Şimdi Ara

Bisiklet surerken dikkat edilecek en onemli noktalarda biri:

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gidonda esya tasimamaktir. Iki gun once gidona bir posetin icinde minik bi kutu ile eve dogru gidiyordum hava yagmurlu ve birden sogudugu icin uzerimde ince kiyafetler var. Ben usumemek icin yuksek kadansta pedal ceviriyorum. Ve yagmurda diger araclara nazaran frenlerim pek verimli olmadigi icin ara sokaklardan gidiyorum. Ruzgarin karsidan esmesi ile gidonda asili duran poset dizime dogru geldi ben hizla pedal cevirdigim icin dizim kutuyu ileri dogru ittirdi tabi gidona takili oldugu icin onuda ittirdi. Daha sonrasinda dahirladigim tek sey kucukken bisikletten duserken o cikan ses. Bisiklet arkada kalmis ben dirseklerimin ve dizlerimin uzerinde asvaltta surukleniyorum. Ayagi kalktim pantolonum hep yirtilmis evede az kalmisti hemen kalkip sicagi sicagina eve gideyim dedim gittim bisikletin yaninaki arka aktarici ucmus fren pabucu dusmus direkyon 2 tam tur donmus. Baktim bunun gidecegi yok annemi aradim ve arabayla gelip beni aldi. Hastaneye gittik vs rontgende kirik cikmadi ama siyriklar feci agiriyor. Gece ne saga donebiliyorum, nede sola, sirtustu yatinca bacaklarim agiriyor 2 gundur berbat bir haldeyim.

Sonuc olarak ne olursa olsun gidonda esya tasimayin sirtiniza baglayin oraya takmayin.
    (Bu arada bisiklet trek fx7.2 kazadan sonrasinda en az 200-300 civari masrafi var.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geçmiş olsun. kaza baya sağlam olmuş ozaman.
  • mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    Yuksek kadans, yuksek hiz, yagmur ile birlesince cidden cok feci oldu. Hele o aksam sattinda karanlik bir sokakta tek kalmak o anki psikoloji, aklima geldikce urperiyorum.

• lastiklerin nedir acaba. bazı lastikler ıslak zeminde tutuşu çok kötü oluyor.
  • Geçmiş olsun, kask takılımıydı?
  • Kask takiliydi zaten kafam yerde sekti kask sayesinde kafada hasar yok sol koluma kilidi sariyordum diye sol kolumdada fazla kesik yok.

Bu arada lastikler bontrager h2. Ama dedigim gibi suc tamamen bende o gidonda tasidigim minik koli sebebiyet verdi.

• geçmiş olsun. gidona poşet takmak belki o kadar da hatalı bir davranış değil, yavaş ve kontrollü gidildiği sürece sorun çıkmaz. ancak o halde hızlı gitmek büyük hata, hele bir de yağmur ve fırtına varken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok gecmiş olsun hocam.
  • Hocam onun haricinde dengemi bozuyor benim rahat edemiyorum psikolojik olarak.

O yuzden sepet yoksa herhangi bisey asilmamali.

• büyük geçmiş olsun hocam kırık olmadıgı ıcın sevindim sizin adınıza

gidon tehlikeli 10 yıl once falan bende aynısını yapmıstım gidona poset takmıstım dar bır sokaktı yanımdan motorlu gectı cok yakınımdan ondan kacayım derken dengem bozulmstu zor toparlamıstım bisikletı

dediginiz gibi ya sırta yada arka oturma yerı varsa oraya konmalı yük
  • off bisiklete yazık olmuş
  • Kadroyu seffaf folyo ile kapladigim icin gorunurde hasar yok ama pedal elcikler arka aktarici on frenler kesinlikle degismesi gereken parcalar bunun yaninda daha detayli inceleyemedim bisikleti garaja kilitledim oylece duruyor bu yillik sezonu kapadim. Seneye ilk baharda guzel bir parca degisimiyle yeniden yollardayiz

• ''hizla pedal cevirdigim icin dizim kutuyu ileri dogru ittirdi tabi gidona takili oldugu icin onuda ittirdi''

Alman'ların meşhur Münih'li baronu,bataklığa saplanır....Çevrede kimseyi göremeyince,2 eliyle saçlarınsan çekerek kendini kurtarır...

Taşınan eşya düşüş nedeni olamaz veya konu feyk efendim......

• expertadvisor kullanıcısına yanıt
    https://db.tt/FAHhc3zn
    buyrun bu hasari az olan kolum digeri gazli bezle sarili su an ayrica yaranin uzerinde krem var umarim ona takilmazsaniz sizi inandirmak icin bir daha temizleyemedim.
    Ayrica bu tip bi feyk konu acarak ne kazanc elde edebilirim bunuda bi dusunun.

Diger ihtimal olan kazaya sebebiyet verme hususu ise insallah basiniza benzer bir durum gelirde anlarsiniz diyecem de icim el vermiyor allah kimseye yasatmasin.

• frood F kullanıcısına yanıt
    ''Taşınan eşya düşüş nedeni olamaz veya konu feyk efendim...... ''

• expertadvisor kullanıcısına yanıt
    https://db.tt/cl6eFjgM

Buyrun buda anlatmaya calistigim sey.

Bu tip bir kanitlama amacina girmezdim umrumda olmazdi ama bir kac gundur yapacak is olmayinca insan issizlesiyor boyle( bu arada mesaji cevaplarken yanlislikla arkadas ekle secenegine tikladim kusura bakma)

• quote:

Orijinalden alıntı: frood

Kadroyu seffaf folyo ile kapladigim icin gorunurde hasar yok ama pedal elcikler arka aktarici on frenler kesinlikle degismesi gereken parcalar bunun yaninda daha detayli inceleyemedim bisikleti garaja kilitledim oylece duruyor bu yillik sezonu kapadim. Seneye ilk baharda guzel bir parca degisimiyle yeniden yollardayiz

hayırlısı olsun hocam ya bende alacağım sezon bitsin fiyatlar düşsün seneye yaza akıcaz
  • Kaskini ihmal etme.

Birde her ne kadar bisiklette kolluk ve dizlik hareketi kisitliyor diye kullanilmasada bu olaydan sonra bu iki parcayida alip kullanmayi dusunuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.