Şimdi Ara

HP 2545 Yazıcı Kurulum Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar, geçen gün bir HP 2545 yazıcı aldım ama bir türlü bilgisayara kuramadım.. anlayan birileri varsa bir ses verirse çok sevineceğim..yazıcı telefondan kendi wifi ağına bağlayarak yazdırmaya izin verdi ama bilgisayara usb ile ya da kendi ağı üzerinden bir türlü bağlanamadı.. şu hataları verdi:

acaba anakartla ilgili bir sıkıntı mı diye aklıma geldi çünkü iphone'u şarj etmeyi de şu an bilgisayarımdan yapamıyorum sadece güncelleme kabul ediyori şarjı elektriz prizinden yapıyorum hep adaptörle..ve aynı şekilde monitörüm de hp ilk başta böyle bir hata vermişti ama yine de çalışıyordu, sadece her açılışta aynı hata mesajı gözüküyordu. sonraları driver güncellemesi ya da şu an hatırlayamadığım bi kaç işlem yapıp onu halletmiştim.. bu 2 sebepten ötürü acaba anakart çipset vs o tür şeylerle ilgili bi problem mi var çok da anlamıyorum bu işlerden..yazıcıda önce cd'den kurmayı denedim olmadı. sonra hp'nin sitesinden en güncel driver'ını indirdim yine yemedi. sonra usb kablosunu çıkarıp öyle bağladım, benden istediği zaman usb'yi taktım öyle bir kurulum denedim o da yemedi. bilgisayardaki harici hard dicklerin hepsini cıkarıp öyle denedim o da tutmadı. az önce kablosuz bilgisayara bağlıyim dedim bu sefer wifi'ı da gitti şu an telefondan da yazdıramıyorum bişey :] şu an sadece fotokopi makinesi işlevi görüyor.. bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi ki acep?

bu arada sistemim şudur:

Windows XP SP3 32 bit
    Anakart: ASRock P4VM800
    Anakart Çipseti P4M800
    İşlemci: Intel Pentium 4, 3.00 GHz
    Ram: 1 gb kingston
    Ekran Kartı: NVIDIA GeForce FX 5200

bu arada bişey dikkatimi çekti.

everestten anakartın özelliklerine bakarken;
    veri yolu ve bellek yolu özelliklerinde
    Yol Genişliği 64 Bit yazıyo..ben sistemimi 32 bit sanıyodum yoksa 64 mü? ya da bu o anlama gelmez mi..

• Dün yazıcımın kartusu bitmiş baktım yazıcı kartustan ucuz HP 2545 kablosuz yazıcı aldım :)
    Ancak kurulumda sorun olmamasına rağmen bir türlü kablosuz ağa bağlanamadı ve şekildeki gibi parola uyumsuzluğu hatası verdi.
    Netmaster Docsis 3.0 modem ve WPA2-PSK güvenlikli AES parola kullanıyordum meğer kablosuz yazıcı sadece WPA parolasını kabul ediyormuş.
    Sonuçta modem güvenlik ayarlarından WPA2 i devre dışı bırakıp WPA ı etkinleştirdiğimde hemen bağlandı
    Bu tarz sorun yaşayan varsa aklında bulunsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.