Şimdi Ara

Counter Jungle Nasıl Yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • genelikle Elise , lee , xin oynuyorum cj yemem genelde ama bugün udyr oynadım karşıdaki lee sürekli cj yaptı kasılamadım benim ormanımda beni kesti cj nasıl yaparım

• Riskli bir şey her zaman is yapmaz totem mücadelesine Dökmen lazim olayi yerini gormen lazim karsi jungle oyuncusunun ve sen o Lee gibi 1 v 1 lere pek karisma uyanik lane oyuncularına yem olabilirsin takiminin da iyi takip etmesi lazim bodoslama yapmak her zaman risktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shoco al kafan rahat olsun adamın jungundan çıkma zaten yakalayamazlarda oyun sonundada ayrık ittirme yaparsın tek başına bitirirsin
  • Akıllı oynaman gerek. Rakip ormancının nerede olduğunu bilmen gerek. Tekrar söylüyorum tahmin değil. İşini şansa bırakamazsın. Nerde olduğundan emin olman gerek.

• Olay tamamen görüşle oluyor. Rakip ormancıyı gördüğün sürece her şampiyonla cj yapabilirsin.
  • Belirli spot noktalara koyacağın görüşlerle ormanın bir kısmını görmek olası, ormanın diğer kısmı içinse koridor oyuncularından nehirlere totemleri hatırlatmalisin. Zaten bir evreden sonra kontrolü eline alırsın, zaten ormancı olarak harita görüşü önemli halledersin diyorum.

• Basit bi yol anlatayım sana. Soldaki sanırım mavi oluyor, takımda olduğunu varsayalim ve karşı junglerin mavi başlayacağını düşünüyorsan. Oyun başladığı gibi yanına 1-2 arkadaşını alıp kendi mavinin önündeki nehirden karşıya geçip rakip ifritin yanındaki çalıya 75goldluk bi totem atıyorsun, doğal olarak yanınada 2pot alıyorsun. O totemı görünmeden atmayı başarırsan kendi mavine gidiyorsun ve onu kesip base atıyorsun ve biraz pot alıp hızlı bi şekilde karşı kırmızıya gidiyorsn, koydugun totemden takip edeceksin tabi adam kırmızına geçtimi kontrol etmen lazım.eğer ordan gecmezse 3.dakikaya kadar anlaki senin kırmızı kesiyor. Ya bunları oynaya oynaya yapacaksın. Riskli bişeydir ama risk ala ala dene bunları ve karsı junglere göre yap. Mesela amumu gibi herolara karsı şansını dene derim

• şakoylan yapır
  • bu olayı lee sin oyuncuları hiç sektirmiyor
  • bu olayı lee sin oyuncuları hiç sektirmiyor
  • Kha zix (q ve w ac) lee sin (q ve e ac)

shaco : gorun yeter gelemezler zaten :D

Ama w ve e acman yararina olur attack speed icin youmu alan oluyor black cleverdan sasma

• Totemlide olur totemsizde. Counter jg dediğin ikiye ayrılır 1 karşı jg yi ormanda kesmek 2 karşı jgnin baskın yapacağı koridoru tahmin edip baskın yapma. 1. Anlatılacak bir şey değil ama 2.yi anlatayım.
    Blue red tahmini yapacaksın. Karşı jg şu anda nerededir diye düşüneceksin. Atıyorum top çok ittirdi ninja baskın yapıp üst caliya gidip kendi adamına ittirmemesini söyleyeceksin. Eğer Gank ile kesin kesecek gibiyseniz, killi alın çıkın. Yoksa bekle karşı jg gelsin Gank atsın. 2 v1 ken 2v2 duruma ters pozisyonda dussunler. Birde ne olursa olsun bence jg ye odaklanması gerek. Üzerindeki güçlendirmeyi top oyuncu alırsa oyun kopmuş demektir.

• Cj yediysen cj yapamazsin ward en saglam cozumu

Demek istedigim su kendi jungleina ward aticaksin adam snn jungledasa sende onunkine cokucen yada snn jungleda old. Gordugun an baska lanele bascaksiniz lee cj atar hemde cok rahat ben her lee oynadigimda mavi baslar karsi kirmizi calar sonra kendi kirmizimda adami beklerim gelirse kesmeye free kill

• Biraz ward, biraz takım desteği ve biraz da tecrübe ile yapılır.

• ilk önce 1v1 ve earlyde sağlam olman lazım(tiger udyr lee noc vs.) yoksa ezilirsin sonra ward olayını geliştirmen lazım her gidişinde 2 tane ward alıp deep ward atmalısın senin zeki takım arkadaşlarına gelmemelerini söylemelisin yoksa iş yatar sonrası sana ve rakibe kalmış bişey
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.