Şimdi Ara

Linke tıklayınca sayfanın aşağı inmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
14.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar HTML ya da CSS'te başlıkta yazdığım özelliği kullanabilir miyiz. Mesela ben kategoriler kısmı belirledim, kategorilerden "Hakkımızda" bölümüne tıklayınca sayfa otomatikmen aşağıya doğru inip hakkımızda kısmında duruyor. İnternette araştırdım ama hep Jquery,Php ile yapılmışlar var ben bunu HTML veya CSS'te yapabilir miyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubrick

Selam arkadaşlar HTML ya da CSS'te başlıkta yazdığım özelliği kullanabilir miyiz. Mesela ben kategoriler kısmı belirledim, kategorilerden "Hakkımızda" bölümüne tıklayınca sayfa otomatikmen aşağıya doğru inip hakkımızda kısmında duruyor. İnternette araştırdım ama hep Jquery,Php ile yapılmışlar var ben bunu HTML veya CSS'te yapabilir miyim.

<div id="hakkimizda"></div>

<a href="#hakkimizda"</a>

Gitmek istediğin yerin id'sini href kısmına yazıyorsun. Farklı sayfa da ise #'den öncesine sayfanın linkini yazıyorsun. Şu şekilde

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=96959283&url=hakkimizda.html#hakkimizda" data-href="hakkimizda.html#hakkimizda"></a>

• quote:

Orijinalden alıntı: ZT7

quote:

Orijinalden alıntı: Kubrick

Selam arkadaşlar HTML ya da CSS'te başlıkta yazdığım özelliği kullanabilir miyiz. Mesela ben kategoriler kısmı belirledim, kategorilerden "Hakkımızda" bölümüne tıklayınca sayfa otomatikmen aşağıya doğru inip hakkımızda kısmında duruyor. İnternette araştırdım ama hep Jquery,Php ile yapılmışlar var ben bunu HTML veya CSS'te yapabilir miyim.

<div id="hakkimizda"></div>

<a href="#hakkimizda"</a>

Gitmek istediğin yerin id'sini href kısmına yazıyorsun. Farklı sayfa da ise #'den öncesine sayfanın linkini yazıyorsun. Şu şekilde

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=96959570&url=hakkimizda.html#hakkimizda" data-href="hakkimizda.html#hakkimizda"></a>

Bro benim istediğim bu şekilde değil benim istediğim mesela linke tıklayınca otomatik olarak scroll bar aşağı insin. Ben de normalde bu yazdığın yöntemi kullanıyorum fakat benim istediğim animasyonlu olması. Bak mesela örnek :http://tympanus.net/Tutorials/WebsiteScrolling/ . Fakat benim istediğim dikey olarak aşağı inmesi.

• Animasyonlu ise sanırım Js/Jquery başka seçeneğin yok.
  • ZT7 kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de araştırdım her yerde öyle yazıyor, yapacak bir şey yok mecbur animasyonsuz yöntem ile yapacağım. Saol yine de.
  • Hocam asagi inmesini istiyorsan mecbur jquery kullanman lazim belki css de vardir ama ben hic duymadim css de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C226FFCDD -- 7 Eylül 2014; 23:39:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen her yerde öyle yazıyor, animasyonsuz yöntemi kullanacağım mecburen.
  • Neden jquery kullanmiyorsun daha iyi olur ..

• Bro jquery bilmiyorum baska yerlerden copy paste yapmak istemiyorum ,kendi emegimle yapılmış olmasını istiyordum ama Cssde olmuyormuş.neyse ya şart değil yukarıdaki arkadaşın yazdığı yöntem deki gibi yapacağım.

• Youtubede kaynaklar var aslinda bence yapabilirsin zor degil ilk jquery kutuphaneni cagirvan sonra jquery dosyani jquery dosyana kodlari yazacan youtubede var ama sen bilirsin kolay gelsin yardima ihtiyacin olursa sorabilirsin

• CSSi daha kapsamli olarak öğrenmeden başlamak istemiyorum Jquery e , simdilik iyi düzeyde HTML orta düzeyde CSS biliyorum. Css i profesyonel olarak öğrendikten sonra gecmeyi düşünüyorum jquery e. Bu efektin olması şart değil zaten bro amacım kendimi CSSde geliştirmek. Yine de bakarım YouTube dan videolara. Saolasin yinede.

Edit imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakurt79 -- 8 Eylül 2014; 0:55:23 >
  • Ne demek kolay gelsin takildigin bir yer olursa hemen sor yardimci oluruz ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.