Şimdi Ara

SCOTT SPORTSTER 20 veya 30

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.erdoganlarbisiklet.com/azehir-ve-tur-bisikletleri/scott/scott-2014-sportster-20-bisiklet.html
    Havale ile 2300 liraya alıcam

http://www.erdoganlarbisiklet.com/azehir-ve-tur-bisikletleri/scott/scott-2014-sportster-30-bisiklet.html
    Bunada 1900 lira fiyat çekti

Konu güncellendi arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 8 Eylül 2014; 17:54:29 >

• prosedur- P kullanıcısına yanıt
    Bir Cube Cross Race linkkullanıcısı olarak (bisiklet bana ait değil, fakat sahibi yurtdışında olduğundan vaktinin çoğunu benimle geçirmekte) marka ve ürün kalitesi konusunda tartışmasız şekilde garanti verebilirim. Donanım olarak kıyasladığımızda en yüksek fiyat/performans değerine sahip olan Mosso 771 SMV' ile aralarında hidrolik fren, jant ve teker grubu gibi bariz farklar mevcut. Üzerine birde marka değeri eklendiğinde aldığınız rakam makul sayılabilecek bir düzeye geliyor. Amortisörlü maşa tercih ediyorsanız rahatlıkla alınabilir. Ancak hafiflik sizin için öncelikliyse düz maşaya sahip Merida Speeder T2D yaklaşık 2 kg daha hafiftir.

• Ağırlığı cok mu fazla yani? Mesela bir carraro şehir bisikletine göre nasıl? Çok mu fazla?

Amasitör olayını bilmiyorum. Gerekli veya gereksiz nasıl olur ki daha önce amasitörlü sürmedim. Sanki amasitörlü daha uzun ömürlü gelir gibi geliyor bana ama şart degil tabii ki amasitörsüzde sürebilirim daha iyiyse Merida donanımsal olarak filan

Merida da 58 cm kadro varmı ?
    Carraro Sportive serisi bir şehir bisikleti ortalama 15.5 kg ağırlıktadır. Sizin düşündüğünüz model ise yaklaşık 13.5 kg ağırlığıyla Carraro modellerine göre oldukça hafif. Ancak Merisa Speeder serisi sabit maşası sayesinde 10.5-11 kg ağırlıkta olduğu için sportif sürüş beklentisine daha iyi cevap verir.
    Benim geçici olarak kullanmakta olduğum Cross Race modelinin 8.9 kg olduğunu belirteyim.
    Sabit maşa hafiflik, amortisörlü maşa bozuk zeminde daha yüksek konfor demektir. Seçiminizi bu doğrultuda yapmanız isabetli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadro boylarına baktım 56 a kadar var. Benim kadro boyum ise 58cm miş. Amasitör kötü birşey degilse 2-3 kg sorun yaratmaz diye düşünüyorum.

O degilde şu Freni olsun Maşası olsun Vitesi olsun yani bisikletin parçacıklarını nasıl dizmişler Cube da iyi toplamışlarmı ?

Geç cevap verdigim için özür dilerim. Mecburi bir gecikmeydi.
    Başta da dediğim gibi Cube markası altında kalitesiz bir bisiklet almanız mümkün değil.
    Amortisörlü bir bisiklet konforlu bir sürüş sağlayacağı için özellikle pek yokuş olmayan ve hafif bozuk zeminde gayet uygundur.Alıp hayrını görebilirsiniz.

• Rockrider 8.1 daha iyi bir tercih olur. Ama son karar sizin.
  • goku2 kullanıcısına yanıt
    Şehiriçi ulaşım amaçlı, çoğunlukla asfalt yollarda pedal basacak bir kullanıcı için dağ bisikleti nasıl bir şehir/tur bisikletinden daha iyi bir seçim olabilir, rica etsem açıklar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadettinz

Şehiriçi ulaşım amaçlı, çoğunlukla asfalt yollarda pedal basacak bir kullanıcı için dağ bisikleti nasıl bir şehir/tur bisikletinden daha iyi bir seçim olabilir, rica etsem açıklar mısınız?

Jantın biraz daha büyük olmasından başka fark göremedim ben. Cube gibi markalardan bisiklet alıyorsanız bilinki bisikletten çok kadroya para veriyorsunuz. Bisikletinizi kötülemedim ama o fiyata ben RockRider 8.1'i tercih ederim. Sebebini donanım karşılaştırması yaparsanız anlayacaksınız. Hem İstanbul veya Decathlon'un bulunduğu bir ilde yaşıyorsanız Decathlon servisi gerçekten çok iyi hizmet veriyor. Bozuk parçayı ilk 6 ay içinde yeni parça ile değiştiriyorlar. İlk 2 yıl bütün parçalar garanti. Kadro , gidon vs. ömür boyu garanti zaten. Gidip RR 8.1 alıp yol lastiği takabilirsiniz. Pek Cube ile perfomans açısından düşüş olacağını sanmıyorum. Bu benim görüşüm sadece.

Cube üzerindeki parçaların set fiyatı
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/shimano-setler/shimano-acera-v-fren-set-8-li-mtb.html

RockRider 8.1 üzerindeki parçaların set fiyatı
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/sram-x7-grup-set-gri-3x10.html

Ayna kol Shimano Deore zaten X7'nin ayna kolu ile aynı fiyattadır büyük ihtimal. Buda göz ucu bir karşılaştırma olsun.

• sadettinz teşekkür ederim. Alacaktım pazartesi birden goku2 aklımı karıştırdı. Kadroya para veriyorsunuz falan neye verilmeli para. Ayrıca nekadar güveniyorsun bu btwin e. Çinin üretimiymiş bildigim kadarıyla. Güvenipte almalımıyım sence ? Donanım olayında biraz haklısın. Tam incelemedim ama dedigin gibiyse haklısın. Yol tekeri tak diyorsun onunda linkini at lütfen bi bakalım. Sen ne dersin sadettin bu işe almalımı Btwin den bisiklet ? Bu Btwinin bisikletleri hakkında konu varmı buralarda arkadaşlar atında aydınlanalım :D

arkadaşlar ayrıca kilomuda söyleyim. ben 150 kiloyum oda var yani :D biraz sonradan soyledım ama belirtiyim dedim. Burda kadro büyük rol üstleniyor beni taşicak sonuçta :D Ne dersiniz arkadaşlar aklım biraz karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 7 Eylül 2014; 15:32:58 >
  • Bu arada Tarsus tayım. Mersin ve Adananın tam ortasındayım. Decathlon Adanada da mersindede var.
  • Hocam benim amacım sizin düşüncenizi değiştirmek değildi. Ben sadece kullandığım bir bisiklet hakkında bilgi vereyim dedim. Şimdi şöyle söyleyeyim. Evet Btwin'in alt kalite sınıf bisikletlerinin kadroları Çin'de üretilmiştir. Fakat RockRider 8.1 kadrosu ya Portekiz yada Fransa üretimliydi. Üzerindeki donanımın hepsi neredeyse üst sınıfa yakın. Gidip bide 180 TL ye iki tane ömürlük schwalbe marathon plus aldım (normalde tek fiyatı 180 TL). Böylelikle tank gibi bir bisikletiniz olur. O lastikler ömürlüktür zaten. Ama bisikleti denemeden almayın. Sonra burada suçlu olmayalım. Gidip mağazada sürebilirsiniz. Kadrosu kalitelidir. Kaynak yerlerinde ek bulunuyor. Şimdi CUBE alırken kadroya para verirsiniz demem şudur. Yabancı bisiklet markaları pahalıya geliyor. Kadroları o kadar sağlam mı denemeden bilemiyorsunuz. Decathlon zaten ömür boyu kadro garantisi veriyor. Ama gözünüzde Cube varsa sizi şaşırtmasın bu yorumlar. Sonuçta Rockrider 8.1 bir dağ bisikleti. Karar sizin. Gidip bir deneyin derim.

• Birazdan arayıp soracam Mersin veya Adana da bana uygun kadro varsa gidip denerim, Birazdan yazacam buraya
  • Aradım sordum hocam Mersinin magazasında kadro boyu mevcutmuş bu akşam gidip denicem fakat yol tekeri yeri şehir tekeri alsam daha iyi olmazmı ?
  • Hocam zaten iki tip teker vardır. Sizin CUBE bisikletin tekeri tırtıklı arazi lastiği gibi. Zaten Rockrider üzerinde Michelin 26x2.0 (kalın) tırtıklı bir lastik bulunuyor. İsterseniz decathlon mağazasından direk normal lastikte alıp oradaki elemana söyleyip taktırıp alabilirsiniz. Sonra montajla uğraşmanıza gerek kalmaz. Tabi ilk önce bisikleti deneyin siz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goku2

quote:

Orijinalden alıntı: sadettinz

Jantın biraz daha büyük olmasından başka fark göremedim ben. Cube gibi markalardan bisiklet alıyorsanız bilinki bisikletten çok kadroya para veriyorsunuz. Bisikletinizi kötülemedim ama o fiyata ben RockRider 8.1'i tercih ederim. Sebebini donanım karşılaştırması yaparsanız anlayacaksınız. Hem İstanbul veya Decathlon'un bulunduğu bir ilde yaşıyorsanız Decathlon servisi gerçekten çok iyi hizmet veriyor. Bozuk parçayı ilk 6 ay içinde yeni parça ile değiştiriyorlar. İlk 2 yıl bütün parçalar garanti. Kadro , gidon vs. ömür boyu garanti zaten. Gidip RR 8.1 alıp yol lastiği takabilirsiniz. Pek Cube ile perfomans açısından düşüş olacağını sanmıyorum. Bu benim görüşüm sadece.

Cube üzerindeki parçaların set fiyatı
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/shimano-setler/shimano-acera-v-fren-set-8-li-mtb.html

RockRider 8.1 üzerindeki parçaların set fiyatı
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/sram-x7-grup-set-gri-3x10.html

Ayna kol Shimano Deore zaten X7'nin ayna kolu ile aynı fiyattadır büyük ihtimal. Buda göz ucu bir karşılaştırma olsun.

Donanımsal olarak linklerdeki gibi bariz bi fark varmı gerçekten Cube la arasında ? Gerçekten varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 7 Eylül 2014; 18:10:54 >

• Evet hocam dağ kadar fark var. Shimano başlangıç seti Sram ise neredeyse proffesiyonel. Kullanınca ancak anlarsınız.
  • Burada biraz elma ile armut kıyaslaması söz konusu. RR 8.1 benim de önerdiğim fiyatına göre alınabilecek en iyi dağ bisikletlerinden.
    Ancak şehir/tur bisikleti klasmanında bir model ile RR'in kullanım amacı ve parkuru farklıdır. Evet teorik olarak ikisi de asfatta gider ancak 10.5 kg'lık şehir bisikleti ile gideceğiniz mesafeyi RR ile gitmeye çalışırsanız dibiniz düşer. Dağ bisikletlerine ince lastik takarak şehir bisikleti yapamıyorsunuz malesef.
    Arazi parkuru için RR, düz asfalt zemin için şehir / tur bisikletlerini öneririm. Donanım olarak RR'nin daha iyi olduğu malum, ancak baktığınız Cube modeline alternatif değil.
    Merida Speeder, Trek FX, Cannondale Quick serileri ile kıyaslayın.

• http://www.erdoganlarbi...rtster-20-bisiklet.html
    Havale ile 2300 liraya alicam

http://www.erdoganlarbi...rtster-30-bisiklet.html
    Bunada 1900 lira fiyat çekti

Konu güncellendi arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 8 Eylül 2014; 17:56:08 >
    Benim tavsiyem o zaman Sportster 30 olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goku2 -- 8 Eylül 2014; 18:01:59 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.