Şimdi Ara

IFA 2014 : Philips'ten Android işletim sistemli 4K TV ve medya oynatıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• IFA 2014 : Philips'ten Android işletim sistemli 4K TV ve medya oynatıcı

Adeta mobil cihaz geçidinin yaşandığı IFA 2014 fuarında Android işletim sisteminin ağırlığı sadece mobil cihaz değil televizyon tarafında da hissedildi. Philips, Android işletim sistemi üzerinde çalışan 4K TV ve medya oynatıcısını duyurdu.

Philips 8900 modeli aslında Android işletim sistemi taşıyan ilk kavisli 4K televizyon olma özelliği taşıyor. 55 inçlik boyuta sahip olan model bu sayede Play Store üzerinden sayısız uygulamaya erişim sunuyor. 

Philips'in üç taraflı Ambilight ve mikro aydınlatma özelliklerini kullanan ürün izleme tecrübesini odanıza yansıtıyor. Üründe 1000Hz tazeleme hızı, yüksek kaliteli ölçekleme ve kavisli stand şeklinde diğer özellikler yer alıyor. 

Buun yanında firmanın Android işletim sistemli 4 adet 4K akıllı televizyonu daha mevcut. 55 ve 65 inçlik modellerde 4 taraflı Ambilight, 50 Watt'lık sub woofer, 1000Hz yenileme hızı, Spotify entegrasyonu ve ölçekleme özellikleri bulunuyor. 49 ve 55 inçlik modellerde ise 600Hz yenileme hızı, iki taraflı Ambilight özelliği mevcut.

Media Player UHD 880 ise muhtemelen Android L ile çalışacak ilk medya oynatıcı olacak. H.265 standardına destek veren ürün Philips'in 2013 ve sonrası 4K televizyonları ile uyumlu. WiFi, Ethernet, USB, HDMI 2.0 gibi özellikleri olan model gelecek yıl 240 Avro fiyat etiketi ile Avrupa'da satışa sunulacak. Yeni televizyonlar ise yıl bitmeden piyasada olacak. 

IFA 2014 : Philips'ten Android işletim sistemli 4K TV ve medya oynatıcı

• Resimdeki ürün muhteşem gözüküyor ama bir samsung değil ne yazıkki.

• 4k pazarlama amaçlı .

çok gereksiz bir özellik.
  • LG web os talan olur.

Philips sağlam çözümlerle gelecek. Kalitesi Lg yi solluyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Televizyonlar akıllandıkca panel kaliteleri aptallaşıyor

lcd olayı artık bitti nerede en dandik ve sorunlu panel varsa dayıyorlar. devir oled devri artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkadasx

quote:

lcd olayı artık bitti nerede en dandik ve sorunlu panel varsa dayıyorlar. devir oled devri artık

Aslında led aydınlatmalı lcd teknolojisi bence geriye gidiyor, bu teknoloji ilk gündeme geldiğinde Sony full dizimli, bölgesel karartma özellikli rgb led backlight teknolojisiyle birkaç X serisi televizyon üretmişti.
    Ondan sonra maliyetleri düşürmek ve daha da inceltmek için dandik edge-led aydınlatmaya geçtiler. Bunun sonucu televizyonlar inceldi, maliyet düştü ama görüntü kalitesi, local dimming ile kontrast artırımı imkanları da düştü.
    Full white-led dizilimli başka cihazlar çıksa bile rgb led olayı incelik ve maliyet hesaplarıyla ortadan kalktı. Kırmızı arkaplanı kırmızı aydınlatıp, yandaki siyah kısımlarda sönebilen bir arka ışık teknolojisinden bahsediyoruz.
    Şimdi ise akıllı televizyon olayıyla milleti tavlamaya çalışıyorlar işte. Ama ben olsam hala ilk nesildeki bölgesel karartmalı, full rgb led backlight cihazları tercih ederdim. İncelik için asıl önemli olan şeylerden feda ediyorsunuz.
    Oled tv'ler ise ömür ve maliyet problemleri aşıldığında led pixelleri ve tam gerçek siyah elde edebilmesi ile lcd'leri ortadan kaldıracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: arkadasx

quote:

Aslında led aydınlatmalı lcd teknolojisi bence geriye gidiyor, bu teknoloji ilk gündeme geldiğinde Sony full dizimli, bölgesel karartma özellikli rgb led backlight teknolojisiyle birkaç X serisi televizyon üretmişti.
    Ondan sonra maliyetleri düşürmek ve daha da inceltmek için dandik edge-led aydınlatmaya geçtiler. Bunun sonucu televizyonlar inceldi, maliyet düştü ama görüntü kalitesi, local dimming ile kontrast artırımı imkanları da düştü.
    Full white-led dizilimli başka cihazlar çıksa bile rgb led olayı incelik ve maliyet hesaplarıyla ortadan kalktı. Kırmızı arkaplanı kırmızı aydınlatıp, yandaki siyah kısımlarda sönebilen bir arka ışık teknolojisinden bahsediyoruz.
    Şimdi ise akıllı televizyon olayıyla milleti tavlamaya çalışıyorlar işte. Ama ben olsam hala ilk nesildeki bölgesel karartmalı, full rgb led backlight cihazları tercih ederdim. İncelik için asıl önemli olan şeylerden feda ediyorsunuz.
    Oled tv'ler ise ömür ve maliyet problemleri aşıldığında led pixelleri ve tam gerçek siyah elde edebilmesi ile lcd'leri ortadan kaldıracaktır.

Sony şuan rgb led triluminos tvler hala üretiyor.Ama bu tvlerin beyaz rengi vermekte zorlandığı söyleniyor. Bana göre sony nin en iyi tvsi HX920 dir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bütün tvler androidli gelse iyi olurdu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.