilecek ""premium ithaf edilebilecek"" ""kaliteli"" araçlar... Premium araçlar deyip geçmemişim sırf sizin gibiler yüzünden
    Tiguanda Touaregde kendi sınıflarında iyi araçlardır. Ama sizin vw düşmanlığınız çocuk zekası düzeyinde olduğu için fazla yoruma gerek yok

quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL
    100 bin ve üstü araç alacak insanların mtv'yi düşünüp vazgeçmesini hala anlayabilmiş değilim.

Vallahi sizin tanıdığınız zenginler nasıl pek bilmiyorum. Gerçi vardır tabikide öyle adamlar parayı havadan kazanıp havaya basan.
    Benim tanıdığım yüzlerce kişiyi asgari ücret çalıştırıp bentley binenler dışında kendi emeğiyle kazanan zenginler pek öyle savurgan değiller
    Bu adamda daha doğrusu ailesi tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Maddi gücü milyonluk range rover almayada yeter.
    Ama X5 ML vs ben önerdiğim için 400 bin liralara düşüncesini çıkarıyor onada yorumu gerek yok o kadar para vermeye aslında sonuçda araba
    bunu derken vergi sistemindende yakınarak dedi ve enayi yerine koyulmak gibi onları almak dedi. (vergisi %171 olduğundan)
    Yakıt konusuna gelincede aynı olay dizelle 40-50 kuruş yakacağına benzinle niye 1 lira yaksın (kalkışda vs de çok basan bi adam Yeni 520i ile 1 liradan fazla yaktırdığına ben şahidim)
    Şu kafayı bi atın "zenginler parayı düşünmez" (siz bi zengin olun sonra karar verin) Benim bi arkadaşın eniştesinin benzinlikleri fabrikaları var (ları diyorum bak) ikinci el bmw aldı kabaca 1 ayda sıfır bmw parası kazanıyordur. Cimri biriside değil dindarlığından dolayı fazla para lüksü ve dikkat çekmeyi sevmiyor bi misal

• quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega
    Yeni Cherokee Limited mantıklı bir seçim olur. Hem fiyatına göre yeterli lüksü sunar hem de az yakar .

Benim çok hoşuma gitti... Tabi birde fiziki olarak denemek lazım. 100 binlik bi araç tam tatmin etmez 250-300 lüklerde gereksiz pahalı. Bu piyasada 170-180 tam uygunu bence
    Birde patika yollarda gidiyor arkadaş kışın karda marda banamısın demez yeni sistem, grand cherokee kadar hard olmasada 4matic xdrive vs türevlerinden iyidir herhalde
    Cherokee - XC90 - CX5 dışında GLK da öneriridim ama 2-3 hafta önce 2 gün kullandım baya bi sert geldi. Sixt yetkilisine teslim ederken sert bir araç dedim oda herkes aynısını diyor dedi.
    Mercedes'e pek yakışmıyor. Bence Cherokee'den çok fazla beklenti içinde olunmazsa ve piyasa şartlarında fiyatı değerlendirilirse senin dediğin gibi en mantıklısı o gibi SUV seçiminde
    Misal bi X5 de var tabi harika bi araç Ama iki katı fiyat vermeye değer mi orasıda ayrı konu
    Mustafa abiye önerdiğimde dediği laf çok hoşuma gitti ikisininde üstüne kuş sıçacak sokakta dedi
    işin özeti de bu biraz. Bu paraları havadan kazanmadıkça insanın vermesi zor olur herhalde

quote:

Orijinalden alıntı: Rabia Del Pueblo
    Allahtan param yok.Yoksa ne alsam diye kafayı yerdim heralde.

Onuda benide geren aynı şey aslında
    O, o kadar para veririm memnun kalmazsam düşüncesi
    Bende öneririm memnun kalmazsa kabak bize patlar meselesi
    Çünkü fiyat arttıkça beklentide artıyor araçlardan. Son zamanda şirketin çok kiralık arabasını kullandım.
    S80 5 E GLK B Fiat 500L vs Aracın fiyatına göre binersen beklentinde hayal kırıklığına uğruyorsun
    Aslında tercihini 5-10 araca düşürüp hepsini 1-2 gün kiralayıp denicen test sürüşüyle anlaşılmıyor bu iş
    Ben S80 e bayılıyordum seyahat ettim test ettim. Ama geçenlerde 1 gün boyunca bende kaldı
    Köy yolu gibi yerlere girdim (aynı yere 5 serisi ile girmiştim) resmen volvodan soğuttu beni 5'i öpüp başıma koyasım geldi hakikatten güzel araçmış övdükleri kadar var F10
    Ama onunda ceremesi eşşek gibi hele ön tarafı korkutuyor ara yollara girildiğinde

• Arkadaşım bu fiyatlarda Volkswagen'in esamesi okunmaz, benim oyum kesinlikle ve kesinlikle XC90'a.Cidden mükemmel bir araç.

• .:. kullanıcısına yanıt
    Üstadım, Tuareg tamam da Tiguan hoş durmamış Premium grubunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Benim favorim: Subaru Outback dizel otomatik. Rakipsiz (bence) AWD sistemi, düşük yakıt tüketimi, gerçekten geniş iç hacim, IIHS testlerinden aldığı mükemmel sonuç (TSP+),
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

tabi doğru da markaları ayırmamak için yazdım. ki sınıfında ix35 kuga vs yine en iyisi tiguanda
  • şimdi tiguan foresterdan daha premium bir model mi ? Ha bir de cx5 ve outback tende premiummuş :D Bence listeyi bir kez daha gözden geçirin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y_a_s -- 9 Eylül 2014; 17:06:57 >
  • Şeytan dürtüyor bazen ben de gerçek SUV olmasa da Crossover a geçeyim diyorum. O kadar param olsa yeşile boyalı yerde XC90 ile Evoque arasında bir seçim yapardım. Ancak bu rüyadan uyanınca otm vitesli ve 1.6 motorlar arasında Honda CRV (otomatik vites gelecek deniliyor) ,Tiguan (yeni kasa çıkacak 6 ileri yağlı DSG risksiz) ve Qashqai (1.2 benzinli motora CVT) arasında gidip geliyorum.Az km yaptığım için Turbo benzinli tork konvektörlü otm vites bir CRV gelse sanırım favorim bu olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartekin -- 9 Eylül 2014; 17:08:05 >
  • tiguan cayenne ile aynı grupta, dizel qq varken napim tiguanı
  • Tiguan kadar başınıza taş düşsün... Marka marka ayırdığım için oraya koydum.
    Foresterdan da çok daha iyidir tiguan (yol tutuş ve arıza oranı demiyorum)
    işçilik ve malzeme olarak. Ben subaru kullanıcısıyım
    qq'a gelince (yenisini denemedim ama) iki muadil şimdiki tiguan ve eski qashqai arasında kesinlikle seçimim bellidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:. -- 9 Eylül 2014; 17:19:16 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.